İmplant Tedavisinde Estetik

Dental İmplant Tedavisinde Estetik Başarı

Kesinlikle hayır. İmplantlarda estetik başarı çok hassas ve titiz çalışmayı gerektirir. Bu hassas ve titiz çalışma diş hekimliğinin ileri cerrahi ve estetik uygulamaları alanına girer ki yeterli bilgi ve tecrübe olmazsa olmazdır.

Estetik implant  uygulamasında uzman diş hekimi tarafından yapılacak küçük bir hata dahi sonucun başarısız olmasıyla neticelenir. Bu tür başarısızlıkların geri döndürülmesi de en az estetik implant uygulaması kadar zordur. türkiyede implant fiyatlari

İmplant tedavisi bir yönüyle bakıldığında çok kolay ve basit bir tedavi şeklidir ancak madalyonun diğer yüzüne baktığımızda da çok hassas ve karmaşık bir tedavi şeklidir.

Tüm süreçler estetik ve fonksiyon açısından çok iyi planlanmalı ve uygulanmalıdır. Şişli dişçi

İmplantların estetik amaçla kullanılması ne tür avantajlar sağlar?

Dental implantlar özellikle de kişinin ağız içinde estetik alanı ilgilendiren ön bölgesinde çok hassas çalışılarak uygulanmışsa, başka hiçbir tedavi yöntemiyle elde edilemeyecek kadar estetik ve doğal bir görünüm elde edilir.

- Diş eti çıkış profili korunur ve diş etini doğal formu devam ettirilir.
- Diş kaybı yaşanmış bölgedeki çene kemiği alanına implant sayesinde sürekli bir kuvvet gelir ve o bölgedeki kemik sitümüle olur yani sürekli çalışan bir doku gibi uyarılır. Bu uyarılma sonucunda kemik bölgesinde erimeler ve çökmeler implant sayesinde engellenmiş olur. İmplantın alternatifi olan sabit köprü protezler de böyle bir şey söz konusu değildir. Diş kaybı yaşanan bölgeye implant uygulanmazsa maalesef her durumda kemikte erimeler ve çökmeler yaşanır. Bu da kişinin simetrisini bozarak estetik olmayan bir görüntü oluşmasına sebebiyet verir. Ancak ve ancak İmplant uygulayarak bunun üstesinden gelinebilir ki köprü protezlere göre implantın en önemli avantajlarından biri budur.
- Dental implantlar sayesinde doğal dişler aşındırılmaktan kurtarılmış olur. Daha doğal daha estetik ve diş ipi ile her bir dişin arasına girilebilecek şekilde kişiyi rahatlatan bir sonuç elde edilmiş olur.

 

Dental implantları geçmişte daha çok dişsiz bölgelerin tamamlanması için yani daha çok çiğneme fonksiyonu sabit protezle tamamlayabilmek için yapardık. Fakat artık bu anlayış modern diş hekimliğinde tamamen aşınmıştır…

Bizler implant uygulamasını özellikle de ön bölge diş kayıplarında fonksiyon ile beraber estetik açıdan düşünüyoruz…

Ağzının ön bölgesinde dişini kaybeden bir kişinin, o bölgedeki diş eti şeklini ve formunu hiç bozmadan mükemmel estetik ancak ve ancak implant tedavisi ile mümükündür…

Ne varki bu tür implant/estetik uygulaması karmaşık ve hassas bir tedavi planlamasını, yeterli bilgi tecrübe ve uzmanlığı gerektirir.