Lamine Diş Kaplama

Merkezimizde Ivoclar Vivadent E-max markası kullanılmaktadır.

Ağız içi ölçüleriniz gelişmiş üç boyutlu tarayıcılarda alınıyor.

Lamine diş tasarımınız üç boyutlu özel uygulamalarda yapılıyor.

Tüm işlemler deneyimli hekim ve teknisyen kadromuzla kendi bünyemizdeki laboratuvar sayesinde prosedürlerden ve kaliteden feragat etmeden yapılmaktadır.

Gerekli durumlarda diş eti şekillendirmelerini lazerle yapabiliyoruz.

Lamine Diş Nedir?

Lamina diş, dişlerin ön yüzünde estetik rahatsızlık veren görüntünün ince porselen tabakası ile maskelenerek dişlere yeni ve kalıcı bir estetik kazandırılması işlemidir. Estetik tedavilerde gözetilen ilk unsur doğal diş dokusunda mümkün olduğunca az değişiklik yapmak olacaktır. Lamine uygulayabilmek için doğal dişlerin yalnızca ön yüzleri, üzerlerine gelecek yaprak porselenin diş eti ile aynı hizaya gelmesi için bir miktar düşürülür. Ancak işlemin hassasiyeti, kullanıaln porselenin inceliği, hazırlık aşamasının detaylı ve beceri gerektiren özellikleri nedeniyle her vakada uygulanamayabilir. Dolayısıyla lamine, hastalar ve hekimler tarafından en çok tercih edilen, doğal dişlere en az zarar veren ama en hassas, zor ve maliyetli dental estetik işlemidir.

Son yıllarda estetik amaçlı yaygın olarak kullanılmaya başlayan bir tedavi türüdür. Lamine kaplama, dişin  sadece dış yüzeyine yapıştırılan çok ince tabaka halindeki porselendir. Diğer kaplama türlerinden farkı dişin çok az aşındırılması ya da kimi durumlarda hiç aşındırılmadan lamine kaplama yapılabilmesidir. Kliniğimizde yapılan lamine diş öncesi sonrası fotoğraflarını yasal nedenlerle sitemizde paylaşamıyoruz.

Lamine Diş Kimlere Uygulanabilir?

 

♦ Genellkile gülüş estetiğini en çok etkileyen ön grup dişlere,

Estetik dezavantaj yaratan diş arası boşlukların kapatılması için,

Kalıcı renk sorunu olan ve beyazlatma işlemlerinin istenen sonucu vermede başarısız olduğu vakalarda güzel görünümü geri kazandırmak için,

♦ Doğal dokuda büyük kayıplar gözlenmiyor ise aşınmalardan kaynaklanan renk ve form problemlerinin giderilmesi için,

Nadiren de olsa dişlerdeki küçük çapraşık ve simetri sorunlarının giderilmesi için,

♦ Hâlihazırda aşındırılmış dişler için uygulanamaz,

♦ Diş çapraşıklığı ileri düzeydeyse uygulanamaz,

 • Ağız içi muayene ve periapikal/panoromik röntgenlerin alınmasının ardından tedavinin planlanması

 • İihtiyaç var ise dolgu, kanal tedavisi gibi müdahalelerin yapılması. Diş etleri sağlıksız ise diş eti tedavilerinin tamamlanması

 • Dişler hazırlanmadan önce, mock-up'lar ile ağız içinde, ölçü üzerinde ya da dijital ortamda lamine dişlerin son halinin kesinleştirilmesi

 • Dişlerin dış yüzeyinden 0,3 - 0,7 mm kadar alınarak lamine için hazrılanması. (Bu aşama nadiren atlanabilir)

 • Geçici kaplamaların hazırlanması

 • Ölçünün ölçü kaşığı ya da 3D tarayıcı ile alınması

 • Laboratuar işlemleri (lamine dişlerin tasarımı ve hazırlanması)

 • Yaprak laminaların ağızda denenmesi ve uyumlanması 

 • Kalıcı sabitleme

Mutlu olmadıkları gülüşlerinde estetik görünüm istemek hastalarımızın doğal hakkıdır. Ancak estetik tedavinin belirli sınırları vardır. Çevrenizde gördüğünüz güzel dişli arkadaşlarınızın ya da tvde gördüğünüz ünlülerin diş yapılarının tümü sizin için uygun olmayabilir. Bunun iki temel nedeni vardır;

Teknik açıdan talep edilen spesifik görünümün birebir başarıyla uygulanabilmesinin mümkün olamayabileceğini unutmayın. Dişlerin formu, yapısı, genişliği, dizilimi, ağzınızın ve diş etlerinizin yapısı tüm estetik alternatifleri  sizin için uygulanabilir kılmayabilir. Estetik müdahale gören dişlerinizin, estetik tedavi görmeyen komşu dişlerle uyumu da önemlidir.

Gülüş estetiğinde başarıyı arttıran unsurlardan biri de hekimle açık iletişim kurulması, hastanın istek ve beklentilerini somut şekilde aktarmasıdır.
Hekime taleplerinizi somut olarak anlatın, mümkünse fotoğraflardan yararlanın. Teknik, malzeme kalitesi, ekipman ve tecrübe gibi tamamlanması uzun yıllar alan şartlar sağlanmışken dahi iletşimindeki yetersizliğin sonucu hayal kırıklığı yaratacak kadar değiştirebileceğini unutmayın.
Hekiminizden benzer vakalara ait görseller talep edin. Size uygulanabilecek alternatifleri fotoğraf ile öncesi/sonrasını net olarak görebileceğiniz şekilde anlatmasını rica edin.
Estetik dişlerde önemli olan diğer bir unsur dişlerin çerçevesi -yani diş etleri- ile uyumudur. Hekiminizle bu konuda da iletişimi aynı titizlikle yürütün. 
Renk seçiminde ise hızlı karar vermemenizi öneririz. Seçeceğiniz çok açık renklerin doğal dişlerinizle uyumsuz olma ihtimalinin dışında, her renk ten renginizle uyum sağlayarak doğal görünüm vermeyebilir. Somut olarak görebileceğiniz renk paletinin yanı sıra elektronik renk ölçüm cihazları ile çıkan sonuçları da hekiminizle birlikte dikkatlice değerlendirin.
Tedavi öncesinde netleşmemiş hiçbir şeyin kalmadığından hekiminizle beraber siz de emin olun. İstediğiniz görünümün yazılı olması, not alınması oluşabilecek yanlış anlamalara önlem olabilir.

Lamine diş kaplamaların bitim süresi, klasik protez gibi alt yapılı bir kaplama olmadığından daha kısadır. 3 üyeye kadar olan lamine kaplamalar ortalama 5-6 güne yayılacak 3 randevuda tamamlanacaktır.

Yapılan üye diş sayısı arttıkça, daha çok sayıda doğal dişin hazırlanması gerekeceğinden tedavi süresi de artar. Tedavinin diğer teknik süreçleri aynı şekilde ilerleyecek ancak toplam seans sayısı 2 seans artmış olacaktır. Citydent İstanbul'da Lamine diş tedavisi ortalama süreleri

lamine diş tedavisi       İş Günü
6 üye dişe kadar 5
7 ve üzeri üye diş 6

 

 

 

 • Doğal dokuda çok az bir değişiklik yapmak yeterlidir

 • Işık geçirgenliği çok yüksek olduğundan en iyi estetiği sunar

 • Altyapısız olduğundan kısa sürede tamamlanır

 • Alerjik reaksiyonlara neden olmaz

 • Zamanla diş eti seviyesinde gri gölge oluşturmaz

 • Oldukça dayanıklıdır

 • Tedavi maliyeti görece yüksektir

 • Çok iyi düşünülmüş, detaylı bir estetik planlama ve hazırlık, çlöü ve laboratuvar aşamalarında çok titiz çalışma gerektirir

 • Yapıştırana kadar en ufak darbe ile kırılabilir ve yeniden yapılması gerekebilir

 • Tüm prosedürler harfiyen uygulanmadığında veya süreç özenle ilerletilmediğinde kalıcı olmayacaktır

Lamine diş fiyatları belirlenmesi aşamasında bir çok faktör göz önünde bulundurulmaktadır. zaman içerisinde hasara görmüş, deforme olmuş estetik görünüşünü ve işlevselliğini kaybeden dişlerin sentetik materyaller yardımı ile kaplanması şeklinde gerçekleşmektedi. Bu tip hasarlar; dişlerin olması gerektiğinden daha küçük olması, renk değişimlirinin gözlenmesi gibi bir çok farklı sonuçlar vermketedir. Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından alınan karar neticesinde her sene diş tedavi ücretleri devlet hastaneleri özel hastaneler de farklı olarak belirlenmektedir. Rekabet şartları dolayısıyla tedavi ücretlerinin internet üzerinde paylaşılması yasaktır. En doğru fiyat bilgisini öğrenmek için kliniğimizi ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Geçmişte ağız bakımını ihmal etmiş hastalar için en doğal çözümlerden olan lamine diş ve ağız içerisindeki renk bozukluklarının giderilmesini isteyen kişilerin öncelikli tercihidir.

İnsanların lamine tercihinde bulunmasının en büyük sebebi estetik görünümü kolay bir şekilde oluşturabilmesidir.

Lamine Diş Avantajları

Dişin estetik bir görünüme sahip olmasını sağlayan lamine aynı zamanda leke oluşturacak yiyecek ve içeceklere karşı dayanıklıdır, lamine dişte renk değişimi olmaz. Kalıcı renk problemi ve estetik görünüm sıkıntıları oluşturmaması, tüm bunları engellemesi lamine diş avantajları arasında yer almaktadır. Tüm bunların yanı sıra lamine, diğer dişlere zarar vermemekte ve aksine diğer dişlerle tam bir uyum göstererek estetik bir görünüm oluşturmaktadır. Tüm bunların yanı sıra yöntemin  kısa süre içerisinde çözüm sunması, uğraştırmaması, ağrı oluşturmaması özellikleri arasında yer almaktadır. Bu yüzden birçok kişi lamine tedavisinden faydalanarak, ağız içi estetik görünümü oluşturmanın keyfini yaşamaktadır.

Lamine Diş Güvenli Mi?

Eksiksiz ve titiz hazırlık aşamsı, teknolojik ve uzman laboratuvar kadrosu ve tabi ki iyi hekimlikle uyguladığında lamina diş tedavisine tamamen güvenebilirsiniz. Gingivaya hasara yol açmayan, diğer dişlerin yapılarında bozulmaya neden olmayan, tersine oluşabilecek yapısal bozuklukları önleyen lamine diş tedavisi çoğu bu sebeplerle hekimin ilk tercihidir. Diş hekimleri tarafından öncelikle tavsiye edilmesinin birinci nedeni estetiği ve doğal diş görünümünde olmasıdır. Yıllar geçse de rengi değişmez ve estetik görünümünü korur. Lamine, tüm bunların yanı sıra birçok diş materyalinden daha dayanıklıdır. doğal bir diş işlevi görmesi, problemsiz kullanılabilmesi tercih edilme sebepleri arasındadır. Dişlerdeki yapısal bozuklukları da engelleyen bir madde olması doktorlar tarafından rahatlıkla tercih edilebilmesine sebebiyet vermiştir.

Tedavinin başında hastanın beklentisi detaylı bir şekilde öğrenilmelidir.  Lamine diş yapımı öncesinde ölçünün detaylı bir şekilde alınması ve hasas bir teknisyen çalışması gereklidir. Estetik tedavilerde hekimin tedavi kalitesi kadar teknisyenin üretim kalitesi de önemlidir. Lamine diş tedavisinin uzun süreli başarısı için ağız hijyeni iyi olmalı ve ağız ve diş bakımı düzenli olarak yapılmalıdır.

Protez malzemeleri ve tedavi kaynaklı tüm sorunlarda 5 yıl yeni protez yapım garantisi verilmektedir. Hasta kaynaklı ağız hijyen sorunlardan, kaza ve darbelerden kaynaklanan problemler garanti kapsamı dışındadır.

Lamine diş fiyatları (laminate veneer fiyatları) klinikten kliniğe büyük farklılıklar göstermektedir.

Bunun temel nedeni, estetik bir çalışma olmasıdır. Diş hekimi ve lamine dişi yapacak diş teknisyenlerinin, deneyim ve  becerisi son derece önemlidir. Lamine diş tedaivisinde diş hekimi tercihi yaparken, hekimin çalışığı laboratuvar düzey ve kalitesini de değerlendirmenizde büyük fayda var.  

Diş kliniği ve lamine dişlerin yapıldığı diş teknisyen laboratuvarının, donanım ve teknolojik düzeyleri; hastanın beklentilerinin karşılanabilmesi ve çıkacak sonucun kalitesi açısından önemli faktörlerdir.

Lamine diş tedavisi sırasında kullanılan ölçü malzemelerinin, yapışkanların, seramik tozlarının, diğer teknoloji ve malzemelerin, marka ve kalitesi maliyeti değiştiren diğer unsurlardır.

Lamine diş fiyatları hakkında genel bilgi almak için bizi arayabilir ya da bilgi formlarımızı doldurabilirsiniz. Ancak nihayi karar ve karşılaştırma için muayene olmanızı, diş hekimi, klinik donanımı ve kullanılan malzemeleri değerlendirerek bir sonuca varmanızı tavsiye ederiz. Muayene sırasında beklentilerinizi detaylı ve somut bir şekilde anlatmanız, tüm detaylarda anlaşmanız, olası bir problemde verilen ücretsiz hizmetleri öğrenmeniz sizin açınızdan oldukça faydalı olacaktır. Citydent İstanbul lamine diş fiyatı 2019 öğrenmek için whatsapp, telefon ya da mail yolu ile kolaybir şekilde iletişime geçebilirsiniz. 

Dental estetikte sadece lamine, zirkonyum kaplama, e-max, onlay ve beyazlatma gibi seçenekler arasından tercih yapmak yeterli değildir. Dişlerinizin morfolojik yapı, diş rengi ve formlarının uyumları, şeffaflığı, doğallık efektleri gibi morfolojik, teknik ve estetik detaylarının değerlendirilip uygulanması dişlerin doğal ve estetik görünümünü direkt olarak etkiler.

Estetik tedavilerde başarıyı arttıran faktörlerden biri hasta ve hekim arasındaki iletişimin ileri düzeyde olması, hastanın beklentilerini somut ve net bir şekilde ifade edebilmesidir. Hekime taleplerinizi somut olarak anlatın, mümkünse fotoğraflardan yararlanın. Estetik tedavilerde en büyük sorun hekim ve hasta iletşimindeki yetersizlikten kaynaklanmaktadır. Estetik tedaviler hakkında alanında yetişmiş, bilgili personellerimizle iletişime geçebilir, süreçler hakkında detaylı ve gerçekçi bilgiler alabilirsiniz