FIYAT VE BILGI DANIŞMA: FORM, EPOSTA, TELEFON

Fiyat ve Bilgi Danışma
Avantajlar

-Simante yani direk olarak ağızda yapıştırılan klasik protezlerde, protez yerinden sökülemediği için, yapıştırma sırasında ne kadar dikkatli davranılmış olsa bile siman (yapışkan) artıkları diş eti içine kaçarak implant yüzeyine doğru gidebilir. Siman artığı oradaki diş eti, kemik ve dolayısıyla implanta zarar verecektir. İmplant tedavilerinde uzun dönem başarısızlık sebeplerinin en önemlisi siman artığı olarak bilinmektedir.

 

-Vidalı protezlerde, yapıştırma işlemi ya hiç yapılmamakta ya da ağız dışında yapılmaktadır. Ağızda yapılsa bile protez sökülebildiği için rahatça temizlenebilmektedir.

-En büyük avantajı kolayca yerinden çıkarılabilir olmasıdır. Ağız içindeki vida deliklerinden vidalara ulaşılarak kolayca yerinden çıkarılabilir. Oysa simante protezlerde defalarca hastayı rahatsız edecek darbelerle siman çatlatılarak yerinden çıkarılmaya çalışılır ve bazen bu mümkün olmaz ve protezi keserek çıkarmak gerekebilir. Protez sıfırdan başlanarak tekrar yapılmak zorunda kalınır.

-Simante protezleri yerinden çıkarmak için vurulan darbeler implantlarda vida ve boyun kırıklarına ya da protezde ekstra kırılmalara yol açabilmektedir.

-Protezlerde oluşabilecek porselen atmaları, kırık vb. tamir edilebilen sorunlarda protez yerinden çıkarılarak kolayca tamir edilebilir.

-Zamanla ağız içindeki diş eti çekilmelerine bağlı olarak oluşan gövde altlarına ufak ilaveler yapılmasına olanak sağlar.

-Diş etine fazla baskı olan durumlarda ise tam tersi olarak yerinden çıkarılarak aşındırma yapılarak sorun çözülür.

-Doğal dişe komşu olarak implant yapıldığı vakalarda ortalama 3 senelik süreçte yüzde 50 oranında doğal dişle implant arasında kontak sorunu oluşmakta ve yenilen yemekler dişle implant arasına girmektedir. Vidalı protezlerde, protez yerinden sökülerek kolayca aradaki kontak sorunu çözülebilmektedir.

-Abutment adını verdiğimiz implantın üzerine yapılan dayanaklar ile implantı birleştiren vidada zaman zaman gevşemeler meydana gelmektedir. Simante protezde protezi sökmeden vidayı sıkmak mümkün değilken, vidalı protezde sorun çok kolay şekilde çözülmektedir.

-Vida gevşemesi sorunu olmasın diye vidayı firmaların belirttiği değerlerden fazla sıkmak implantın kemik içerisinde dönerek yerinden çıkmasına neden olabilmekte ya da vidanın kırılmasına sebep olabilmektedir. Oysa vidalı protezde gerekenden az bile sıksanız sorun oluştuğunda vidayı tekrar sıkmak çok kolay olacaktır.

-Protez belli aralıklarla sökülerek protezin ve ağzın temizliğini yapmak mümkündür.

-All on four vb isimlerle adlandırılan ve sadece 4 implantın yapıldığı vidalı sistemler sayesinde daha az sayıda implant ile hasta konforu sağlanmaktadır. Genel olarak ağızda küçük azılar ve daha öndeki bölgede daha kaliteli ve sert kemik bulunmakta iken, büyük azılar bölgesinde yeterli kemik bulunmamaktadır. Bu sistemlerde sağlıklı kemiğin bulunduğu bölgeye implant yapılarak arkalara kanat adını verdiğimiz uzantılar yapılarak protez tamamlanmaktadır. Bu sayede daha ileri cerrahi tedavi olarak adlandırdığımız sinüs kaldırma (sinüs lifting), kemik tozu ilavesi (greft) vb. işlemlere gerek kalmamaktadır. Bu ileri cerrahi işlemlerden hemen sonra implant yerleştirilemediği durumlarda süreç uzamakta ve ekstradan 6-8 ay beklenebilmektedir. Oysa bu sistemlerde sağlıklı kemiğin olduğu bölge neredeyse oraya implant yapıldığı için süreç kısalmaktadır. İleri cerrahi aşamalarının azalması, implant sayısı azalması aynı zamanda tedavinin toplam maliyeti açısından da avantaj sağlamaktadır.

 

Dezavantajlar

-Daha hassas bir ölçü ve laboratuvar süreci gerektirir.

-Protez aşamasında kullanılan ara parçalar biraz daha maliyetlidir.

-Her vakada uygulanamamaktadır. Örneğin; vida deliklerinin ön dişlerin dış yüzeyinden çıkacağı durumlarda estetik sorun oluşacağı için yapılamamaktadır.

Vidalı implant üstü protez fiyatları

Vidalı implant üstü protez fiyatları, simante (yapıştırılan) implant üstü protez fiyatlarına göre genelde daha pahallıdır. Ayrıca vidalı implant üstü protez fiyatları, porselen dişin altyapısının metal mi yoksa zirkonyum mu olacağına göre değişiklik göstermektedir. Zirkonyum altyapılı porselen fiyatları ise metal altyapılılara göre daha pahalıdır.  

Citydent İstanbul vidalı implant üstü protez fiyatlarımızı öğrenebilmek için bizimle Whatsapp, telefon ya da eposta yolu ile iletişime geçebilirsiniz.