Diş protez ölçü alma işlemi hasta açısından çok daha konforlu ve hızlı bir hale gelmekte, daha iyi ve sağlıklı sonuçlar alınmaktadır. Ağız yapınız diş hekimi tarafından özel bir tarayıcı ile taranmaktadır. Bu teknoloji sayesinde taranan bilgilerle, metal altyapılı porselen, zirkonyum altyapılı porselen, tam seramik kaplama, inlay-onlay dolgular, abutment, ve geçici kaplamalar yapılabilmektedir.

Avantajlar

• Bir kaç dakika içinde ağız ve diş yapınız taranarak bilgileri digital ortama atılmaktadır.

• Ölçü aşamasında kaşık, ölçü malzemesi kullanılmamakta ve hastanın konforu artmaktadır.

• Klasik yöntemlere göre daha hızlı bir süreç hazırlanır. Klasik ölçü operasyonundaki model alma süreçlerine gerek kalmaz. Data, dijital ortamda altyapıyı oluşturan cihazlara gönderildiği için ara aşamalar ortadan kalkarak süre kısalır.

• Ölçü aşamasında hasta, hekim ya da teknisyen kaynaklı hatalar minumuma iner. Daha isabetli ve doğal sonuçlar verir. (5-6 üyeye kadar olan protezlerde) Örneğin klasik yöntemde ağzında kaşık olan hastanın refleksleri ölçünün isabet düzeyini düşürebilmektedir.

• Renkli tarama yapan cihazımız sayesinde ölçü için çok önemli olan diş ve diş eti ayrımı çok daha iyi saptanır. Bu sayede daha iyi oturan ve uyumlu protezler yapabilmek mümkün olur.

• Diş ve altyapı tasarımların bilgisayar ortamında yapılmasını sağlar. Kişi kaynaklı hatalar azalır, bilgisayar ortamında bitmiş hali önceden görülebileceği için daha isabetli porselen diş ve altyapı tasarımlarına olanak verir.

• Pudrasız bir tarama yapılır, ağıza herhangi bir şey sürülmez, dişler arasına ölçü maddesi kaçmaz. Başlıkları otoklavlandığı için son derece siteril bir süreçtir.

• Diş rengi ölçümleme fonksiyonu sayesinde doğal dişlerle daha uyumlu dişler yapabilme olanağı sağlar.

• Klasik alçı model süreçlerinde alçının büzülmesi gibi riskler ortadan kalkar. Ortam ısısının değişkenliği, neb gibi nedenlerle klasik ölçüde oluşabilecek sorunlar ortadan kalkar.

• Hastanın diş, diş eti ve çene yapısının bilgisi digital olarak saklanabildiği için kısa dönemde yeniden ölçü alınması gerekliliğinde doğrudan bu data kullanılabilir.

• Dişlerin traşlanması aşamasında parelellik sorunu varsa hemen anlaşılır. Yeni bir seansa gerek kalmaz.

Doğru teşhis ve planlama için ağız ve çene yapınızın görüntüsünün alınması son derece önemlidir. Yaygın olarak kullanılan panoramik ve peripaikal röntgenlerin yanısıra gerekli durumlarda ağız ve diş yapınızın görüntüsü 3 boyutlu renkli tarama sistemleri ile alınmaktadır. Bu sayede çene, diş ve diş eti yapısı ve sağlık durumunuz çok daha sağlıklı bir şekilde tespit edilebilmektedir.

3 Boyutlu görüntüleme sistemlerinden yararlanarak guided surgery denilen dikişsiz ve/veya tek aşamalı implant tedavileri mümkün olabilmektedir. Hastanın üç boyutlu ağız görüntüsü üzerinden özel programlarda hasta ağzına uygun cerrahi plak hazırlanmakta ve implant tedavisi bu guide’dan yararlanarak yapılabilmektedir.

Protez altyapılarınız ağız içi ölçünüz alındıktan sonra özel üç boyutlu tarayıcılarda taranmaktadır. Metal altyapılı porselen, implant üstü protezler, tam seramik kaplamalar ve zirkonyum altyapılı porselenlerde bu teknoloji kullanılabilmektedir. Bu tarama işlemi sonrasında ağız ve çene bilgilerinizin datası özel tasarım programına aktarılmakta ve bu uygulama üzerinden   altyapınız tasarlanmaktadır. Tüm bu işlemler sayesinde her hangi bir kritik prosedür atlanmadan yapım süresi kısalmakta ve sizin ağzınıza çok daha uygun ve estetik tasarımlar yapılabilmektedir.

Avantajlar

Klasik yöntemlere göre çok daha hızlı bir şekilde protez yapılabilmektedir.

Teknisyen kaynaklı hataları minize eder.

Klasik yöntemlerle hazırlanan altyapılarda önce bir mum kazınıp sonrasında döküm yoluyla bu mumdan metal altyapı kopyası elde edilmektedir. Bu sırada mumda ve metalde boyutsal farklılıklar oluşabilmektedir. Lazer sinter yönteminde doğrudan data üzerinden metal oluşturulduğu için ağız içi uyum daha iyi sağlanmaktadır.

Dental Cad Cam kazıyıcı sistemleri ile implant üstü zirkonyum altyapınız, tam seramik kaplamalarınız, lamine dişleriniz, geçici proteziniz ve inlay onlay dolgularınız en ileri teknolojide hazırlanmaktadır. Tarayıcı sistemlerinden aktarılan ağız ve diş datalarınız bu elektronik cihazda işlenmekte ve size uygun  altyapılar ve dişler tasarlanmaktadır.

Avantajlar

• Bu teknoloji sayesinde protez üretim hızı artmaktadır.

• İnsan kaynaklı hatalar minimuma indirgenmektedir.

• Söz konusu sistemde geçici dişleriniz ve porselen dişler de kazınabilmektedir.

• İmplant diğer köprü ve protezlere göre çok daha iyi çiğneme fonksiyonu sağlarlar.

• Estetik ve dayanıklılık bakımından da oldukça üstündürler.

• Sizi hareketli protez kullanma zorunluluğundan ve zorluğundan kurtarır, implant bu bakımdan daha önceden hareketli protez kullanan kişilerin özgüveninin geri kazanılmasına yardımcı olur.

• Çene kemiği erimeleri implant sayesinde azalır. Dogal Dişlerin aşındırılıp köprü yapılması zorunluluğunu ortadan kaldırır.

• Diş eti ve kemiği desteklediği için köprü protezlere oranla daha doğal ve estetik sonuç verir.

• İmplant sayesinde daha sağlıklı ve dengeli beslenme sağlanır.

Kemik yüzeyi erimiş, incelmiş, defekte olmuş alanlarda kullanılan kemik greftinin kullanıldığı bölgelerde PRF ve CGF kullanılarak koruyucu bir bariyer oluşturulmakta ve operasyon başarısını arttırmaktadır.Bu sayede kemik greftinin iyi beslenebilmesi sağlanmakta, diş etinin bu bölgeye göç etmesi ve operasyon bölgesini bozmasını engellemektir

Sinüse herhangi bir zarar gelmemesi veya sinüs zarında bir yırtılma olduysa bu yırtılmayı iyileştirmek için PRF ve CGF kullanılır. Bu tip vakalarda alternatif olarak kolojen memrana alerji riski olmayan daha ekonomik bir yöntemdir.

Dayanıklı ve estetik protezlerin yapımında en önemli faktörlerden biri de teknisyen sürecidir. Diş hekiminiz ne kadar deneyimli olursa olsun, ne kadar ileri teknolojiler kullanırsa kullansın teknisyen süreci yeterli düzeyde değilse sonuçlardan hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Uzun yılların deneyimleri sonucunda teknik labratuavarı kendi içimizde kurmaya ve kendi teknisyenlerimizi çalıştırmaya karar verdik. Çünkü teknisyen laboratuvarında son teknolojilerin kullanımı, protez süreçlerinin harfiyen prosedürüne göre yapımı ve iyi teknisyenler tedavi başarısında son derece önemli belirleyenler.

Laboratuvarda kullandığımız cihazların önemli bölümü son teknoloji olup gerekli tüm prosedürler harfiyen uygulanmaktadır. Bu bize hem zaman kazandırmakta hem de kalitede daha ileri bir düzete taşımaktadır. Protezlerde yaşanan sorunların en başlıcaları, porselen dişin kırılması, altyapıdan atması gibi sorunlardan. İleri teknoloji opak sürme makineleri, sinterleme, kumlama ve buhar cihazlarının prosedürlere göre kullanımı bu riskleri önemli ölçüde azaltmaktadır.

Kliniğimizde kullanılan bir çok malzeme tek kullanımlıktır. Kullan at olanağı olmayan malzemelerde ise gelişmiş otoklav sistemleri kullanıyoruz. Sizin için kullanılan tüm cihaz başlıkları ve aletler söz konusu otoklavlarda strelizie edilerek paketlenmekte, paketler sizin yanınızda açılmakta ve kullanım sonrasında yeniden sterilizasyon için otoklava gönderilmektedir.

• Kullanılan kemik greftinin güçlenmesi sağlanılır

• Lazer destekli implant ile kemiğin istenilen şekilde kaynaşma olasılığını artırır

• İmplant çevresinde oluşabilecek enfeksiyon riskini azaltır

İmplantın yapılacağı kemik yüzeyi üzerinde istenmeyen yumuşak dokular lazerle uzaklaştırılıp gerekli temiz ve steril kemik yüzeyini oluşturuyoruz. Lazer kullanılmadan istenilen düzeyde steril bir kemik yüzeyi elde edilemediği mikrobiyolojik çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Diş çekimi sonrasında implant uygulandığında çekim boşluğundaki istenmeyen dokular 100% uzaklaştırılabilmektedir. Enfekte, lezyonlu, kök ucunda kist olan dişlerde çekim sonrası implant uygulanacaksa, bu kistlerin, lezyonların ve enfeksiyonların tamamen temizlenmesi yine sert doku lazeri ile mümkün olmaktadır. Bu sayede implantın çevresinde oluşabilecek enfeksiyon riski önemli oranda düşmektedir.

Sert doku lazeri ile yapılan işlemler klasik cerrahi işlemlerdeki gibi kemikte travma oluşturmamakta, daha az ağrı ve iyileşme süresinde kısalma sağlanmaktadır.

implant yapılan bölgede herhangi bir enfeksiyon başlangıcı tespit edilirse sert doku lazeri ile streril bir yüzey oluşturulmakta, greft ile implant desteklenerek enfeksiyon durdurulmakta ve implant kurtarılabilmektedir. Bu şekilde bir müdahale klasik yöntemle mümkün değildir.

Uygun vakalar için ölçü alım aşamasında bistüri ile diş eti kaydırmasına gerek kalmadan ağrısız ve kanamasız şekilde implant üstü açılıp aynı andan ölçü alınabilmektedir. Bıçaksız ve dikişsiz bir yöntem olduğu için iyileşme daha kısa ve daha ağrısız olabilmektedir.

• İmplant ile kemiğin istenilen şekilde kaynaşma olasılığını artırır

• Lazer destekli implant çevresinde oluşabilecek enfeksiyon riskini azaltır

• İmplant yerleştirilmesi ve ölçü aşamaları sonrasında daha az ağrı görülür ve iyileşme süresi kısalır

• Enfeksiyon başlangıçları sert doku lazeri ile tedavi edilebilir

• Sinüs yırtıkları sert doku lazeri ile tedavi edilebilir.

Diş implantlarının üst parçası olan abutmentler sizin diş ve çene yapınıza göre tasarlanmakta ve sonucunda daha estetik ve stabil çözümler alınabilmektedir. Üç boyutlu tarayıcılar sayesinde alınan ölçüleriniz üzerinden size özel implant üstü abutment tasarımları yapılmakta ve özel Cad Cam cihazlarında size özel abutmentlar üretilmektedir. Detaylı bilgiye kişiye özel implant sayfasında ulaşabilirsiniz.

Sadece Türkiye'nin değil, Avrupa'nın en ileri teknolojiye sahip ve bunu etkili bir şekilde kullanan sayılı kliniklerinden biriyiz.

Lokal anestezi için  kullanılan elektronik iğnelerle anestezi aşamasında hafif iğne acısı bile çoğu durumda hissedilmemektedir. Acı eşiğini göz önünde bulundurularak oluşturulmuş sistemde gerekli ayarlamalar yapılarak anestezi hızlı ve periyodik olarak yapılmakta ve iğne acısı minimuma inmektedir. Bir çok hastamız anestesinin ne zaman yapıldığını bile anlamamaktadır.

Elektronik renk ölçüm cihazlarıyla her seferinde, ideal gün ışığına gerek duyulmadan ve göz yanılsamaları ortadan kaldırılarak ideal ölçümler yapılabilmektedir. Hekim cihazla hastanın dişlerini taramakta, renk tonu, yoğunluk, açıklık/koyuluk, şeffaflık gibi faktörleri analiz ederek hasta için uygun bir renk tavsiye etmektedir. Bilgisayar analizi sonucu çıkan renk, göz ile analiz ile sınanır ve hasta beklentileri de değerlendirilerek renk seçimi yapılır. Bu ölçüm sayesinde sıkalalarla sınırlı kalınmamaktadır. Bazı durumlarda sıkaladaki renklerin hastanın dişiyle uyumsuz olduğunu ve belirli renkler arasında karışım yaparak hastaya en uygun rengin sağlanması konusunda yol gösterici olur.

FIYAT VE BILGI DANIŞMA: FORM, EPOSTA, TELEFON

Fiyat ve Bilgi Danışma