Kaliteli ve yaygın implant ve malzemeler

Dünya çapında en çok ugulanan implantlardan üçünü kullanıyoruz.

İmplantın kalitesinin yanısıra implantın yaygınlığı da son derece önemlidir.

İmplant ara parçaları, ölçüler, metal ve zirkon altyapılar, porselen tozları gibi ürünlerde kendimizin yıllar içinde sınadığı uluslararası üne sahip markalar ile çalışıyoruz.

FIYAT VE BILGI DANIŞMA: FORM, EPOSTA, TELEFON

Fiyat ve Bilgi Danışma
Tab Menü

ITI (straummann): İsviçre merkezli Straumann grup modern diş hekimliğinin en köklü implant firmasıdır. Dünya çapında en prestijli firma olarak bilinir. Straumman’ın kendisi tarafından geliştirilen ve patentlenen en gelişmiş implant yüzeylerinden biri olan SLActive yüzeyli implantlara sahiptir. Ar-Ge`ye en büyük bütçeyi ayıran firma ITI olarak da anılsa da ITI straumann destekli bir enstitüdür. Titanyumu zirkonyum ile karıştırıp daha sert bir alaşım ile roxolid modelini piyasa sunmuştur. Yetersiz kemik hacimleri için çapı 3.3 mm gibi daha ince, 4 ve 6 mm gibi daha kısa implant alternatifleri sunması bunların uzun dönem başarılarını takip etmesi gelişmeye ne kadar yatırım yaptığının kanıtıdır. Son sunulan immediat uygulamaya yönelik yenilikler sunan BLX modelini kliniğimizde uygulamaktayız. Dijital diş hekimliğine sunduğu olanaklar ve protetik parça zenginliği hastaların ve hekimlerin işini kolaylaştırmaktadır.

Hiossen: ABD’de üretilen Hiossen Kuzey Amerika pazarında söz sahibi markalardan biridir. Dijital altyapısı olan Hiossen vidalı üstyapılar için geniş yelpazede çözümler sunmaktadır. Hem implantları, hem de üstyapı parçalarını kendi kliniğimizde uzun yıllardır kullanmaktayız. Uzun dönem başarısını kliniğimizde kendi vakalarımızla da gözlemledik. Hiossen güvenilir, sorunsuz ve uygulama kolaylığı sayesinde kliniğimizde yoğun olarak uygulanmakta.

Bego: Almanya kökenli firmanın üretimleri yine Almanya’dadır. Özellikle protez alanındaki uygulamalarda güçlü olan firma bu alandaki avantajlarını implant alanına da taşımıştır. Digital diş hekimliğinde önemli olanaklar sağlamaktadır.

Osstem: Osstem asya kıtasının en önde gelen implant firmasıdır. Dünya çapında en çok uygulanan implant markalarından biridir. Dental pazarda implant abutment bağlantı yapısı en çok kopyalanan marka olması ürün araştırma ve geliştirme başarısının kanıtıdır. Dental sektördeki ürünleri sadece implant ile de sınırlı değildir. Bu nedenle diş hekimliği alanında kültürü olan köklü bir firmadır. Nadir üreticinin yapabildiği gama sterilizasyonunu kendi bünyesinde yapıyor oluşu uzun dönem başarısına kanıt sayılabilir. Dijital diş hekimliğine uygun oluşu uzun dönem kendi uyguladığımız vakalarla başarısını kanıtlamış oluşuyla kliniğimizde en sık uygulanan implanttır. 

Nobel Biocare(branemark): İsveç merkezli olan Nobel Biocare, 1965 yılından itibaren oldukça köklü ve tanımış implant markalarından biridir. Başta Avrupa ve Amerika olmak üzere  dünyanın birçok ülkesinde straumann implant tan sonra hekimler tarafından en fazla tercih edilen implant konumundadır ve aynen straumann gibi  büyük Ar-Ge yatırımları yapmaktadır. Dünyada ilk olarak Nobel biocare tarafından yetersiz kemik yapısına sahip dişsiz alt çeneler için geliştirilen all on four sistemi (dişsiz çeneye kemik içindeki bölgesel sinir kanalından kaçarak yerleştirilen 4 implant  üzerine hibrit protez uygulaması) implant diş yapımının mümkün olmadığı bir çok vakada implant uygulamasını mümkün hale getirmiştir. Nobel Active modelinde agresiv yiv yapısı ve özel tasarlanmış yüzeyi ile immediate yüklemede (diş çekiminden hemen sonra yükleme)başarılı sonuçlar vermektedir. Maksiller sinüsün aşırı sarkık olduğu ve kemiğin aşırı eridiği dişsiz üst çeneler için yine ilk olarak Brenamark tarafından geliştirilen zigoma implantları, aşırı erimiş üst çene kemiği olan hastalar için aşamalı ve ileri cerrahi yöntemlere gerek duymadan protez rehabilitasyonu imkanı sunmakta ve oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Straumann'ın geliştirdiği SLA yüzeyine karşılık Nobel biocare implantının 2001 yılında geliştirdiği yüksek fosfor içerikli titanyum oksitten oluşan TiUnite yüzey yapısı; özellikle erken yerleştirme ve yüklemelerde, bu implantın osteointegrasyon (implantın başarılı bir şekilde kemik yüzeyine tutunması) başarısını arttırmıştır. 

ASTRA TECH: İsveç üretimli bu marka Switch Platformlu implantlar içinde en fazla tercih edilen implant markalarından biridir. Dental sektörün devi konumundaki Dentsply tarafından satın alınan bu implant markası yıllardır başta Avrupa olmak üzere ülkemizde de hekimler tarafından güvenle kullanılmaktadır.  Astra implant Nobel ve Straumman igib premium implant sınıfında olup Astra implant fiyatları, Nobel ve ITI Straumman fiyatlarına yakın düzeydedir.                

 

SKY(bredent): Protez, üst yapı ve protez ataşmanları konusunda dünyanın en önde gelen dental firmalarından biri olan bredent tarafından Almanya’da geliştirilen ve üretilen bu implant markası, dişsiz ağızlarda sunduğu hemen yükleme olanağı, 35 dereceye kadar açılandırılabilmesi ve bu sayede sinüs boşluğu, sinir kanalı gibi istenmeyen bölgelerden uzağa yerleştirilebilmesi, aşırı rezorbe (erimiş) alt çenelere sabit protez yapma olanağı sunması ve de oldukça fazla üst yapı alternafini bünyesinde barındırması bakımından spesifik birçok ağıza ve hastaya yaygın bir şekilde uygulanır olmuştur. Bu implant markası sunduğu tüm olanaklar sayesinde hekimlerin giderek daha fazla tercih ettiği bir markaya dönüşmüştür.

Dişsiz ağızlar için geliştirdiği fast and fix sisteminde kullanılan açılı abutmentler, protez analogları gibi ayrıntılar maliyeti ve dolayısıyla fiyatı oldukça arttırmaktadır. Bu yüzden fast and fix sisteminde biz ve hastalarımız bazen çok istememize rağmen maliyetinin yüksek olması sebebiyle maliyeti daha düşük başka bir implant markasına yönelmek durumunda kalabiliyoruz.

 

Biomet3i: Amerika Birleşik Devletlerinde üretilmektedir ve özellikle Amerika katısının en tanınmış ve yaygın implant markası konumundadır. Dolayısıla Amerika kıtasındaki bilim insanlarının araştırmalarına ve tezlerine en fazla konu olmuş ve üzerinde araştırma yapılmış implant markasıdır. Başarısını bir çok vakada yeterince ispatlamış bir implant markasıdır. Biometri tarafından piyasaya sürülen Siwitch Platformlu implantlar üzerine yapılan araştırmalara, ön çalışmalara ve sonuçlara bakıldığında oldukça iddialı bir implant markası. konumundadır. 

Tekka: Tekka Fransa’da üretilen yine dünya çapında tanınmış bir markadır. Distribütörü tarafından henüz 2010 yılında Türkiye’ye getirildiği için bu konuda lokal gözlem ve deneyimlerimiz sınırlıdır. Agresif yapısı ve aktif tutunumu sayesinde erken yüklemeye (immediate yükleme) olanak tanıması, 6mm'lik kısa alternatifinin olması, oldukça geniş platform yapısıyla önemli özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Kısa süreli tedavi tercihleri nedeniyle anında yükleme yapılması planlaman hastalarda ve 6mm'lik kısa implant yerleştirilmesine olanak sağlayan alt çene tedavilerinde tarafımızca tercih edilebilmektedir.

IBS: Güney Kore'de üretilen bu implant markası kendi çapında çok özgün bir sistem geliştirmiştir. Tasarımında implant boyun bölgesinin hemen altında çok geniş platformlu ters açılı bir yiv bulunmaktadır. Bu yiv sayesinde implant iyileşmesi sırasında ölü kemik hücreleri organizma tarafından boyun bölgesine taşınamamaktadır. Bu yüzden implant ile ilgili erken enfeksiyon riski, boyun bölgesi kemik kayıpları ve yumuşak doku göçü gibi istenmeyen durumlar neredeyse hiç yaşanmamaktadır. Frez sisteminde tek bir frezle implant yuvasının hazırlanabilmesi, içi boş trafen şeklindeki frezi ile de yuva hazırlanırken o bölgedeki kemiği haznesinde tutarak yeniden kullanılmasına olanak tanıması özgün yapısının sadece bir parçasıdır. Üst çenede yumuşak ve sinüs sarkması yaşanan bölgelere özel geliştirdiği yıldız şeklindeki osteotoma benzer sistemi sayesinde sinüs lifting yapmaya gerek duymadan, sinüse zarar vermeden kısa sürede implant yerleştirmeye olanak tanıdığı gibi var olan kemiği kalitelileştimesi ekstra artısı ve özgünlüğünün göstergesidir. Fiyatının kısmen uygun olması performansının ve artılarının oldukça fazla olması sebebiyle bir çok vakada kliniğimizde yaygın olarak kullanılmaktadır.

WIS (World Implant System) : İtalya merkezli ve İtalya üretimli olan bu implant markası tamamen SLA yüzeylidir. İnce kemik alanları için 3'mm çaplı implant markası alternatifi de mevcuttur, aynı zamanda çok köklü büyük azı diş çekimleri sonrası geniş kemik alanlarına yerleştirilebilecek 6.5 mm'lik geniş çaplı implant alternatifini de bünyesinde taşımaktadır. Yeterince kalın ve açılandırmaya müsait abutmentleri aynı zamanda ölçü parçası olarak kullanılabilmektedir. Switch platfomlu bu implantın daha sert veya daha yumuşak kemikler için iki ayrı implant formu bulunmaktadır. Tüm bu sebeplerle osseointegrasyon başarısı çok yüksek olduğu için bu implantı güvenerek kullanmakta ve hastalarımıza önermekteyiz.

Xıve- Ankylos(Friadent-Dentsply) : Dünya çapında dental sektörün liderlerinden olan ve medikal alanda bir çok ürüne sahip Dentsply’in markalarıdır. Başta Almanya ve İngiltere olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinden merkezleri ve yerleşkeleri bulunmaktadır. Dentsply firmasına ait Xive ve Ankylos markaları, hem kaliteleri hem de arkasında bulunan Dentsply markası nedeniyle dünyanın en prestijli implant markaları arasında yer almaktadır. Özellikle Xıve implantları için geliştirilmiş 3mm çaplı implantlar uzun yıllar boyunca yeterli kemik kalınlığı olmayan dişsiz bölgelerde önemli bir alternatif olarak kullanılmıştır. Ankylos marka implant, dünyada ilk switch platformlu üretilen implant markalarından biridir. Switch platformlu implantların başarısı özellikle arka çene dişsiz bölgeler için yüksek düzeyde olmuş ve bir çok hekim tarafından tercih edilmiştir. Dentsply’in Türkiye içerisindeki yaygın ağı bu implantın farklı şehirlerdeki bir çok hekim tarafından tercih edilmesi nedenlerinden biridir. 

CSM: Güney Kore 'de üretilen bu implant markası, switch platfomlu olup kemiğin 0,5 mm daha içine gömülerek yerleştirilen sub merged implantları kemikle mükemmel ilişki kurmaktadır. Milling abutment alternatifiyle kişiye özel diş eti basamaklı  implant diş yapımına olanak tanıyan bu implant markası uygun fiyatı ve çoklu implant yerleştirmesindeki başarısı yüzünden kliniğimizde yaygın olarak kullanılmaktadır.