Estetik Diş Tedavileri

1

Ortalama hekim deneyim süresi 17 yıl olan Citydent, köklü tıbbi ve teknik kadrosuyla 2006’dan beri hizmet veriyor. Tüm alt ve üstyapıların tasarımı ve üretimi ile seramik uygulamaları kendi alanında yetkin ve deneyimli teknisyen kadromuzca yapılmaktadır.

Detaylı Bilgi

2

Ağız içi ölçüler üç boyutlu tarayıcılarda alınabilmektedir. Kişiye özel gülüş tasarımı ve ölçü yine üç boyutlu olarak bilgisayara aktarılıp tasarlanmaktadır. 3 boyutlu tasarım programları, geçici diş yapımında kullanılan 3d printerlar, altyapı üretiminde kullanılan 3d cam cihazlarını da içeren son teknoloji bir laboratuvara sahibiz.

Detaylı Bilgi

3

Tüm uygulamalarımızda biomedikal sertifakalara sahip, tüm Dünya’da alanında en iyiler arasında kabul edilen ürünler kullanılmaktadır. Muğlak ifadelerin olmadığı, olasılıklar karşısında yapılacakların net olarak ifade edildiği yazılı bir garanti programı

Detaylı Bilgi

4

Muayene ve röntgenlerin yanısıra üç boyutlu tomografiden de ücret alınmamaktadır. Seçeneklerinizi şeffaf olarak görebilir, tüm sürece hekiminizle birlikte tamamen ücretsiz ve detaylı bir muayene ile karar verebilirsiniz.

Planlama aşamasında tedavi tutarını olasılıkları ile birlikte net bir şekilde ifade ediyor ve çıktısını size veriyoruz. Citydent’te gizli ya da şişirilen tedavi masrafları ile karşılaşmazsınız. 

Detaylı Bilgi

1

Tedavi süresinin sizin için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Ancak konforlu bir estetik protez tedavisi özen, sabır ve hiçbir aşamayı atlamadan prosedürlere harfiyen uymayı gerektirdiğini de biliyoruz. Süreci disipilinli, tedbirli ve eksiksiz yürütmeyi tercih ediyoruz.

Detaylı Bilgi

2

İyi hekimler, iyi teknisyenler, en iyi estetik alt ve üstyapı ürünlerinin kullanıldığı bir tedavi süreci, şüphesiz en ucuz seçenek olmayacaktır. Ancak fiyat performans açısından Avrupa’nın en iyi kliniklerinden biri olduğumuz iddiasındayız.

Detaylı Bilgi

3

Tedavi ve malzeme kalitemize 100% güvenmekle birlikte 100% kalıcı bir tedavi bilimsel olarak garanti edilemez. Tedavinin ömrü ve sürekliliği malzeme ve tekniğe bağlı olmayan, medikal ve fiziksel durum ile tedavi sonrası bakım gibi kontrol edilemeyecek birçok faktöre bağlıdır. Kapsamlı garanti programımız bu nedenle var.

Detaylı Bilgi

4

Her gülüş tasarımının her hastaya uygulanabilesi mümkün değildir. Sizin için uygun estetik alternatifler; ağız, çene, diş ve diş eti yapınıza göre belirlenmelidir. Her ağız yapısına uymayacak “photosop”lanmış fotoğraflara itibar etmemenizi tavsiye ederiz.

Detaylı Bilgi

ESTETİK DİŞ TEDAVİ SÜREÇLERİ

 

  • Genel sağlık bilgileriniz ve anemneziniz alınır, tedaviyi ilgilendirecek bir husus olup olmadığı araştırılır.
  • Panaromik ve periapikal röntgenleriniz çekilerek, size özel olarak uygun estetik yaklaşım belirlenir ve tedavi planlamanız yapılır. 
  • Tedaviye dişlerdeki sağlık ve hijyen sorunları giderilerek başlanmalıdır. Gerekli ise dolgu, kanal tedavisi, diş eti tedavisi gibi alttaki dişlerin sağlığını geri kazanmaya yönelik işlemler ile tedavinize başlanır.  
  • Estetik uygulama yapılacak dişler hazırlanır ve aynı seans kompozit geçici kaplamalar yapılarak günlük sosyal hayatınızın etkilenmesinin de önüne geçilerek ilk estetik müdahale gerçekleştirilmiş olunur. 
  • Aynı seans ölçünüz alınarak tüm fiziksel ve dijital data tasarım ve üretim süreçlerinin hatasız ilerlemesi için laboratuvarınızla paylaşılır. 
  • Altyapı malzemesi prova edilerek uygunluğu test edilir. 
  • Porselenli diş provası ile dişlerin final hali hekim ve hastanın onayına sunulur. Gerekli ise laboratuvardan düzeltmeler istenir. 
  • Bakım ve kontroller ile ilgili bilgiler paylaşılır ve garanti belgeniz kaşeli ve imzalı oalrak teslim edilir.  

Dental estetikte sadece lamine, zirkonyum kaplama, e-max, onlay ve beyazlatma gibi seçenekler arasından tercih yapmak yeterli değildir. Dişlerinizin morfolojik yapı, diş rengi ve formlarının uyumları, şeffaflığı, doğallık efektleri gibi morfolojik, teknik ve estetik detaylarının değerlendirilip uygulanması dişlerin doğal ve estetik görünümünü direkt olarak etkiler.

Estetik tedavilerde başarıyı arttıran faktörlerden biri hasta ve hekim arasındaki iletişimin ileri düzeyde olması, hastanın beklentilerini somut ve net bir şekilde ifade edebilmesidir. Hekime taleplerinizi somut olarak anlatın, mümkünse fotoğraflardan yararlanın. Estetik tedavilerde en büyük sorun hekim ve hasta iletşimindeki yetersizlikten kaynaklanmaktadır. Estetik tedaviler hakkında alanında yetişmiş, bilgili personellerimizle iletişime geçebilir, süreçler hakkında detaylı ve gerçekçi bilgiler alabilirsiniz

BİLGİ VE RANDEVU TALEBİ

Porselen diş estetik amaçlı yapıldığı gibi ağzı ve diş sağlığını korumak ya da geri kazanmak için de yapılabiliyor. Sağlam diş dokusunun hacimce çok küçük kaldığı dişlerde dişi kaplamak hem dişin ömrünü uzatacaktır hem de hastaya fonksiyon açısından daha doğru bir çiğneme sağlayacaktır. Zayıf dişlerin kırılmasını önlemek amacıyla yapılan porselenler aynı zamanda örneğin çok büyük dolgunun olduğu dişlerde dolgunun ve dişin kırılmaması için de önerilebilir.

Hollywood smile olarak bilinen Hollywood gülüş, Hollywood yıldızlarının gülümsemelerinden ilham alınarak geliştirilen estetik amaçlı yapılan tedavi biçimidir. Diş estetiğindeki temel amaç, kişinin ağız yapısına uygun, istediği renk ve istediği formda porselen kaplamalar yapmaktır. Kişi çapraşık olan dişlerini ya da renginden memnun olmadığı dişlerini estetik amaçlı Hollywood smile yaptırabilir. Hollywood smile dediğimiz işlem ön bölgedeki dişlere uygulanan tedavilerdir.

Her tedavi yöntemi her hasta için aynı sonucu vermeyecektir. En önemli kriterlerden biri kişinin ağız yapısının hangi tedaviye en doğru şekilde yanıt vereceğidir.

 Yöntem belirlenirken önce hastanın estetik beklentisi dinlenir, sonrasında hekim problemi ve uygulanacak tedavi yöntemini belirler. Gerekli analizlerin yapılmasından sonra kaplamanın veya farklı bir tedavi yönteminin yapılması söz konusu olur. Analizlerin doğru yapılması, estetik görünüm için olduğu kadar diş eti ve gelecekte oluşması muhtemel görülen diğer sağlık problemlerinin önüne geçilmesi açısından da çok önemlidir

Güncel estetik diş hekimliğinin elindeki enstrümanların hepsi yıllar içerisinde farklı ihtiyaçlara cevap vermek için bulunmuş ve geliştirilmiştir. Bu da gösteriyor ki her ağız yapısının ihtiyacı ve işlemden sonra alacağı son görünüm farklı olacaktır. Bu konuda en doğru tespiti yapacak olanlar uzmanlıklarını binlerce vaka üzerinde çalışarak ilerletmiş diş hekimleridir. Porselen laminalar doğal diş dokusuna en az hasar veren ve en fazla şeffaflığa sahip estetik kaplamalar olduğundan daha  çok tercih edilseler de kalıcı olmayacağı bilinen işlemleri uygulamak hastalara faydadan çok zarar getirecektir.

Porselen dişlerin dişeti uyumları çok iyi olduğu takdirde uzun yıllar kullanılabilir. Her 10/15 senede bir yapılan porselen değişmese bile bizim vücut dokularımız, ağız içi yapımız değişiyor. Bununla beraber yapılan porselen dişlerin dişeti uyumu bozulabiliyor ve hastaya yeni kaplamalar yapılması gerekebiliyor. Bakımını daha doğru ve düzenli olarak yaptığınız durumda bu süreyi uzatabilirsiniz. Diş fırçalama her koşulda yeterli olmayacaktır. Porselen dişlerin altında kalan besin artıklarını mutlaka temizlemelisiniz.

Yeni protezler ve estetik diş öncesi dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan birisi doğru diş rengi seçimidir. Doğal diş rengi kişiden kişiye değişmektir ve herhangi bir renk tonunun en doğal diş rengi olduğu söylenemez. Ayrıca kişilerin ağızdaki doğal dişlerinin renkleri bile birbirinden farklıdır. Örneğin öndeki 4 kesici diş, köpek dişlerinden en az bir ton açıktır. Küçük azı ve büyük azılar kaninler kadar sarımsı değildir.

Alt dişler üst dişlere göre genelde yarım tona yakın koyu olabilmektedir. Ayrıca dişin kendisi de tek bir renkten oluşmaz. Dişin diş etine yakın kısımda renkler biraz daha sarımsıdır ve uçlara doğru renk daha açık tonlardadır. Diş paletlerindeki renkler 3 temel komponentden oluşur. Bunlar, rengin açıklık ve koyuluğu, yoğunluğu ve tonudur. Bir çok firma doğal diş renklerini gösteren farklı sıkalalar çıkartmıştır. Bunlardan en yaygın kullanılanlardan biri aşağıda yer alan Vita Classic sıkalasıdır. Aşağıda gösterilen renk tonları en fazla karşılaşılan doğal diş renk tonlarıdır. Palette gösterilen A renk tonları, kırmızı ve kahverengi tonlarını içerir. B renk tonları, kırmızı ve sarı renk tonlarını içerir. C renk tonları, gri renk tonlarını içerir. D renk tonları, kırmızı ve gri renk tonlarını içerir. Ayrıca bu renk tonları arası farklı değerlerde yüzlerce ara renk tonu seçeneği vardır. Ağız ve diş bakımının yeterli ve doğru bir şekilde yapılmaması, çok fazla çay, kahve, sigara, vb. diş rengini değiştiren şeylerin tüketilmesi dişlerimizin rengini zamanla doğal renginden uzaklaştırır. Ayrıca yaşla birlikte de diş rengi sararmaktadır.

Hollywood smile tasarımı yaptırmak için minimum on gün kadar zaman ayırmanızı tavsiye ederiz. Tüm diş kaplamalarında süreç 1-2 gün aralıklarla toplamda 3 ya da 4 randevu/seansta tamamlanacaktır. Diş estetiği yüzün çok önemli bir parçası olduğundan burada yapılacak böylesine detaylı ve aşamalı bir işlem için hekim ve laboratuvara rahat çalışacakları zamanı vermek sonucu  kalıcı olarak taşıyacağınız bir estetik sonuç için hastaların avantajınadır.

Porselen diş estetik amaçlı yapıldığı gibi bazı durumlarda fonksiyon içinde uygulanmaktadır. Sağlam diş dokusunun az olduğu durumlarda dolgu dişi kazanmada yeterli olmayabilir ve dişin porselen ile tamamlanması gerekebilir. Porselen diş yapılmasının bir başka avantajı dişe gelebilecek kuvveti tek bir bölgeye değil bütün diş köklere eşit şekilde dağıtıp kırılmasını önlemektir. Sağlıklı bir tedavi yöntemi olması için dolguyu çok büyük, çok fazla harabiyet olan ve büyük çürükler olan dişlerde restore edildikten sonra kaplama yapmaktır. Porselen diş için tek dezavantaj çekilmiş bir diş yerine implant olmadan kaplama yapılırken, komşu dişlerin kesilip küçültülmesinin gerekmesidir.

Türk Diş Hekimleri Birliği’nin her yıl açıkladığı asgari tedavi fiyatları diş klinikleri ve diş hekimleri tarafından takip edilmektedir. Bu fiyatlar rekabet koşulları nedeniyle internet ortamında belirtilmemektedir. Aynı zamanda her hastanın durumuna göre işlem farklılıkları olacağından hastalara fiyat verebilmek için öncelikle kapsamlı muayene ve tetkiklerin tamamlanması gerekir. Ancak 2022 Estetik diş fiyatları İstanbul ve Türkiye’de kullanılan yaklaşım ve teknolojilerin güncelliğine rağmen gelişmiş diğer birçok ülkeye kıyasla düşüktür. Citydent 2006’dan beri kurum politikası olarak ulaşılabilir bir sağlık hizmeti hedeflemektedir.

Merkez araştırması yaparken, araştırmanız gereken kriterlerden en önemlisi kliniğin son teknolojik gelişmelerden haberdar ve uyguluyor olmasıdır. Hekimin tecrübelerini göz önünde bulundurmak önemlidir. Önerilen tedavilerin kişi için en uygun olan tedaviler olmasına dikkat edilmelidir. Bunların yanı sıra kliniğin garanti programının kapsamlı olması ve programının arkasında durulması da karşılaşılabilecek sorunlar için sizi tedavinin en başında çok rahatlatacaktır.

Kaplamaların altlarındaki doğal dişlere zarar vermesi olası değildir. Ancak porselen dişlerin yapımını takip eden birkaç zaman - yeni yapıya alışılana kadar- hastalar çeşitli önemsiz konforsuzluklar yaşayabilir. Bazen kaplamaların yapım sürecine bir ya da birkaç farklı tedavi de eşlik eder. En doğru bilgi için bu gibi durumlarda ne gibi rahatsızlıklar bekleyebileceğinizi, hangi rahatsızlığın hangi sorundan kaynaklandığını, yaşadığınız problemin beklenen ve doğal karşılanabilecek bir sorun olup olmadığını hekiminize danışmanızı tavsiye ederiz.