Estetik Diş Tedavileri

Estetik tedaviniz için öneri almak istiyorsanız...

Fotoğrafınız ile danışın

 

Tedavi öncesi dikkat edilmesi gerekenler

Piyasadaki zirkonların bir bölümü, medikal sektör uygunluk testleri yapılmamış, sağlık açısından sakıncalar doğurabilecek sanayi tipi zirkon bloklardır. Diş yaptırmadan önce markasını ve lisansı olup olmadığını araştırın.


Estetik açıdan gerçekçi olmak zorundasınız. Gülüşünüzü ideal hale getirmek, mükemmel dişlere sahip olmak anlamına gelmeyebilir. Her elbise üzerinize istediğiniz şekilde uymuyorsa her diş modeli de size uymayabilir.


Görünen tüm dişlerinize estetik uygulatmıyorsanız, estetik yapılan dişlerin diğer dişlerinizle uyumu son derece önemlidir.


Önemli bir risk, diş hekimi ve hasta arasında yeterli diyaloğun kurulamamasıdır. Beklentilerinizi somut olarak anlatın, görsel araçlara başvurun. Hekimin önerilerini dikkatli dinleyin, örneklerle anlatmasını talep edin. implant fiyatlari turkiye


Dişlerin renk seçimi önemli bir aşamadır. Diğer dişlerinizle uyum ve doğallık faktörlerini göz önünde bulundurun. Yeni dişler yeterince doğal olmadığı taktirde, çok estetik olsalar da gelecekte sizi tatmin etmemeye başlayabilir. Şişli dişçi

 

İnsanlar dişlerindeki genel görünümündeki bozukluklardan sosyal hayatlarında olumsuz etkilenmektedirler. Gülümsendiğinde muntazam görünüme sahip dişler gülüşünüzü güzelleştireceği için insanların hayatına da pozitiflik katarlar. Gülümseyişinizin güzelliği dişlerle birebir ilişkilidir. Gülüşünüzün estetiği ise özgüveninizi sağlayan en önemli faktörlerdendir. Özgüven ise hayatınızda sizleri hem özel hem de iş hayatınızda başarıya götürür.

Dişlerdeki çapraşıklık, diş boşlukları, rengi koyulaşıp sararması, eski protezlerdeki deformasyonlar diş estetiğini gerektiren durumlardır. Bunların yanında dişlerini estetik açıdan değiştirmek isteyen estetik görünümünden olumsuz etkilenen kişiler estetik diş tercih etmektedir. Kısa süre içerisinde estetik görünüme kavuşturan diş hekimliği teknolojileri bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; yaprak porselen uygulaması , seramik köprü yöntemleri, porselen dolgu işlemleri tek seansla uygulanabilmektedirler. Öncelikle diş ölçüsü alınır, alınan ölçü ve dijital ortam görüntüleri 3 boyutlu olarak incelenmektedir. Yeni dişin görüntüleri bilgisayar ortamında değerlendirilir. Yeni diş özel porselen bloklardan hazırlanır. Böylece estetik diş çözümleri uzun süreler prova yapmadan herhangi bir sorun yaşamadan kısa sürede uygulanmış olur. Porselen diş yapısında metal içermemektedir. Estetik diş çözümleri diş yapılarına uygun malzemeden uygulanmaktadır. Doğal dişe uyumlu olarak hazırlanırlar.

Diş kaplama estetiğinin yanında ayrıca diş beyazlatma işlemi de yapılabilmektedir. Günlük kullanım sırasında çay, kahve ve sigara tüketimi gibi maddelerin dişlerin yapısındaki mikroskobik boşluklara dolmasıyla dişlerin rengi zamanla sararıp koyulaşabilmektedir. Diş yüzeylerine preparatlar uygulanarak beyazlatma işlemi yapılarak renk uyumu sağlanmış olur. Beyazlatma işlemi dişlerinize herhangi bir zarar vermez. İşlem durumuna göre birkaç seans uygulanabilmektedir. Dişlerin yapısal durumuna göre birkaç ton beyazlatılması mümkündür.