Citydent'de İmplant Tedavisi

♦ Açık cerrahiye alternatif olarak kapalı cerrahi (dikişsiz implant)

♦ Panaromik röntgenin yanı sıra ücretsiz tomogrofik üç boyutlu görüntüleme

♦ Özel bilgisayar programlarında 3d implant planlaması

♦ Vidalı implant üstü protez alternatifi / simantasyona alternatif

♦ Kişiye özel abutment tasarımı ve üretimi

♦ İmplanttan hemen sonra sabit geçici dişler

♦ Ağız içi ölçülerin üç boyutlu tarayıcılar ile alınması

♦ Özel programlarda üç boyutlu diş tasarımı

♦ Elektronik diş rengi ölçüm cihazı

♦ CadCam cihazlarında diş altyapı üretimi

Citydent İmplant Tedavi Süreci (Video)

 

İmplant tedavi fiyatları, alternatifleri hakkında detaylı bilgi ve tüm sorularınız için Whatsapp ve telefon ile "Kolay İletişim": Sağ üst yeşil Whatsapp ikonu 

Uyguladığmız İmplant Markaları

ITI Straumann (İsviçre), Nobel Biocare (İsveç), Hiossen (Amerika), Osstem (Güney Kore), Bego (Almanya), Tekka (Fransa), Markalar hakkında detaylı bilgi için implant markaları sayfamızı ziyaret edin

 

Citydent'de İlk Muayene ve Tedavi Planlama

Citydent'de, muayene, tanı ve planlama amaçlı çekilen röntgen ve ağız içi tomografilerden ücret alınmamaktadır. 

♦ İlk muayene; teşhis, tedavi planlaması ve tedaviye hazırlık amacı ile yapılır.

♦ Genel sağlık bilgileriniz ve anemneziniz alınır, tedaviyi ilgilendirecek bir husus olup olmadığı araştırılır.

♦ Teşhis ve tedavi amaçlı gerekli röntgenler (panaromik röntgen, gerekirse dental tomgrafi) çekilir. Dental tomogrofi, çene ve diş yapınızı 3 boyutlu olarak çekebildiği için implant planlamasının daha sağlıklı yapılmasını sağlayabilir. 

♦ Sigara alışkanlığı, gece diş sıkma/gıcırdatma alışkanlığı (bruksizm), diş fırçalama alışkanlığı gibi tedavinizi ilgilendiren konularda bilgi alınır.

♦ Tüm bu bilgilerin ve röntgenlerin yardımı ile diş hekimi tarafından detaylı ağız içi muayeneniz yapılır, diş eksikliği olan bölgenin kemik kalınlığı, uzunluğu ve kalitesi tespit edilir.

♦ Yapay dişin yapılacağı bölgenin yumuşak doku ve diş eti durumuna bakılır.

♦ Genel ağız muayeneniz ve ağız hijyeninizin durumuna bakılır, (ağız hijyeni kötü ise mutlaka implant tedavisinden önce gerekli diş eti tedavisi, tartar temizliği yapılmalı, ağız hijyeni uygun duruma getirilmelidir)

♦ İmplant yapılacak bölgenin, her bakımdan incelenmesinden sonra diş hekimi implant tedavisi planlamasını yapar. Bu planlamada nerelere implant yerleştirileceği, markası, boyu, çapı, yerleştirme açısı belirlenir. Kemik güçlendirme (greft) ve sinüs lifting gibi ilave cerrahi işlemlere ihtiyaç olup olmadığına karar verilir. Ardından sizin beklentileriniz de göz önünde bulundurularak implant üstüne yapılacak olan diş protezinizin planlaması yapılır. 

♦ Diş hekimi, tedavinin aşamaları, süresi, riskleri, olası komplikasyonlar ve hastanın dikkat etmesi gerekenler konusunda bilgi verir. 

♦ Planlama ile birlikte, tedavi ücreti netleştirilir ve planlama hastaya verilir. 

♦ Planlama aşamasından sonra hekime tüm sorularınızı yöneltebilirsiniz. Muayene öncesinde sorularınızı bir yere not etmeniz hatırlamanız açısından faydalı olacaktır. Hiçbir çekinceniz olmadan aklınıza takılan tüm soruları sorun. Anlamadığınız noktaları sıkılmadan sorun. Planınızı anlamadan ve ikna olmadan tedavi kararı almayın.

 

İmplant Ne Kadar Sürede Yapılır?    

Teknolojik olanaklarla tamamen dişsiz ağızlara dahi bir günde tüm implantları (12-14 vidalı diş) uygulayabilmekteyiz. Bazı durumlarda özellikle de hastaların konforu açısından cerrahi uygulama birkaç seansa bölünebilir. Vakaya göre değişmekle beraber 1 implantı cerrahi olarak uygulama süremiz genelde 15 dakikadır.

 

Standart implant uygulamasında implantların üzerine diş protezi yapmak için cerrahi aşamayı müteakip alt çenede 2-3 ay, üst çenede 3-5 ay beklenmesi gerekir. Bunun sebebi; implantla çene kemiği arasında sağlıklı bir kemik dokusu oluşumunun zorunlu olarak beklenmesidir. Yeterli süre geçtikten sonra protez aşamasında, implantların üzeri açılıp ölçüleri alınır. 2-3 seansta ve yaklaşık 1 haftada implant üstü protez yapılarak tedavi tamamlanır.

Gerçek dişten daha iyi bir işleve sahip olan implant Dişleri olmayan bir çok insan tarafından tercih edilen uygulama olmaktadır.

implant Diş ; çürümüş veya çıkmış dişlerin kayıp olması durumunda, kaybolan dişlerin yerine cerrahi müdehale ile yapay diş kökleri yerleştirilmesi ve hekimin uygun göreceği süre sonrasında tamamlanarak tam bir diş haline getirilmesi işlemine verilen terimdir. Çene kemiğine, hastanın anatomisine uygun şekilde yerleştirilen doğru boyuttaki implant doğal diş kökü işlemini başarıyla yerine getirir. Tedavi, çene gelişimi tamamlanmış her yaştan hastaya uygulanabilir. Çiğneme fonksiyonunun diğer protez çeşitlerine göre daha güçlü olması, doktorlar tarafından tavsiye edilmesine sebebiyet vermiştir. Günlük hayatta sağladığı konuşma ve çiğneme rahatlığı sebebiyle birçok hasta tarafından tercih edilmektedir.

Doğru hekim tarafında doğru şekilde gerçekleştirilen implant tedavisi sayesinde birçok kişi estetik görünüme ulaşmakta ve aynı zamanda dişleri fonksiyonel biçimde kullanabilmektedir.

 

 İmplant Kullanmanın Avantajları

Bazı protezlerin birkaç yıldan sonra işlevselliğini kaybetmesi söz konusu olabilmektedir. Başarılı bir implantoperasyonunda ise yeni dişin işlevselliğini hiçbir şekilde kaybetmemesi beklenir. Vida görünümlü diş kökünün çene kemiğine yerleştirilmesi, estetik açıdan herhangi bir problem oluşturmamaktadır. Tedavi sırasında herhangi bir acı veya rahatsızlık hissedilmez. Tedavi acısız bir şekilde bitmekte ve tedavi olan kişiler aynı gün içerisinde sosyal hayatına dönüş yapabilmektedir. Aynı gün içerisinde sosyal hayata dönüş yapılabilmesi hastalar açısından başka bir büyük avantajdır.

İmplant Güvenli Mi?

Çene kemiğine doğru şekilde yerleştirilen doğru ebattaki titanyum diş kökü herhangi bir şekilde güven problemi oluşturmamaktadır. İmplnat, çene kemiğine yerleştirildiğinden dolayı günlük yaşantıda herhangi bir rahatsızlık vermez. İmplant tedavisi rahat ve güvenlidir ve herhangi bir sorun oluşturmadan tedaviyi tamamlayabilen bir yöntem olarak bilinmektedir. Eksik dişlerin implnat tedavisi ile tamamlanması kalıcı bir çözüm olarak görülür. Dişrenginin seçilebilir, ayarlanabilir olması ve rengin ve şeklin diğer dişlerle uyumlu hale getirebilmesi, ağız içerisindeki estetik yapıyı bozmaması da önemli özellikleri arasında yer almaktadır.

İmplant Tedavisi

Ağız bakımının ihmail edilmesi, yapısal bozukluklar, kronik diş eti rahatsızlıkları, kazalar, ... gibi birçok sebepten sağlıklı dişler kaybedilebilir. Dişlerin kaybedilmesi çiğneme, konuşma, ... gibi bir çok günlük aktivitede hastaya rahatsızlık vermektedir. Bu gibi durumlarda birçok hekim hastanın özel şatlarını da değerlendirerek implant tedavisi önerir. İmplant, çene kemiğine yerleştirilen titanyum bir yapay diş köküdür. İşlevselliği üst düzeye çıkarması, ağız içerisindeki diş yapısını bozmaması, doktorlar tarafından ilk seçenek olarak düşünülmesine sebebiyet vermiştir. İnsanlar implant kullanarak, sosyal hayatına daha rahat bir şekilde devam edebilmektedir. Dişin sahip olduğu görüntü, diğer dişlerden farksızdır. Sağlam

İmplant Tedavisinin  Avantajları

Doğal dişlerini kaybeden kişilerin implant sayesinde daha fonksiyonel bir diş yapısına sahip olması mümkündür. Titanyum diş kökü çeneye doğru şekilde yerleştirildiğinde çene yapısında bir problem oluşmamaktadır. Renk olarak diğer dişlerden farksız olması, ve sunduğu estetik alternatifler tedavinin tercih edilmesinde başka bir sebep oluşturmaktadır. Tüm bu avantajlar ve olanaklar durmaksızın geliştirilen yöntemler ve tekniklerle birlikte implant tedavisi önerilen vaka sayısını gün geçtikçe arttırmaktadır. Citydent olarak her tedavide olduğu gibi implnat çözümlerinde de önceliğimiz fiyat-performans optimizasyonudur. Makul ve adil ücretle bu tedaviyi gerçekleştirmek ve insanların yaşantısının olumlu etkilenmesi mümkün hale gelecektir. Tüm bu özellikler sorunsuz bir şekilde hastalarımıza sunulacak ve insanların sosyal hayatına aynı gün içerisinde dönmesi mümkün hale getirilecektir.

İmplant Tedavisi Güvenli Mi?

Ehil hekimler tarafından röntgen ve tomografi ile titiz bir muayene sonrası, hastaların özel şartları da değerlendirilerek önerilen implnat tedavisi  tamamen güvenlidir. Bu tip bir tedavinin güven problemi oluşturmaması, birçok kişinin bu tedavi yöntemini tercih etmesine sebebiyet vermiştir. İmplant tedavisi sayesinde hastalar tüm dişlerini kullanılabilmekte ve ömür boyu aynı dişi kullanabilmektedir. Dişin lekelere karşı dayanıklı olması, estetik görünümün bozulmasını engellemektedir. Normal diş rengiyle aynı olması ve estetik  açıdan sunduğu seçenekler, rahatça kullanılmasına sebebiyet vermektedir. İnsanlar implant ile sosyal yaşantılarına özgüvenle ve sağlıklaı şekilde aynı gün içerisinde dönebilmektedir.

İmplant Fiyatları 2019

İmplant tedavisi birçok proteze göre daha güvenli bir işlem olanağı sunduğundan dolayı insanların aklında yüksek miktarda ücret ödemesi gerektiği gibi düşünceler yer almaktadır. Bu düşüncelerin önüne geçmek amacıyla Citydent olarak, cerrahlarımızın yılalr içerisnde tecrübe ile belirlediği markalarla kalite-fiyat dengesini korumayı ilk amaç edindik. Bu sayede hastalarımıza kalıcı, güvenilir ve optimum fayda sağlayacak tedavileri gereksiz maddi yük oluşturmadan sunabilmeyi hedefledik. Kliniğimizde implant fiyatları 2019 yılı için de işte bu anlayışla düzenlendi. Sunduğumuz kaliteli hizmetten, uygun fiyatlarla faydalanılması 13 yıldır tercih edilmemizedki en önemli etkenlerden.

Diş kayıplarında implant, hemen hemen her hekimin  ilk tercihidir. Çiğneme esnasında çenede ağrı oluşturması, diğer dişlere baskı uygulaması ve rahatsız etmesi mümkün değildir. Titizlikle alınan ölçüler ve her aşamada anatomiyi dikkate alan hassas uygulamalar sayesinde ağızdaki diş yapısı herhangi bir şekilde olumsuz etkilenmemektedir.

İmplant Fiyatları 2019 Yılında Ne Durumda?

Birçok hastanede fiyatlar üst seviyede tutulurken, Citydent en güvenilir markalarla uyguladığı tedavilerde ulaşılabilir ve makul bir fiyat politikası izlemekte ısrarcıdır. İmplant fiyatları 2019 yılında tarafımızca en aza indirgenmiş, birçok kişinin bu tedaviden faydalanmasına sebebiyet verilmiştir. İmplant, birçok protez çeşidine göre daha iyi sonuç veren bir tedavidir. Çene kemiğine yerleştirilen titanyum diş kökü, rahatsızlık hissiyatı vermemektedir. İnsanların tedaviden sonra hayatına dönüş yapabilmesi ve aynı gün içerisinde normal bir şekilde hayatına devam edebilmesi mümkün hale getirilmiştir.

İmplant Kullanmanın Avantajları

İmplant kullanmak, basşka bir protez çeşidinden daha güvenli ve daha işlevsel bir sonuç vermektedir. Çene yapısına zarar vermeyen, diğer dişlerin yapısını bozmayan bir özelliğe sahip olması tercih edilmesine sebebiyet veren faktörler arasında yer almaktadır. Tüm bunların yanı sıra Kliniğimizde implant fiyatları 2019 yılında da makul tutulmaya devam edilecek. Citydent olarak hastaların rahatsızlıklarına göre çözüm odaklı bir şekilde hizmet vermemiz, uygun fiyat sunmamız tercih edilmemizi sağlamıştır. Hastalar estetik bir görünüme sahip olurken aynı zamanda dişlerini rahat bir şekilde kullanabilmektedir.