Hangi İmplant Markası

Hangi İmplant Markası?

Klinik hayatımızda en çok karşılaştığımız sorulardan biri hangi implant markasını yaptırmalıyım. Uzun yıllardır yoğun olarak uyguladığımız implant markaları arasında bile birbirlerine üstünlükleri olup olmadığını bilmiyoruz malesef. Bunu nedeni akademik araştırma mantığıyla karşılaştırma yapmamamız. Biz klinisyen hekimleriz. Amacımız her zaman için hastalarımıza sorunsuz şekilde uygulanacak ve uzun yıllar hizmet edecek tedaviler yapmak. Bu nedenle amacımız implant markaları arasında kıyaslama yapmak değil uygun tedavi protokollerini uygulamak. Kliniğimizde uyguladığımız implant markalarını seçerken uzun dönem sonuçlarını gördüğümüz, uzun bir geçmişi olan, distributor desteği güçlü, stoklarını iyi tutan firmaları araştırdık. 

Dental pazarda yüzlerce implant markası var. Çoğunlukla bu markalar artık kemiğe kaynama (osseointegrasyon) sorununu çözdüler. Ancak protez yapımında sadece implant değil implant üstü  parçalar da çok önemli. İmplant markasına kara verirken göz önüne alınması gerekli konulardan biri de bu parçaların sağlanabilmesi ve dijital diş hekimliğine uygun olması. 

Kliniğimize gelen hastalarımıza tedavi planlamalarında çeşitli implant markalarıyla planlama sunuyoruz. Olabildiğince aralarındaki farkları açıklıyoruz. Bu şekilde hastalarımız implant markasına kendileri karar verebiliyorlar. Sunduğumuz implant markaları uzun dönem başarısı kanıtlanmış markalar. Ekonomik, fiyat/kalite oranı iyi olan markadan, global olarak en gelişmiş implant markasına kadar geniş bir yelpaze sunabiliyoruz. 

 

 

 

Whatsapp ile fiyat ve bilgi danışma: Sağ üst yeşil Whatsapp ikonu 

Diş yaptırmak çoğu zaman uzun bir süreç almaktadır ve doktorunuza yakın olmanızda sizin avantajınıza olacaktır.

Porselen diş herhangi bir sebepten ötürü aşırı madde kaybına uğramış dişlerin korunması için dişlerin üzerinin diş şeklindeki materyallerle kaplanması işlemidir. Porselen kaplama yaptırmak için diş doktoruna gittiğiniz gün diş ölçüleriniz alınır ve aynı gün siparişi verilir. Porselen kaplamalar gelinceye kadar geçici süreli kaplamalar yapılır. Porselen kaplamanın yapılış süresi 2 haftadır porselen kaplamalar geldikten sonra geçici kaplamalar çıkarılır ve porselen kaplamalar takılır. Porselen kaplama süresi en fazla 3 hafta sürmektedir.

En iyi kaplama denilince akla ilk gelen porselen kaplamadır. İstenmeyen renk ve ebattaki dişler için yapılan uygulama ayrıca dişlerin pozisyonunu da düzeltmek için kullanılmaktadır. Porselen diş kaplama uygulaması ağrısız ve güvenilirdir.

Estetik görünümü ve diş etine yararlı olması sebebiyle zirkonyum diş daha çok tercih edilmektedir. Zirkonyum alerjik reaksiyonlara sebep olmaz, diğer kaplama çeşitlerine oranla daha sağlamdır metal altyapıya yakın sağlamlık düzeyindedir, ısı iletkenliği diğer kaplamalara oranla daha azdır. Dezavantajları olarak da metal altyapılı porselenlere oranla daha pahalıdır ve özellikle diş sıkması olan hastalara tavsiye edilmez çünkü metal altyapıya göre daha kırılgandır. Metal altyapılı porselen en dayanıklı ve yaygın kullanılan kaplamadır, gerekli hassasiyet gösterildiğinde estetik tatmin edicidir ve ekonomiktir. Metal altyapısından dolayı ışık geçirgenliği doğal dişler kadar iyi değildir, metal alerjisi olanlara tavsiye edilmez ve zirkonyum kaplamalara oranla diş eti uyumu daha azdır.

Metal altyapılı kaplama; hastanın diş ölçüsü alınır ve uygun metal altyapı oluşturulur eğer hastanın ağzı ile metal kaplama uyumlu ise özel fırçalar ile diş şekli oluşturulur. Tam seramik empress kaplama; tek dişe uygulanır, metal altyapıdan farklı olarak ön tek dişe uygulanabilir ve diğer kaplamalar kadar dayanıklı değildir. Zirkonyum altyapılı porselen kaplama; doğal dişe en yakın kaplama tekniğidir ve estetik yönden de çok tercih edilir. Porselen laminate veneer kaplama sadece dişin ön tarafına uygulanır ve son zamanlarda çok tercih edilmektedir. Kompozit laminate veneer kaplama; dişe bir şey yapıştırılması işlemidir, ayrık dişlerin orta kısmını kapatmak için ve kırık ya da çatlak dişlerin onarımı için kullanılır.

İmplant için kullanılacak marka, uygulama yapacak hekimin tecrübesi, hastanın ağız, diş ve çene durumu, kaç implant takılacağı gibi faktörler fiyatları etkilemektedir.

Doğal olarak hiçbir marka kendi ürünü hakkında olumsuz herhangi birşey yazmıyor ve söylemiyor. Ancak biz yılların verdiği deneyim ile bunlar arasından aklımıza yatan markaları denedik uyguladık. Çeşitli markaların birbirlerine üstünlüklerini gördük. Bazı yeniliklerin uygulamada o denli uygulanabilir olmadığını da deneyimledik. Kendi adımıza daha köklü markaları tercih etmeyi daha uygun bulduk.

 

ITI (straummann): İsviçre menşeili implant markası en köklü implant markası olmasının yanı sıra, kendisinin geliştirdiği en gelişmiş implant yüzeylerinden biri olan SLActive yüzeyli implantlarıyla hekimler tarafından ilk sıralarda tercih edilen marka konumundadır. Dünyanın en yaygın markası olması yanında dijital diş hekimliğine yönelik adımları atan ve ar-geye en çok yatırım yapan firmadır. Haklı olarak sektörün en önde gelen markasıdır.

Nobel Biocare(branemark): İsveç merkezli bu implant markası en köklü implant markalarından olup başta Avrupa olmak üzere hâlâ tüm dünya çapında en fazla pazarı olan implant konumundadır. Özellikle atrofik dişsiz alt çenelerde geliştirdiği “all in four” sistemi bir çok kişiye sabit protez yapılması olanağını tanımış ve bu marka, sektörün öncüsü konumuna gelmiştir. On sene öncesine göre artık ezici bir üstünlüğünün olduğu söylenemese de başarısı ve güvenirliği yıllardır ispatlanmış olan bir implant markasıdır.

Osstem: Kore'de üretilen bu implant, özellikle geç yüklemeli vakalarda kemiğe pasif yerleşimi ve bu açıdan birçok hekim için en büyük sorunlardan biri olan, erken dönemde implantların boyun bölgelerindeki kemik kayıplarının   neredeyse hiç olmaması, kritik bir çok vakada  hekimler tarafından tercih edilme sebebi olmuştur. Osseointegrasyon açısından çok yüksek başarıya sahip olan bu marka şu anda dental implant alanında Asya kıtasının “lideri” konumundadır.

Hiossen: ABD üretimi olan firma uzun yıllardır piyada oluşuyla güvenilirliğini kanıtlamıştır. Protez parçalarının çeşitliliği sayesinde geniş bir kullanım alanı vardır. Ülkemizde kendi distiribütörlüğünü açmış olması markanın pazardaki ciddiyetini arattırmaktadır. Kliniğimizde yaygın olarak kullanmaktayız. 

Biomet3i: Birleşik Devletlerde üretilen bu implant markası Amerika kıtasının en yaygın ve en köklü implant markalarından biri olup, bu kıtadaki bilim insanlarının araştırmalarına ve tezlerine en fazla konu olmuş, başarısını yeterince ispatlamış bir implant markasıdır. Bu markanın yakında piyasaya süreceği Siwich Platformlu implantlarının ön çalışmalarına ve sonuçlarına bakıldığında oldukça iddialı görünmektedir.

Astra Tech: İsveç üretimli bu marka Switch Platformlu implantlar içinde en fazla tercih edilenlerden biridir. Dental sektörün devi konumundaki Dentsply tarafından satın alınan bu implant markası yıllardır başta Avrupa olmak üzere ülkemizde de hekimler tarafından güvenle kullanılmaktadır.

SKY(bredent): Protez, üst yapı ve protez ataşmanları konusunda dünyanın en önde gelen dental firmalarından biri olan bredent tarafından Almanya’da geliştirilen ve üretilen bu implant markası, dişsiz ağızlarda sunduğu hemen yükleme olanağı, 35 dereceye kadar açılandırılabilmesi ve bu sayede sinüs boşluğu, sinir kanalı gibi istenmeyen bölgelerden uzağa yerleştirilebilmesi, aşırı rezorbe (erimiş) alt çenelere sabit protez yapma olanağı sunması ve de oldukça fazla üst yapı alternafini bünyesinde barındırması bakımından spesifik birçok ağıza ve hastaya  yaygın bir şekilde uygulanır olmuştur. Bu implant markası sunduğu tüm olanaklar sayesinde hekimlerin giderek daha fazla tercih ettiği bir markaya dönüşmüştür.

Şüphesiz “lider” vasfını taşıyan daha bir çok marka olabilir fakat baştan da dediğimiz gibi bizim sıraladığımız bu markalar hakkında çok şey bildiğimiz, uyguladığımız ve bir çok literatiür çalışmalarını okuduğumuz markalar oldukları için buraya yazdık ve çok kısa şekilde sözünü ettik.

Bazı implant markalarını ise daha yeni olmalarına karşın oldukça iddalı olan ve bu konuda “başarıyı” yakalamak adına her türlü olanağını seferber eden implant  markaları olarak görmekteyiz. Bu implant markaları için de oldukça başarılı literatür taramaları olduğunu okumaktayız ve bizzat sınayarak görmekteyiz.

Xıve- Ankylos(Friadent-Dentsply) : Başta İngiltere ve Almanya olmak üzere Avrupa’nın çeşitli yerlerinde yerleşkesi bulunan dental sektörün liderlerinden olan dentsply firması bünyesinde  yer alan  xive ve ankylos  markaları, hekimlere ve hastalara güven veren markalardır. Özellikle  Xıve implant sisteminde yıllar önce geliştirilen 3mm çaplı implantlar yeterli kemik kalınlığı olmayan dişsiz alanlar için önemli bir alternatif teşkil etmiştir. Ankylos marka implantlar ise bu sektörde üretilen ilk switch platformlu implant markalarından biri olmuş, özellikle  dişsiz arka bölgelerde  switch platform şeklindeki implantların ne denli başarılı olduğunu ispatlamıştır. Xive implantlarının Anadolu’da en yaygın dolaşım ve servis ağlarından birine  sahip olması, oradaki hekimler için ayrıca tercih sebebidir.

Camlog(amerika), Zimmer-SwissPlus(Amerika-İsviçre), TBR implant (Fransa)…

Bu markaları bizzat pratikte kullanıp sınamadığımız  için kısa da olsa yazmayı tercih etmedik. Yine de marka isimlerinden söz etmemizin sebebi sektörde saygın bir yerde olmaları ve aldığımız iyi duyumlardır.

Bir çok implant markası ise sektörün liderleri  konumundaki implant markalarının ürettikleri  implantları birçok açıdan taklit edip onların prototipini yapmaya çalışan markalar  olarak   görünmektedirler.

Etik olarak bunu yapmaya çalışan markalar ile ilgili doğrudan isim vermeyi uygun görmüyoruz. Ancak şu kadarını diyebiliriz: Özellikle Çin, İsrail, Güney Kore, Malezya, Güney Afrika,  Güney Amerika, Doğu Avrupa, Rusya gibi ülkelerde üretilen implant markalarının önemli bir bölümünün yukarıda sözünü ettiğimiz “lider” konumunda olan ve başarısını ispatlamış implant markalarının prototipini üreten/üretmeye çalışan implant üreticileri olduğunu bilmekteyiz.

Fakat implant üreten bir firmanın, çok başarılı bulduğu başka bir implant markasının ürettiği implant modelini ve onun yüzey yapısını taklit etmeye çalışması, doğrudan taklitçi firmayı “başarısız” yapmaz. Sorun biraz da bu üretici firmanın taklitte ne kadar başarılı olup olmadığıdır.

Asla böyle bir şey söyleyemeyiz. Hatta hiçbir hekim böyle bir kanıya varamaz. Avrupa ya da Amerika Birleşik Devletlerinde üretilmeyen bir implant başarızdır/güvenilir değildir diyemeyiz. Nitekim daha önce sorulan bir soruya cevap veririken Güney Kore orijinli Osstem-Hıossen marka implantlarının kemiğe tutunumu ve mimumum boyun bölgesi kemik kayıplarında neredeyse dünyanın en başarılı implantlarından biri olduğundan söz etmiştik. Bu da demek oluyor ki üretilen implantın nerede üretildiği sorusu kafamızda bir ön yargı oluşturmamalı.

İsrail de, Güney Korede, güney Amerika da tamamen fason ve taklit üzerine kurularak üretilmiş bir çok implant markası bulunmaktadır. Ama aynı zamanda bu bölgelerde işini ciddiye alan, bu konuda yeterli yatırımı yapan, kısmen taklit olsa bile yaptığı prototipin detaylarına inip eksikliklerini gideren, bu eksiklikleri gidermekle kalmayıp  üretiği implanta kendi geleiştirdiği aksamları katan, kalıcı olmayı hedefleyen,  bunun için AR-Ge faaliyetleri yürüten, başladığı taklitçi noktadan ayrılıp kendi çapında apayrı bir marka olmayı hedefleyen implant markaları da mevcut:

Örneğin ülkemizde en yaygın kullanılan implant markalarından biri olan MIS marka implantlar İsrail üretimlidir ve bir çok hekim tarafından başarıyla uygulanan bir implanttır. MIS dışında yine İsrail üretimli olan Alfabio, AB implants system… gibi markalar; Osstem dışında yine Güney Korenin ürettiği Dentium marka implantlar her nekadar eksiklikleri olsa da başarıyı ve güvenirliği yakalamış implantlardır. Biz hekimler  açısından bahsini ettiğimiz bu implantların en büyük artısı,   fiyat-performans açısından düşünüldüğünde,  istenilir performansı daha uygun fiyata alıp daha uygun fiyata uygulamak; hastalar açısından ise daha uygun bir fiyata implant yaptırmak olarak özetleyebiliriz.  Tabiî ki de bu implant markalarının başarısı, daha önce sözünü ettiğimiz “lider” konumundaki implantlar düzeyinde değildir diye düşünmekteyiz. Çünkü her bakımdan “lider” implant markalarından biri olmak uzun süreç ve A’dan  Z’ye eksiksiz bir çalışmayı gerektirmektedir.

Başarılı bir implant markasında aranan özelliler nedir? İmplant markaları içinde “lider” olmak dediğiniz şey tam olarak nedir, “lider” vasfını taşımanın kriterleri nelerdir?

 Piyasada var olan implant markaları içinde “lider” konumunu taşımak dediğimiz şey, birden çok olumlu  kriteri kendi bünyesinde taşımak ve bunun devamlılığını sağlamak şeklinde özetleyebiliriz.

Dünya çapında bir marka olmak, başka sektörlerdeki tüm markalarda olduğu gibi dünya çapında marka olduğunu ispatlamakla mümkündür.

Bir implant markasının dünya çapında olması ve sektörün “liderleri” konumunda bulunmasının çok fazla detayı bulunmaktadır:

Geçmişten günümüze köklü bir yapı oluşturmak ve süreç içerisinde başarıyı her daim perçinlemek.

Kalıcı olmak, hekimlere ve hastalara kalıcı olduğunun güvenini vermek.

Bu işe yeterli sermaye ayırıp, her dönem ve her zamanda sermayesinin önemli bir kısmını yatırıma harcamak.

Bünyesinde deneyimli, yaratıcı teknisyenler, mühendisler, kimyagerler… bilim insanları bulundurmak ve bu insanlara her türlü olanağı yaratmak.

Teknolojik olarak çok ciddi ve köklü bir alt yapı oluşturmak, yeni teknolojileri takip etmek, üretimde teknolojinin tüm olanaklarından yararlanmak, bu konuda her türlü harcamadan kaçınmamak.

Dünya çapında bir vizyon ve dağıtım ağına sahip olmak.

Çeşitli ülkelerde bu vizyonu taşıyabilecek distribütörlere sahip olmak.

Her sene hekimlere yönelik bir çok bilimsel sempozyum-kongre- konferans düzenlemek ve bu bilimsel toplantıların ışığında geleceğe bakmak.

Yaratıcı olmak ve yarattığı şeylerin kendi sektöründe “ilk-yeni bir buluş” olduğunu ispatlayacak bilimsel patentlere sahip olmak.
Özgün olmak, var olanla yetinmeyip kendisini özgün kılacak dizayna sahip olmak.

Ürettiği implantların uygulayıcıları olan hekimlerin “eksiklik” diye tarif ettiği kriterlerin üstüne gitmek ve bunları değiştirip geliştirmek.

Bilimsel uygulama alanı olan fakültelerdeki tez hazırlayan, araştırma yapan araştırma görevlilerine her türlü olanağı sağlamak ve bu tezlerin doğrultusunda kendini geliştirmek.

Kalıcı olmak, kalıcı olmak, kalıcı olmak.

Bunlar ilk elden aklımıza gelen “liderlik” kriterleri, bu kriterler şüphesiz daha da arttırılabilir. Biz biliyoruz ki iyi bir implant markası denilen şey, sadece iyi/başarılı bir implant markası demek değildir. İyi bir implant markası için çok şey gereklidir…

Bir implant markasının ABD veya Avrupa üretimli olduğunu nereden bileceğiz? Markanın üzerinde “made in U.S.A.” veya “made in German” veya “made in Sweden” yazması yeterli midir?

Maalesef günümüz koşullarında implantın kutusuna bakıp hangi ülkede üretildiğini okumamız, güven açısından yeterli değildir. İmplant markalarının pazar kaygısı ve ürettiği implantları yeterince satamama sıkıntısı onları farklı yollara itmektedir. Ve maalesef ki bu yollardan bir tanesi üretilen implant abd de veya batı Avrupa ülkesinde üretilmemesine rağmen sanki orada üretilmiş gibi bir maskelemeye gitmektir.

Bu konuda yapılan maskelemeleri genel olarak sıralayacak olursak:

Bir grup implant üreticisi kendi özgün marka adı dışında aynı implantı başka bir isimle sanki batı Avrupa ülkesinde üretiliyormuş gibi gösterebilmektedir. Örneğin X firma ürettiği implantlar için isviçrede yeni bir implant şirketi kurup, bunun için şartları yerine geitren bir mekan tutarak,  kendi ülkesinde ürettiği implantları bu ülkeye nakledip  sadece paketlemesini orda yaparak implantlarına İsviçre üretimli implantmış gibi bir maskeleme yapabilmektedir.

Bir grup implant markası da bu işi yaparken daha farklı bir yol seçip, sadece dış poşetlemesini batı Avrupa ülkelerinin birinde yaparak , ve de üretildiği yer açısından bilgiyi sadece bu dış poşete koyarak yapabilmektedir.

Bu konuda denetimin çok az olduğu ya da hemen hemen hiç olmadığı bazı ülkelerdeki implant üreticileri hiç bu kadar zahmete dahi girmeden üretiikleri implantların kutularına, stickerlerine ve prospektüslerine sanki batı Avrupa ülkelerinde ya da ABD de üretilmiş gibi bir yazı ekleyebilmektedirler.

Sonuç olarak bu maskeleme ve “kandırma” yöntemi sadece hastalara yönelik değil, bizzat konuya yeterince hakim olmayan/olamayan hekimlere yönelik te yapılmaktadır. Tanıtma amaçlı muayenehanesine gelen bir implant pazarlamacısı bu açıdan hekimi de kandırmaya ve dolayısıyla bilgiyi manupule etmeye çalışabilmektedir.

Bizim bu konuda hekimlere ve hastalara tavsiyemiz kendilerine anlatılanlarla yatinmeyip   anlatılanların doğru olup olmadığını araştırmaları ve daha bilinçli hareket etmeleri gerektiğidir. Çünkü burada esas sorun üretilen implantın ABD veya Batı Avrupa ülkesine ait olup olmaması değildir, burada esas sorun bilginin ve gerçeklerin manupule edilmesi insanlardan gizlenmesi sorunudur..

Tabiî ki de her ikisine. Ama en başta hekime güvenmelidir implant yaptırmayı düşünen kişi. Nihayetinde implant markası ne olursa olsun son kertede iş hekime kalmıştır, yani hekimin inisiyatifine, hekimin bilgisine, tecrübesine..vs. ve esas olarak implant markası ne olursa olsun başarı da hekimin başarısıdır, başarısızlıkta. Çünkü hasta hekimin koltuğuna oturmuş ve kendini ona teslim etmiştir. O saatten sonra tüm sorumluluk hekime aittir. Nihayetinde hekimin uyguladığı implant markası kendisine göre güvenilir bir markadır ve zaten bu yüzden o markayı uygulamayı tercih etmiştir. Hastanın o koltuğa oturduktan sonra tek yapabileceği şey hekimin direktiflerine uymaktır. İlaçlarını kullanıp “yap” denileni yapmak “yapma” denileni yapmamaktır. Diş hekimi, (bizzat implantı uygulayan diş hekimi) başarısız olmak ister mi? Kesinlikle istemez, işte bu yüzden başarısız olabileceği bir markayı da kullanmak istemez diş hekimi.

Ama yine de o kadar ekstrem örneklerle karsılaşmaktayız ki, bu örnekleri gördükten sonra biz hastalara şunu tavsiye ediyoruz: ağzınıza yerleştirilecek implant markasının ne olduğunu merak edin ve hekime bu konuda kafanıza takılan tüm soruları sorun. Ağzınıza yapılan implantların kutularını prospektüslerini, garanti belgelerini ve stickerlerinin birer örneğini hekimiğnizden talep edin ve isteyin. Bu istemlerde ve taleplerde bulunduğunuzda hekiminizin sanki siz ona güvenmiyormuşsunuz gibi bir algıya kapılabileceğini düşünmeyin, çünkü başta Avrupa olmak üzere ABD de buna benzer bir sistem işlemektedir. Hasta bunları talep etmese bile hekim uyguladığı implantın kutusunu, garanti belgesini, stickerinin bir nüshasını ve prospektüsünü hastasına vermektedir, bu durum güvensizliğin aksine  çok şeffaf bir ilişki ve bilgilendirme olduğunun kanıtıdır.

Bizim bildiğimiz  Türkiye de üretilen ilk ve tek implant markası “nucleoss” isimli implant  markası.

Bu markayı doğrudan kullanmadığımız için hakkında olumlu ya da olumsuz yorum yapmamız doğru olmaz. Fakat aldığımız duyumları ve türkiyedeki bazı diş hekimliği fakültelerinde nucleoss ile ilgili yapılan uygulama çalışmalarını dikkate alarak şu kadarını söyleyebiliriz: osseointegrasyon (kemikle sağlıklı kaynaşma ) açısından oldukça başarılı bir implant olduğu verilerle ispatlanan bir implant markası konumundadır.

Diğer İmplant

Citydent'de İmplant Tedavisi
Citydent'de İmplant Tedavisi

Tedavi alternatifleri, implant markaları, teşhis ve planlama…

İmplant Üstü Vidalı Protez
İmplant Üstü Vidalı Protez

implant, En ileri tekniklerden vidalı protezin (vidalı diş)…

Dikişsiz İmplant
Dikişsiz İmplant

3 boyutlu bilgisayar planlamaları sonrası kapalı cerrahi alt…

İmplant Tedavisi Süreci
İmplant Tedavisi Süreci

Cerrahi ve protez aşamalarında neler yapıldığı ve başarı fak…

İmplant Yaptırırken Nelere Dikkat Edlmeli
İmplant Yaptırırken Nelere Dik…

İmplant Yaptırırken Nelere Dikkat Edlmeli

Uyguladığımız  İmplant Markaları
Uyguladığımız İmplant Markalar…

Türkiyede İmplant Fiyatları Klininiğimizde Uygulamasını Yapt…

Tek Aşamalı İmplant
Tek Aşamalı İmplant

İmplant yapıldıktan bir kaç gün içeresinde nihai sabit prote…

Sabit Geçici Diş
Sabit Geçici Diş

İmplanttan hemen sonra estetik sabit geçici diş alternatifi…

İmplant Kimlere Uygulanabilir
İmplant Kimlere Uygulanabilir

Dişsizlik sayısı, kemik durumu, yaş, sigara, önemli hastalık…

Kişiye Özel Abutmentlı İmplant
Kişiye Özel Abutmentlı İmplant…

Kişiye özel abutmentlı implant, kimlere uygulanır, kişiye öz…

İmplant Fiyat ve Bilgi Danışma
İmplant Fiyat ve Bilgi Danışma…

İmplant Fiyat ve Bilgi Danışma

İmplant Diş Fiyatları
İmplant Diş Fiyatları

İmplant Diş Fiyatları, Türkiyede Diş İmplant Fiyatları, İmpl…

İmplant Tedavisi Hasta Onam Formu
İmplant Tedavisi Hasta Onam Fo…

implant, İmplant Tedavisi Hasta Onam Formu

Ortodontik İmplant
Ortodontik İmplant

Ortodontik tedavi sürecinde kullanılabilen implantlar ve ava…

Lazer ve Fibrin Destekli Tedavi
Lazer ve Fibrin Destekli Tedav…

Lazer ve fibrin destekli tedavi, lazer destekli implant teda…

İmplant fiyatları 2020
İmplant fiyatları 2020

İmplant fiyatları 2020

Dişçi / İmplant Korkusu?
Dişçi / İmplant Korkusu?

Diş tedavisi ya da implant korkusu yaşıyorsanız veya endişel…