Ortodontik İmplant

Açık ve kapalı cerrahi alternatifleri

Ağırlıklı olarak simante dişe alternatif vidalı diş uygulamaları

İmplanttan hemen sonra sabit geçici diş seçeneği

FIYAT VE BILGI DANIŞMA: FORM, EPOSTA, TELEFON

Fiyat ve Bilgi Danışma
Ortodontik İmplant

Estetik implant ortodontik diş bozuklularında tedaviye yardımcı olarak kullanılan vida şeklinde mini implantlardır. Ortodontik implantlar, implantoloji alanından daha çok ortodontik tedavide kullanılır. implantolog sadece ortodontistin istediği yere istenilen açıda vidalı diş yerleştirmekle sorumludur.

Estetik İmplant Uygulama Alanları

Estetik implant çıkması veya gömülmesi istenilen dişlerde, sağa ya da sola yatık olan dişlerin düzeltilmesinde, çene kemiğine çeşitli açılarla yerleştirilen ortodontik implantlardan destek alınarak hem bozukluk giderilmiş olur hem de ortodontik implantlar sayesinde tedavi süresi kısalmış olur.

Ortodontik – Estetik İmplant Uygulama

  • Estetik implant herhangi bir cerrahi işlem yapılmaksızın istenilen yere uygun açıda ortodontik implant vidalanır.

  • Yay ya da ortodontik lastik yerleştirilmesine uygun olarak hazırlanmış vidalı diş kafa kısmı dışarıda bırakılır. (kemiğe tam gömülmez)

  • Estetik implantlar ortodontik açıdan düzeltilmek istenen diş bir yay ya da lastik aracılığı ile vidalı dişe bağlanır.

  • Ortodontik implant sayesinde diş telleri ve braketle düzeltilmesi mümkün olmayan dişler istenildiği yönde kuvvetle çekilmiş olurlar.

Dental estetikte sadece lamine, zirkonyum kaplama, e-max, onlay ve beyazlatma gibi seçenekler arasından tercih yapmak yeterli değildir. Dişlerinizin morfolojik yapı, diş rengi ve formlarının uyumları, şeffaflığı, doğallık efektleri gibi morfolojik, teknik ve estetik detaylarının değerlendirilip uygulanması dişlerin doğal ve estetik görünümünü direkt olarak etkiler.

Estetik tedavilerde başarıyı arttıran faktörlerden biri hasta ve hekim arasındaki iletişimin ileri düzeyde olması, hastanın beklentilerini somut ve net bir şekilde ifade edebilmesidir. Hekime taleplerinizi somut olarak anlatın, mümkünse fotoğraflardan yararlanın. Estetik tedavilerde en büyük sorun hekim ve hasta iletşimindeki yetersizlikten kaynaklanmaktadır. Estetik tedaviler hakkında alanında yetişmiş, bilgili personellerimizle iletişime geçebilir, süreçler hakkında detaylı ve gerçekçi bilgiler alabilirsiniz