İmplant Diş Fiyatları

Yasal prosedürler gereği implant fiyatları hakkındaki bilgileri internet sayfamızda yayınlayamamaktayız. İmplant fiyatları hakkında gerekli olan bütün bilgilere Whatsapp, mail, form ve telefon aracılığı ile kolayca ulaşabilir, ihtiyacınız olan bütün bilgilere kolayca erişebilirsiniz. Bizimle iletişim kurmanız halinde implant fiyatları hakkında marka bazlı birim fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Ancak tedavinizin kapsamı ve toplam tedavi ücretleri konusunda detaylı bilgiyi uygulanacak olan röntgen/tomografinizi görebilerek yanıtlayabiliriz. Kliniğimizde muayene, röntgen ve tomografi ücretleri tamamiyle ücretsiz olup, hastalarımızdan kesinlikle her hangi bir ücret talep edilmemektedir. İmplant fiyatlarını etkileyen faktörler hakkında daha detaylı bilgiyi aşağıda bulunan makalemizden öğrenebilirsiniz. Citydent'de implant tedavisi  alternatifleri, teknolojik düzey ve implant tedavileri hakkında diğer bilgilere sayfa altında yer alan  implant tedavi  sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

 

Whatsapp hızlı iletişim:Sağ üst yeşil Whatsapp ikonu 

İmplant Fiyatlarına Etki Eden Faktörler

İmplant tedavisi fiyatının belirlenmesinde implant markası kadar hastanın ağız ve diş yapısının durumu da çok önemlidir. Aşağıdaki makalede  implant fiyatları 2019yılında fiyatları belirliyen tüm faktörleri ve açıklamalarını bulabilirsiniz. Panaromik röntgen ve/veya muayene öncesinde kesin bir fiyat vermek mümkün olamamaktadır.

İmplant markası seçimi

Piyasada 150'nin üzerinde implant markası bulunmaktadır ve Türkiyede Diş İmplant Fiyatları markadan markaya büyük farklılıklar gösterebilmektedir. En pahalı marka en iyi markadır gibi kestirme bir çözüme gitmek kesinlikle doğru olmayacaktır. Bir çok marka, son yıllarda yaptıkları yatırımlar sonucunda iyi bir planlama, iyi bir tedavi ve donanımlı bir klinik ortamında oldukça başarılı sonuçlar verebilmektedir. Ayrıca markaların bir birlerine karşı farklı üstünlükleri bulunabilmekte ve tedavi yöntemi veya vakaya göre bir diğeri karşısında daha başarılı sonuçlar verebilmektedir. Bu konuda fikir sahibi olabilmek, implant diş fiyatlarını karşılaştırabilmek ancak bir muayene ve bu alanda deneyimli kişilere danışarak mümkün olabilir.

Cerrahi yöntemi seçimi

Açık cerrahi: implant yapılacak yüzeyin açılarak implantın yerleştirildiği en yaygın oalarak kullanılan yöntemdir.

Kapalı cerrahi: dikişsiz implant olarak da adlandırılan bu yöntemde kesi atılmamakta ve flap kaldırılmamaktadır. Tomogrofi çekimi ve cerrahi klavuz hazırlanması gerektiği için açık cerrahi yöntemine göre daha pahalıdır. Ayrıca her marka bu yöntemi desteklememektedir. Açık cerrahiye göre biraz daha maliyetlidir.

Abutment tercihi

Abutment maliyetleri genelde implant diş fiyatlarına dahil olmakla birlikte, custom abutment içeren implantlarda maliyet artabilmektedir. Özelikle estetik amaçlı olarak ön dişler için kullanılabilen zirkon abutment fiyatı diğer alternatiflere göre daha pahalıdır. Son yıllarda kişiye özel implantlar dünyada ve Türkiye’de daha fazla yaygınlaşmaya başlamıştır. Standart olarak otomasyonla üretilen implantın üst parçalarına (abutment) alternatif olarak üst parça kişiye özel tasarlanarak üretilmektedir. Kişinin diş eti ve ağız yapısının ölçüleri konvansiyonlar yöntemlerle ya da üç boyutlu tarayıcılarla alınmakta yine titanyumdan yapılmış olan implant üst parçası kişiye özel olarak özel cihazlarda üretilmektedir.

Kemik güçlendirme

Dişin olmadığı bölgelerde ya da bazı hastalıklar nedeniyle çene kemiğinde erimeler olabilmektedir. İmplant uygulanacak bölgede yeterli sağlamlıkta kemik gerekliliği nedeniyle tedavi öncesi güçlendirme çalışmaları gerekmekte, güçlendirme amaçlı greft ve membran kullanılmaktadır. Kemik güçlendirme fiyatları, kullanılacak greft ve membranın miktarına, işlemin zorluğuna göre değişebilmektedir. Bu güçlendirmenin sizin için gerekip gerekmediği ve fiyatını son dönemde çekilmiş bir röntgeninizi göndererek ya da bir klinikten randevu alıp röntgeniniz çektirdikten sonra yapılacak muayene sonucunda öğrenebilirsiniz.

Sinüs lifting

Üst çene arka bölgelerde önemli sinüs sarkmaları olduğu durumda gerekli olmaktadır. Sarkan sinüsün büyüklüğü ve adedi tedavi fiyatının belirleyen faktörlerdir. Bu alanda bir tedavi gerekip gerekmediği ve fiyat, röntgen ve muayene ile belirlenebilir. Açık sinüs lifting cerrahi işlemleri, kapalı sinüs liftinge göre daha maliyetlidir.

İleri cerrahi işlemleri

Kemik kalitesi ileri düzeyde kötü olan hastalarda kemik güçlendirme yeterli olmayabilir. Bu durumlarda hasta çenesinin farklı bir yerinden kemik taşınması gerekmektedir. Yine kemik ekspansiyonu gibi tedaviler gerekebilir. Bu yöntemlerin gerekliliği implant tedavi maliyetini arttıracaktır.

İmplant üstü kaplama seçimi

Zirkonyum altyapılı ve porselen altyapılı porselen kaplamalar metal altyapılı porselen kaplamalara göre daha pahallı çözümlerdir. İmplant üstü kaplamalara yönelik bilgilere, avantaj ve dezavantajlarına tedaviler bölümünden ulaşabilirsiniz.

İmplant üstü geçici kaplama

İmplant yapıldıktan sonraki bekleme döneminde, özellikle dişsiz ağızlarda, görünümü etkileyen ön dişlerde ve çiğneme zorluğu yaratan bölgelerde gerekli olabilmektedir. Bu geçici kaplamalar, geçici damak ve geçici sabit diş olarak ikiye ayrılmaktadır. İleri teknoloji gerektiren sabit geçici kaplamalar diğer alternatife göre biraz daha maliyetlidir.

Kullanılan teknoloji ve malzemeler

İmplant aşamasında destekleyici olarak kullanılan 3d görüntüleme, 3d planlama, lazer, fibrin, vb teknolojiler ile protez aşamasında kullanılan, üç boyutlu ölçü alım, 3d tasarım ve CadCam gibi teknolojileri implant diş fiyatları karşılaştırmasında dikkat edilmesi gereken alanlar olabilir. Yine kullanılan greft ve membran, vb. diğer ürünlerin marka ve kaliteleri de son derecek önemlidir. Türkiyede Diş İmplant Fiyatları

Diş hekimi

İmplant tedavisinde en belirleyici etken diş hekimidir. Diş hekiminin doğru planlama yapamaması, tedavide yaşanacak sorunlar, implant başarısını etkileyen önemli faktörlerdir. Yine protezi yapacak hekimin deneyim ve becerisi, sağlam ve estetik implant dişler yapılabilmesi için son derece önemlidir.

Teknisyen ve labratuvar donanımı

İmplant üstüne yapılan dişlerin tasarım ve  üretimi diş teknisyenleri tarafından yapılmaktadır. Estetik ve sağlam protezler için teknisyen ve laboratuvar kalitesi, hekim kadar önemli unsurlardır.

 

 

 

Türkiyede İmplant Fiyatları


İmplant tedavisi birçok proteze göre daha güvenli bir işlem imkanı  sunduğundan dolayı insanların aklında yüksek miktarda ücret ödemesi gerektiği gibi düşünceler yer almaktadır. Türkiyede implant fiyatlari Bu düşüncelerin önüne geçmek amacıyla Citydent olarak, cerrahlarımızın yıllar içerisnde tecrübe ile belirlediği  markalarla kalite ve fiyat dengesini korumayı amaç olarak edindik. Bu sayede hastalarımıza kalıcı, güvenilir ve optimum  fayda  sağlayacak tedavileri gereksiz maddi yük oluşturmadan sunabilmeyi hedefledik. İmplant İstanbul Fiyat Kliniğimizde implant fiyatları 2019 yılı için de işte bu anlayışla düzenlendi. Sunduğumuz kaliteli hizmetten, uygun fiyatlarla faydalanılması 13 yıldır tercih edilmemizdeki en önemli etkenlerden biridir.

 

Diş kayıplarında implant, hemen hemen her hekimin  ilk tercihidir. Çiğneme  sırasında çenede ağrı oluşturması, diğer dişlere  baskı  uygulaması ve rahatsız etmesi mümkün değildir. Türkiyede implant fiyatlari Dikkatle alınan ölçüler ve  her aşamada diş anatomisini dikkate alan hassas uygulamalar sayesinde ağızdaki diş yapısı herhangi bir şekilde olumsuz etkilenmemektedir.
Birçok hastanede fiyatlar üst seviyede tutulurken, Citydent en güvenilir markalarla uyguladığı tedavilerde ulaşılabilir ve makul bir fiyat politikası izlemektedir. İmplant fiyatları 2019 yılında tarafımızca en aza indirgenmiş, birçok insanın bu tedaviden faydalanmasına sebebiyet verilmiştir. İmplant, birçok protez çeşidine göre daha iyi sonuç  veren bir tedavidir. Çene kemiğine yerleştirilen titanyum diş kökü, rahatsızlık hassasiyet vermemektedir. İnsanların tedaviden sonra hayatına dönüş yapabilmesi ve aynı gün içerisinde normal bir şekilde hayatına devam edebilmesi mümkün hale getirilmiştir.

Yasal prosedürler gereği implant fiyatları hakkındaki bilgileri internet sitemizde  yayınlayamamaktayız. İmplant fiyatları hakkında gerekli olan bütün bilgilere Whatsapp, mail, form vb. aracılığı ile kolayca ulaşabilir, ihtiyacınız olan bütün bilgilere kolayca erişebilirsiniz. İmplant Fiyatlari Türkiye, Bizimle iletişim kurmanız halinde implant fiyatları hakkında marka bazlı birim fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Ancak tedavinizin kapsamı ve toplam tedavi fiyatları konusunda detaylı bilgiyi uygulanacak olan röntgen ve tomografinizi görebilerek yanıtlayabiliriz. Kliniğimizde muayene, röntgen ve tomografi fiyatları tamamiyle ücretsiz olup, hastalarımızdan kesinlikle herhangi bir ücret talebinde bulunmamaktayız. İmplant İstanbul Fiyat etkileyen faktörler hakkında daha detaylı bilgiyi aşağıda bulunan makalemizden öğrenebilirsiniz. Citydent'de implant tedavisi  alternatifleri, teknolojik düzey ve implant tedavileri hakkında diğer bilgilere sayfa altında yer alan implant tedavi  sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

 

 

İmplant tedavisinin ücreti implantın uygulanacağı bölgeye göre değişiklik göstermektedir. İmplant estetiğin önemli olmadığı arka dişlerde yapılacak ise 3000 ila 7000 TL arasındadır, eğer estetiğin önemli olduğu ön dişlerde yapılacak ise 6000 ila 10000 TL arasındadır.

İmplant uygulamasının düzgün yapılması çok önemlidir çünkü yanlış yapılan uygulama sonucu gülme, çiğneme ve konuşma gibi fonksiyonları yerine getirirken zorlanabilirsiniz. İmplant yapılırken kullanılan implant markaları da bu kısımda oldukça önemlidir. Citydent olarak tercih ettiğimiz markalar; Straumann Dünya’nın en eski ve köklü implant firmasıdır. Hıossen güvenli, sorunsuz ve uygulama kolaylığı nedeniyle yoğun olarak tercih edilmektedir. Osstem Asya kıtasının en çok tercih edilen  implant firmasıdır ve Dünya çapında da en çok kullanılan implant markasıdır. Nobel Biocare 1965 yılından beri tanınmış ve köklü bir implant markasıdır. Bego protez alanında önemli bir firmadır. Astra Tech switch platformlu implantlar içinde en fazla tercih edilen markadır. CSM markası uygun fiyatı ve çoklu implant yerleştime başarısı yüzünden çokça tercih edilir. IBS geliştirdikleri sistem ile implant enfeksiyonlarının önün geçmektedirler. SKY protez ve protez ataşmanları konusunda dünyanın önde gelen markalarındandır. Biometi3i özellikle ABD’de çok yaygın kullanılır. WIS sert ve yumuşak kemikler için iki ayrı platormu bulunmaktadır. Tekka Dünya çapında tanınmış bir markadır. Xive-Ankylos Dünya çapında dental sektöründe lider markalardan biri olan Dentsply’ın markalarıdır.

İmplant sayısı kişinin kemik yapısına göre değişiklik gösterebilir. Çoğu vakada üst çeneye 8 adet alt çeneye 6 adet implant yapılabilir.

Dünya literatüründe üst çene için 4, alt çene için 2 implant önerilmektedir.

Tedavinin durumuna göre üst çene için 6 ila 10 diş, alt çene için 6 ila 12 diş arasında implant yapılabilir.

Hastanın ağzında hiç dişi olmadığı durumlarda ve kemik yapısının uygun olduğu tüm bölgelerde implant uygulaması yapılabilir.

İmplant titanyumdan yapılmaktadır ve insan vücuduna herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

İmplant tedavisi iki bölümden oluşur. Cerrahi ameliyat kısmını ağız, diş ve çene uzmanı ile periodontist yapmaktadır. İmplant üstü protezleri diş protez uzmanları yapmaktadır.

Kliniklerde yapılan uygulamalara göre fiyatlar belirlenmektedir. Citydent kliniğinde muayene ve röntgenden ücret alınmamaktadır. Yapılan kapsamlı randevuda diş ve çene yapınızın 3 boyutlu görüntülenme ile analizi yapılmaktadır. Muayene sonrası tedavi süreciniz ve fiyat planlamanız hakkında bilgi alabilirsiniz.

Diğer İmplant

Citydent'de İmplant Tedavisi
Citydent'de İmplant Tedavisi

Tedavi alternatifleri, implant markaları, teşhis ve planlama…

İmplant Üstü Vidalı Protez
İmplant Üstü Vidalı Protez

implant, En ileri tekniklerden vidalı protezin (vidalı diş)…

Dikişsiz İmplant
Dikişsiz İmplant

3 boyutlu bilgisayar planlamaları sonrası kapalı cerrahi alt…

İmplant Tedavisi Süreci
İmplant Tedavisi Süreci

Cerrahi ve protez aşamalarında neler yapıldığı ve başarı fak…

İmplant Yaptırırken Nelere Dikkat Edlmeli
İmplant Yaptırırken Nelere Dik…

İmplant Yaptırırken Nelere Dikkat Edlmeli

Uyguladığımız  İmplant Markaları
Uyguladığımız İmplant Markalar…

Türkiyede İmplant Fiyatları Klininiğimizde Uygulamasını Yapt…

Hangi İmplant Markası
Hangi İmplant Markası

Türkiyede Diş Yaptırmak Fiyatı Hangi implant markası, İmplan…

Tek Aşamalı İmplant
Tek Aşamalı İmplant

İmplant yapıldıktan bir kaç gün içeresinde nihai sabit prote…

Sabit Geçici Diş
Sabit Geçici Diş

İmplanttan hemen sonra estetik sabit geçici diş alternatifi…

İmplant Kimlere Uygulanabilir
İmplant Kimlere Uygulanabilir

Dişsizlik sayısı, kemik durumu, yaş, sigara, önemli hastalık…

Kişiye Özel Abutmentlı İmplant
Kişiye Özel Abutmentlı İmplant…

Kişiye özel abutmentlı implant, kimlere uygulanır, kişiye öz…

İmplant Fiyat ve Bilgi Danışma
İmplant Fiyat ve Bilgi Danışma…

İmplant Fiyat ve Bilgi Danışma

İmplant Tedavisi Hasta Onam Formu
İmplant Tedavisi Hasta Onam Fo…

implant, İmplant Tedavisi Hasta Onam Formu

Ortodontik İmplant
Ortodontik İmplant

Ortodontik tedavi sürecinde kullanılabilen implantlar ve ava…

Lazer ve Fibrin Destekli Tedavi
Lazer ve Fibrin Destekli Tedav…

Lazer ve fibrin destekli tedavi, lazer destekli implant teda…

İmplant fiyatları 2020
İmplant fiyatları 2020

İmplant fiyatları 2020

Dişçi / İmplant Korkusu?
Dişçi / İmplant Korkusu?

Diş tedavisi ya da implant korkusu yaşıyorsanız veya endişel…