İmplant Fiyatlarına Etki Eden Faktörler

İmplant markası

Uygulanacak cerrahi yöntem

Simante ya da vidalı diş alternatifi

İmplant üstü protezin tipi

Bu ve diğer tüm faktörlere ilişkin içerikleri aşağıdaki bölümlerde bulabilirsiniz

İmplant Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

İmplant yapıldıktan sonraki bekleme döneminde, özellikle dişsiz ağızlarda, görünümü etkileyen ön dişlerde ve çiğneme zorluğu yaratan bölgelerde gerekli olabilmektedir. Bu geçici kaplamalar, geçici damak ve geçici sabit diş olarak ikiye ayrılmaktadır. İleri teknoloji gerektiren sabit geçici kaplamalar diğer alternatife göre biraz daha maliyetlidir.

 

İmplant aşamasında destekleyici olarak kullanılan 3d görüntüleme, 3d planlama, lazer, fibrin, vb teknolojiler ile protez aşamasında kullanılan, üç boyutlu ölçü alım, 3d tasarım ve CadCam gibi teknolojileri implant diş fiyatı karşılaştırmasında dikkat edilmesi gereken alanlar olabilir. Yine kullanılan greft ve membran, vb. diğer ürünlerin marka ve kaliteleri de son derecek önemlidir.

İmplant tedavisinde en belirleyici etken diş hekimidir. Diş hekiminin doğru planlama yapamaması, tedavide yaşanacak sorunlar, implant başarısını etkileyen önemli faktörlerdir. Yine protezi yapacak hekimin deneyim ve becerisi, sağlam ve estetik implant dişler yapılabilmesi için son derece önemlidir.

İmplant üstüne yapılan dişlerin tasarım ve  üretimi diş teknisyenleri tarafından yapılmaktadır. Estetik ve sağlam protezler için teknisyen ve laboratuvar kalitesi, hekim kadar önemli unsurlardır.

Açık cerrahi: implant yapılacak yüzeyin açılarak implantın yerleştirildiği en yaygın oalarak kullanılan yöntemdir.

Kapalı cerrahi: dikişsiz implant olarak da adlandırılan bu yöntemde kesi atılmamakta ve flap kaldırılmamaktadır. Tomogrofi çekimi ve cerrahi klavuz hazırlanması gerektiği için açık cerrahi yöntemine göre daha pahalıdır. Ayrıca her marka bu yöntemi desteklememektedir. Açık cerrahiye göre biraz daha maliyetlidir.

Abutment maliyetleri genelde implant fiyatına dahil olmakla birlikte, custom abutment içeren implantlarda maliyet artabilmektedir. Özelikle estetik amaçlı olarak ön dişler için kullanılabilen zirkon abutment fiyatı diğer alternatiflere göre daha pahalıdır. Son yıllarda kişiye özel implantlar dünyada ve Türkiye’de daha fazla yaygınlaşmaya başlamıştır. Standart olarak otomasyonla üretilen implantın üst parçalarına (abutment) alternatif olarak üst parça kişiye özel tasarlanarak üretilmektedir. Kişinin diş eti ve ağız yapısının ölçüleri konvansiyonlar yöntemlerle ya da üç boyutlu tarayıcılarla alınmakta yine titanyumdan yapılmış olan implant üst parçası kişiye özel olarak özel cihazlarda üretilmektedir.

Dişin olmadığı bölgelerde ya da bazı hastalıklar nedeniyle çene kemiğinde erimeler olabilmektedir. İmplant uygulanacak bölgede yeterli sağlamlıkta kemik gerekliliği nedeniyle tedavi öncesi güçlendirme çalışmaları gerekmekte, güçlendirme amaçlı greft ve membran kullanılmaktadır. Kemik güçlendirme fiyatları, kullanılacak greft ve membranın miktarına, işlemin zorluğuna göre değişebilmektedir. Bu güçlendirmenin sizin için gerekip gerekmediği ve fiyatını son dönemde çekilmiş bir röntgeninizi göndererek ya da bir klinikten randevu alıp röntgeniniz çektirdikten sonra yapılacak muayene sonucunda öğrenebilirsiniz.

Kemik kalitesi ileri düzeyde kötü olan hastalarda kemik güçlendirme yeterli olmayabilir. Bu durumlarda hasta çenesinin farklı bir yerinden kemik taşınması gerekmektedir. Yine kemik ekspansiyonu gibi tedaviler gerekebilir. Bu yöntemlerin gerekliliği implant tedavi maliyetini arttıracaktır.

 

 

Zirkonyum altyapılı ve porselen altyapılı porselen kaplamalar metal altyapılı porselen kaplamalara göre daha pahallı çözümlerdir. İmplant üstü kaplamalara yönelik bilgilere, avantaj ve dezavantajlarına tedaviler bölümünden ulaşabilirsiniz.

Üst çene arka bölgelerde önemli sinüs sarkmaları olduğu durumda gerekli olmaktadır. Sarkan sinüsün büyüklüğü ve adedi tedavi fiyatının belirleyen faktörlerdir. Bu alanda bir tedavi gerekip gerekmediği ve fiyat, röntgen ve muayene ile belirlenebilir. Açık sinüs lifting cerrahi işlemleri, kapalı sinüs liftinge göre daha maliyetlidir.

Citydent İstanbul İmplant Fiyatlarını Öğrenmek İçin Tıklayın

Whatsapp, Telefon, Eposta

İmplantta 2022 Yılı

İmplant fiyatları 2022yılı içerisinde birçok  tedavi yönteminde olduğu gibi maliyet ve döviz kurunun artmasına bağlı olarak farklılık gösterebilir. Türk Diş Hekimleri Birliği 2022 yılı açısından fiyatları her yıl olduğu gibi açıklamıştır. Bu fiyatlar rehber olarak  yol gösterici olacaktır. Ancak açıklanan bu fiyatlar, tedavi esnasında  kullanılacak malzemeleri içermediği için  yalnızca diş hekimlerine ödenmesi gereken ücreti göstermektedir. Böylece belirlenen fiyatlara ek olarak malzeme ücretlerinin de eklenmesi gerekir ve bu nedenle fiyatlar daha da yükselmektedir.

Ortodontik İmplant fiyatları 2022 yılında da oldukça merak edilmektedir. İstanbul implant  markaları ve üretilen yer gibi çeşitli faktörler fiyatları etkilemektedir. İmplant dişlerin üstüne gelecek protez yapı ve diş tipi de fiyatları etkileyecektir.

Diş eksiklerinin telafi edilmesi açısından uygun şartlar oluştuğunda, en çok tercih edilen ve aynı zamanda en sağlıklı tedavi seçeneği olan implant, ağız ve diş sağlığı açısından uzun süreli sonuçlar ortaya koymaktadır. Estetik ve sağlık kriterlerini aynı anda ortaya koyan bu tedavinin en etkin şekilde nasıl uygulanacağına diş hekiminiz karar verecektir. Ancak, tüm hastaların da uyması gereken bazı önemli ayrıntılar bulunmaktadır. istanbul implant fiyatları