Citydent'de İmplant Tedavisi

Vidalı İmplant Diş

İmplant tedavi fiyatları, alternatifleri hakkında detaylı bilgi ve tüm sorularınız için Whatsapp ve telefon ile "Kolay İletişim": Sağ üst yeşil Whatsapp ikonu 

♦ Açık cerrahiye alternatif olarak kapalı cerrahi (dikişsiz implant)

♦ Panaromik röntgenin yanı sıra ücretsiz tomogrofik üç boyutlu görüntüleme

♦ Özel bilgisayar programlarında 3d implant planlaması

♦ Vidalı implant üstü protez alternatifi / simantasyona alternatif

♦ Kişiye özel abutment tasarımı ve üretimi

♦ İmplanttan hemen sonra sabit geçici dişler

♦ Ağız içi ölçülerin üç boyutlu tarayıcılar ile alınması

♦ Özel programlarda üç boyutlu diş tasarımı

♦ Elektronik diş rengi ölçüm cihazı

♦ CadCam cihazlarında diş altyapı üretimi

 

 

Citydent İmplant Tedavi Süreci (Video)

Uyguladığmız İmplant Markaları

ITI Straumann (İsviçre), Nobel Biocare (İsveç), Hiossen (Amerika), Osstem (Güney Kore), Bego (Almanya), Tekka (Fransa), Markalar hakkında detaylı bilgi için implant markaları sayfamızı ziyaret edin

 

Citydent'de İlk Muayene ve Tedavi Planlama

Citydent'de, muayene, tanı ve planlama amaçlı çekilen röntgen ve ağız içi tomografilerden ücret alınmamaktadır. 

♦ İlk muayene; teşhis, tedavi planlaması ve tedaviye hazırlık amacı ile yapılır.

♦ Genel sağlık bilgileriniz ve anemneziniz alınır, tedaviyi ilgilendirecek bir husus olup olmadığı araştırılır.

♦ Teşhis ve tedavi amaçlı gerekli röntgenler (panaromik röntgen, gerekirse dental tomgrafi) çekilir. Dental tomogrofi, çene ve diş yapınızı 3 boyutlu olarak çekebildiği için implant planlamasının daha sağlıklı yapılmasını sağlayabilir. 

♦ Sigara alışkanlığı, gece diş sıkma/gıcırdatma alışkanlığı (bruksizm), diş fırçalama alışkanlığı gibi tedavinizi ilgilendiren konularda bilgi alınır.

♦ Tüm bu bilgilerin ve röntgenlerin yardımı ile diş hekimi tarafından detaylı ağız içi muayeneniz yapılır, diş eksikliği olan bölgenin kemik kalınlığı, uzunluğu ve kalitesi tespit edilir.

♦ Yapay dişin yapılacağı bölgenin yumuşak doku ve diş eti durumuna bakılır.

♦ Genel ağız muayeneniz ve ağız hijyeninizin durumuna bakılır, (ağız hijyeni kötü ise mutlaka implant tedavisinden önce gerekli diş eti tedavisi, tartar temizliği yapılmalı, ağız hijyeni uygun duruma getirilmelidir)

♦ İmplant yapılacak bölgenin, her bakımdan incelenmesinden sonra diş hekimi implant tedavisi planlamasını yapar. Bu planlamada nerelere implant yerleştirileceği, markası, boyu, çapı, yerleştirme açısı belirlenir. Kemik güçlendirme (greft) ve sinüs lifting gibi ilave cerrahi işlemlere ihtiyaç olup olmadığına karar verilir. Ardından sizin beklentileriniz de göz önünde bulundurularak implant üstüne yapılacak olan diş protezinizin planlaması yapılır. 

♦ Diş hekimi, tedavinin aşamaları, süresi, riskleri, olası komplikasyonlar ve hastanın dikkat etmesi gerekenler konusunda bilgi verir. 

♦ Planlama ile birlikte, tedavi ücreti netleştirilir ve planlama hastaya verilir. 

♦ Planlama aşamasından sonra hekime tüm sorularınızı yöneltebilirsiniz. Muayene öncesinde sorularınızı bir yere not etmeniz hatırlamanız açısından faydalı olacaktır. Hiçbir çekinceniz olmadan aklınıza takılan tüm soruları sorun. Anlamadığınız noktaları sıkılmadan sorun. Planınızı anlamadan ve ikna olmadan tedavi kararı almayın.

 

İmplant Ne Kadar Sürede Yapılır?    

Teknolojik olanaklarla tamamen dişsiz ağızlara dahi bir günde tüm implantları (12-14 vidalı diş) uygulayabilmekteyiz. Bazı durumlarda özellikle de hastaların konforu açısından cerrahi uygulama birkaç seansa bölünebilir. Vakaya göre değişmekle beraber 1 implantı cerrahi olarak uygulama süremiz genelde 15 dakikadır.

 

Standart implant uygulamasında implantların üzerine diş protezi yapmak için cerrahi aşamayı müteakip alt çenede 2-3 ay, üst çenede 3-5 ay beklenmesi gerekir. Bunun sebebi; implantla çene kemiği arasında sağlıklı bir kemik dokusu oluşumunun zorunlu olarak beklenmesidir. Yeterli süre geçtikten sonra protez aşamasında, implantların üzeri açılıp ölçüleri alınır. 2-3 seansta ve yaklaşık 1 haftada implant üstü protez yapılarak tedavi tamamlanır.

 

Citydent İstanbul’da İmplant Fiyatları:

Tedavide implant fiyatları kişiden kişiye değişmektedir. Bunun birincil nedeni implant yerleştirilmesi aşamasında ek tedavilere ihtiyaç olup olmadığıdır. Kemik güçlendirme (greft uygulamaları), sinüs lifting, kemik ekpansiyonu ve uygulanacak cerrahi alternatifler (kapalı cerrahi, açık cerrahi) tedavi planını ve dolayısıyla toplam implant tedavi ücretini değiştirebilmektedir.

İkincil temel unsur, implantın üzerine uygulanacak protezin tipi ve mekanizmasıdır. İmplant üzeri metal altyapılı porselen kaplama ile zirkonyum altyapılı porselen kaplamalar farklı ücretlendirilmektedir. Yine implant üzeri porselen dişin bağlantısının vidalı mı yoksa yapıştırma (simante) mi olacağı ücretlendirmeyi değiştirmektedir. İmplant sonrasında bekleme döneminde sabit geçici dişler mi yoksa geçici hareketli bir protezin olacağı da farklı bir belirleyendir.  

Üçüncü temel unsur ise implant cerrahisini gerçekleştiren hekimin, protez aşamasını gerçekleştiren hekimin ve protezleri (dişleri) üreten ve estetik bir hale getiren teknisyenlerin beceri ve deneyimidir.

Dördüncü temel unsur, implantın, implant sürecinde kullanılan diğer bağlantı parçalarının, implant üzeri yapılan diş altyapısında kullanılan metal ya da zirkonyumun, altyapı üzerine yapılan dişlerin porselenin kalitesidir.

İmplant fiyatlarını araştırırken bu 4 temel unsur hakkında yeterli bir birikime sahip olmanızı, Citydent İstanbul’da implant fiyatları hakkında bilgi alırken ya da muayene olurken bu 4 temel unsuru sorgulamanızı tavsiye ederiz.

 

 

Tek diş eksikliği: Komşu dişleriniz arasında tek bir dişiniz yoksa bu bölgeye yan dişler aşındırılmadan implant uygulanabilir ve implantın üzerine kaplama yapılabilir. Bu sayede yan dişlerinizin aşındırılarak köprü yapılma zorunluluğu ortadan kalkar. İmplantın yapılabilmesi için dişler arası boşlukta yeterli alanın olması gerekir. Boş bölüm kalan dişlerinizin hareketiyle zamanla biraz kapanabilecektir. Dolayısıyla bu kapanma yaşanmadan implant yaptırılması gereklidir.

 

Bölgesel dişsizlik: Her diş boşluğuna implant yapılması gibi bir zorunluluk yoktur. Dişlerinizin ve kemik yapınızın durumuna göre yapılacak implant sayısına ve yerlerine karar verilir. Örneğin 4 diş boşluğu olan bir bölgeye 2 implant ve 4 dişten oluşan bir köprü önerilebilir. Hangi bölgeye kaç implant yapılacağına karar verilebilmesi için röntgeninizin incelenmesi ve muayenenizin yapılması gereklidir.


Tümden dişsizlik: Üst çene ve/veya alt çenede komple dişsizlik durumunda çene kemiği durumunuz uygunsa genelde üst çene için 8 implanttan oluşan 14 dişli köprü, alt çene için 6 implanttan oluşan 14 dişli köprü önerilebilir. Kemik düzeyiniz ve kalitesi yeterli değilse ve kemik güçlendirmelerle yeterli sonuç alınamayacaksa daha az implanttan oluşan “all on four” ya da barlı sistemler alternatif olabilir.


Kemik düzeyinin yeterli olmaması: Günümüzde gelişmiş teknoloji ve ileri cerrahi işlemlerle ileri düzeyde kemik erimesi olan hastalarda bile implant yapılabilmektedir. Greft ve membran olarak adlandırdığımız maddelerle kemik ilavesi ve dayanıklılığın arttırılması sağlanmaktadır. Yine çene içerisinde blok kemik transferi sonucunda implant yapılabilecek yeterlilikte kemik oluşumu sağlanabilmektedir.


Diş çekimi sonrası hemen implant: Yeni yöntemler diş çekiminin hemen ardından ilgili bölgede yapılacak güçlendirme çalışmaları sonrasında başarıyla implant yerleştirilmesini mümkün kılmaktadır. Ancak bu işlemin diş çekiminin hemen sonrasında yapılması gereklidir. Aksi durumda 3,4 ay beklenmesi gerekebilir.


İmplantta yaş sınırı: İmplant fiziksel gelişimini tamamlamış tüm bireylere uygulanabilir. Genelde erkekler için 17-18 yaş, kadınlarda 16-17 yaş implantın yapılabilmesi için yeterli yaşlardır. İleri yaşlarda kişinin sağlık durumunun cerrahi işleme engel olmayacağı tüm durumlarda implant yapılabilir.


Hastalıklarda implant tedavisi: Sistematik hastalıkların çoğunda implant tedavisi mümkündür. Tedavi için hastalığın kontrol altında olması ve ilgili hekimin onayı gereklidir. Bu konuda hastalığınıza özel bilgi almak için bize danışabilirsiniz.


Sigara içenlerde implant tedavisi: Sigara içen bir çok hastaya  implant başarıyla uygulanabilmektedir. Ancak günde yaklaşık bir paket sigara içiliyorsa ve ağız diş bakımı ihmal ediliyorsa,  implant başarı şansı diğer hastalara göre daha düşüktür. Sigara içen hastaların sigarayı bırakamıyorlarsa sigara tüketim sayısını azaltmaları, ağız ve diş bakımına diğer hastalara göre çok daha fazla dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu konuda risk düzeyiniz ve yapılabilecekler konusunda bize danışabilirsiniz.

Diş sıkması olanlarda implant: İmplant tedavisini buruksizm dediğimiz gece diş sıkması yada halk arasındaki adı diş gıcırdatması olan kişilere önlemi alınmak koşuluyla rahatlıkla yaptırılabilir.

Gece diş sıkması ,gıcırdatması sırasında dişlere ve vidalı dişe yatay kuvvetler gelir (dişi veya vidalı dişi devirmeye yönelik kuvvetler) bu yatay kuvvetler implant için çok zararlıdır ve implantın ömrünü çok kısaltır.

İmplant tedavisi öncesi hastanın diş sıkma sorununu hekimle paylaşması önemlidir. Ayrıca hekimin kontrol aşamasında bu konuyu atlamaması gerekmektedir. Diş gıcırdatması olan hastalarda planlama bu durum göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Vidalı diş uygulaması yapılacak bir kişide diş gıcırdatma alışkanlığı var ise mutlaka bu gıcırdatmayı engelleyecek bir aparey yapılmalı, ayrıca inplant üstü proteze(kaplamaya) yatay kuvvetler gelmeyecek şekilde çiğneme hattı dizayn edilmelidir. İmplant tedavisi sonrasında gece plağının hekimin önerdiği şekilde ve düzenli olarak kullanımı son derecek önemlidir. 

Diş sıkma sorunu implantların yanısıra bunların üzerine yapılacak protezi de etkilemektedir. Protez planlamasında ve protez alt yapısı seçiminde bu durum göz önünde bulundurulmalıdır.

Kemoterapi görenler: implant kemoterapi veya radyoterapi gören hastalarda uygulanması çok sakıncalıdır ve önerilmez. kemoterapi veya radyoterapi gören hastalarda vücut direnci çok düşer. Hastanın bu dönemde enfeksiyon kapma riski çok artar. Bu yüzden kemoterapi veya radyoterapi gören kişilere vidalı diş uygulaması çok sakıncalıdır ve önerilmez.

Bu hastaların kemoterapi veya radyoterapi tedavi süreçleri bittikten sonra dahi implant uygulaması yapılabilmesi sakıncalıdır. Çünkü kemoterpi veya radyoterapi sonrasında hastanın genel sağlık durumunun normalleşmesi, iyileşmesi için de uzunca bir sürenin (3ay ile 6ay arası) gerekir. Hastanın genel sağlık durumu iyi konuma geldiyse , hastanın genel tıp doktoru da vidalı diş cerrahisi için bir sakınca görmüyorsa ancak o zaman implant uygulamasına başlanabilir.

Düzenli kan sullandırıcı ilaç kullanan hastalar:


Bu ilaçları kullanan ilaçlarda tedavi yapılabilir. Ancak implant uygulaması nihayetinde cerrahi bir işlemdir ve operasyon sırıasında ve sonrasında yoğun kanama olmaması için bu ilaçların kesilmiş olması kandaki pıhtılaşma faktörünün istenilen değerlere ulaşmış olması şarttır. Diş hekimi düzenli kan sulandırıcı ilaç kullanan bir hastaya implant planlıyorsa, hastanın genel tıp doktoru ile konsültasyon yapması, hasta hakkında gerekli bilgileri alması gerekir. İmplant kalp pili kullanan hastalara pekala yapılabilir.

Kalp pili kullanan hastalar: Bu tür hastalara vidalı diş cerrahisi öncesinde enfeksiyon riskini minimuma indirmek için mutlaka uygun antibiyotik başlanması gerekir. Ayrıca hastanın kalp doktoruna diş hekiminin danışması, cerrahi işlem için hastanın özel bir durumunun olup olmadığı sorulması gerekir.

CERRAHİ AŞAMA    

İlk muayene sonucunda diş hekimi tarafından ekstra bir önlem alınması belirtilmemişse, ağız hijyeni düzeltilmişse, hasta açısından normalden faklı bir hazırlık yapması gerekmez. Ancak implant cerrahisinin yapılacağı tarihte, hastaların vücut direncinin yerinde olması koşulu istenir, yani hasta başka bir hastalıktan ötürü halsiz düşmüşse implant cerrahisi genelde başka bir tarihe ertelenir, hastanın genel sağlık durumunun düzelmesi beklenir.

Ayrıca ağız hijyeni iyi olmayan, diş etleri iltihaplı, diş yüzeyinde bolca bakteri plağı olan kişilerde implant yapılmadan önce bu sorunların tamamı giderilmeli ve ağız hijyeni düzeltilmelidir.

Vidalı diş yapılacak dişsiz bölgenin tamamen hissizleştirilip implantın cerrahi yöntemle kemiğe yerleştirilmesidir. Hissizleştirme, genelde işlem yapılacak bölgenin uyuşturulmasıyla lokal olarak sağlanır. Ancak bazı durumlarda genel anestezi ile (tamamen uyutarak) cerrahi işlem yapılabilir. Cerrahi aşama açık ya da kapalı cerrahi yöntemleriyle yapılabilir.

İMPLANT TEDAVİSİ PROTEZ AŞAMASI    

Röntgen çekilerek implantların kemikle kaynaşma düzeyi kontrol edilir.

Diş etleri açık cerrahi yöntemle açılarak diş eti şekillendirici yerleştirildiği durumlarda ölçü almak için 4 ila 5 gün beklenebilir.

Ölçüden sonraki seansta abutment ve altyapı provası yapılır. Porselen için ölçü alınır.

Porselen provasında sorun yoksa dişler geçici olarak yapıştırılarak bir süre kullandırılır.

Diş etinin üzerinden küçük delikler açılarak implantların içerisine diş eti şekillendiriciler vidalanır. Bu süreçte İmplant Dedektör kullanımı implantın yerinin tam olarak belirlenmesini kolaylaştırdığı için aynı seansta ölçü alınmasına da izin verir.

Ölçü alındıktan sonra laboratuarda protezlerin altyapısı (metal, zirkonyum, vb.) hazırlanır.

Altyapı provasından sonraki seansta porselen provası yapılır.

Protez ve kaplama kullanımında bir sorun yoksa kalıcı yapıştırma yapılır. Sorun oluşturduğu taktirde gerekli düzeltmeler yapılır.

Açık Cerrahi Yöntem

Hekimin implantı uygulayacağı sert doku alanını bizzat görerek cerrahi uygulamayı yapmasıdır. Bu yöntemde yumuşak dokuda kesi yapılır ve bu doku açılarak kemik alanı görülür. İmplant uygulaması bittiğinde açılan bölge dikiş atılarak kapatılır.

Kapalı Cerrahi Yöntem (Flapsiz Yöntem)

Ameliyatsız yöntem olarak da bilinir. Bu yöntemde hastanın dental tomografik görüntüsü ve ağız içi ölçüsünden faydalanarak implant yapılacak bölgeye uygun cerrahi klavuz hazırlanır. Bu klavuz eşliğinde herhangi bir kesi alanı açmadan, diş etini kaldırmadan implant yerleştirilir. Bu yöntemde dikiş atılmaz. Çünkü bisturi ile kesilmiş bir diş eti alanı yoktur.

Immediant İmplant Yöntemi

Birçok vakada diş çekilir çekilmez çıkan diş boşluğuna implant yerleştirilebilir. Kesi atılmaması, flap kaldırılmaması bakımından kapalı cerrahi yönteme benzemektedir. Ancak implant uygulanacak alandaki kemiğin net olarak gözlemlenmesi bakımından da açık cerrahi yönteme benzemektedir. Bu yöntemde genellikle dikiş atılmamaktadır. Süreyi kısaltması için ikinci bir cerrahiye ihtiyaç duyulmaması yüzünden çok avantajlı bir yöntemdir. İmplant cerrahisi bittikten sonra hastanın dişsiz bölgesine uygun geçici bir diş protezi yapılır. Her vakada ve her vidalı diş cerrahi uygulaması sonrasında geçici bir protez yapılamayabilir.

Sinüs Lİfting

Sinüsler burun çevresindeki kemiklerin içerisinde yer alan hava boşluklarıdır. Sesin yankılanması, kafa ağırlığının azaltılması gibi görevleri bulunan hava boşluklarımıza maxiller sinüsler denmektedir. Bu boşluklar aynı burun içindeki mukoza gibi bir zarla çevrelenmiştir. Sinüs mukozası, mukus üreterek solunuma yardımcı olmakta, mikroorganizmalara karşıda filtre görevi görmektedir.

Sinüs boşluklarının üst çenemizde yanağa denk gelen bölümüne maksiler sinüs demekteyiz. Maksiler sinüsün alt tabanı, üst çenemizde arka dişlerimizin kök uçları hizasına denk gelmektedir.

Erken yaşlarda üst çenede arka bölgede diş kayıpları yaşandığında bu bölgeye çiğneme kuvveti gelmediği için kemik erimesi olmakta ve maksiler sinüs tabanı zamanla daha aşağıya inebilmektedir.

Üst çene arka bölgede erken diş kayıplarına bağlı sinüs sarkıklığı belirli bir seviyeyi geçmişse eğer (kemik tepesi ile sinüs boşluğu arasındaki mesafe 6 mm ve daha az ise) bu bölge veya bölgelere doğrudan implant yapma şansımız yoktur.

Sinüs lifting yani sinüs zarını kaldırma işlemi, vidalı diş yerleştireceğimiz kemik alanının 6 mm'den daha az olduğu durumlarda ileri cerrahi bir teknik olarak devreye girer.

Sinüs lifting, implant tedavisi için kemik yüzeyinde sinüs zarına hasar vermeden bir pencere açıp, bu zarı yukarı kaldırmak suretiyle tercih edilen grefti (kemik materyalini) zarın kaldırıldığı boşluğa uygulanması, uygun materyallerle greftin sabitlenerek bu alanın kapatılması işlemidir.

Sinüs lifting işlemi sayesinde sinüs sarkıklığının olduğu bölgeler kaldırılıp, bu bölgeye rahatlıkla implant diş yapabilir. Sinüs lifting ile 1 mm olan bir kemik alanını 10 mm'nin üzerine çıkarabilmekteyiz.

Sinüs lifting cerrahi yöntemi genel olarak kapalı sinüs lifting ve açık sinüs lifting şeklinde ikiye ayrılır;

Kapalı sinüs lifting:

Sinüs bölgesinin altında yer alan kemik yükseliği 5 mm ya da daha kalınsa bu yöntem uygulanır. Sinüs zarı yırtılmadan implant yerleştirilecek soketten küt bir alet aracılığı ile ilgili bölgeye girilerek sinüs kaldırma işlemi yapılır. Sinüs kaldırma işlemi sonrasında yine aynı yerden ilgili bölgeye kemik grefti uygulanır.

Açık sinüs lifting: 

Sinüsün yan duvarı olan kemikte, sinüs boşluğuna uygun kemik penceresi açıldıktan sonra, kemik penceresi kaldırılıp sinüs mambran zarı yırtılmadan hafifçe esnetilerek yukarı doğru kaldırılır. Sinüs zarı yükseltildikten sonra oluşan boşluğa kemik grefti (kemik tozu) yerleştirilir. Yerleştirilen kemik greftleri ortalama 6 ay içerisinde kemiğe dönüşürler. Sinüs zarı çok ince olduğundan yırtılmaması için cerrahi işlem sırasında son derece dikkatli olunmalıdır.

Tedavi Süresince Ağrı ve Acı

Korku nedeniyle yıllarca diş hekimine gitmemiş hastalar bile implant tedavisi sonrası bu korkularını yenebilmektedir. İmplant cerrahisi için lokal anestezi yeterli olmaktadır. Lokal anestezi sonrası hasta hiçbir ağrı hissetmemekte hatta implantın yerleştirildiğini bile anlayamayabilmektedir. Lokal anestezi için kimi kliniklerde kullanılan elektronik iğnelerle anestezi aşamasında hafif iğne acısı bile çoğu durumda hissedilmemektedir. Dolayısıyla psikolojik nedenlerle istenilen genel anesteziye tedavi kapsamında hiçbir gereklilik yoktur. Yine de kendinizi hazır hissetmiyorsanız uygun bir ortamda başka bir hastaya yapılan implant tedavisini izleyerek tüm endişelerinizden kurtulabilirsiniz.

Tedavi sonrasında birkaç gün sürebilecek ağrı ise son derece normaldir. Bu ağrı, hekim tarafından önerilen ağrı kesicilerle önemli ölçüde azalmaktadır. Birçok hasta aynı gün kullanılan ağrı kesiciden sonra yeni ağrı kesiciye gerek duymadıklarını söylemektedir. Ağrının süresi kişiden kişiye ve yapılan cerrahi işlemin kapsamında göre değişmektedir. Açık sinüs kaldırıma ve kemik transferi gibi cerrahi işlemler sonrası bölgesel şişlik ve morluk görülebilmekte ve bu etkiler yaklaşık bir hafta içersinde azalarak ortadan kalkmaktadır. Hekim tarafından uygulanan önlemlerle bu etkiler de minimumda tutulabilmektedir.

Yeterli kemik uzunluğu ve genişliği olan tüm hastalarda kapalı cerrahi uygulanabilir. Bunun tespiti için hastanın çene kemiğinin üç boyutlu görüntüsünün alınarak hekim tarafından analiz edilmesi gereklidir.

Avantajlar

Cerrahi süre klasik implant cerrahisine göre üçte birlere hatta dörtte birlere düşmektedir.

İmplant konumlandırmaları çok daha isabetli yapılabilmektedir. Bu da implantın uzun vadeli başarısına olumlu etki etmektedir.

İleri cerrahi gereken bazı vakalarda ileri cerrahiye gerek kalmadan implant yerleştirilebilir.

Cerrahi sonrası kanama, ağrı, şişlik çok daha az ve kısa süreli görülmektedir ve hasta ağzında dikiş atılmaz.

İyileşme süresi çok daha hızlıdır.

Daha estetik ve fonksiyonel protezler üretebilmek mümkündür.

Dikişsiz implant hakkında daha fazla bilgiye aşağıdaki "Dikişsiz İmplant" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

İmplantların üzerine yapılan protezin, vida deliklerinin direk olarak ağız içine açıldığı ve bu boşlukların dolgular ile kapatıldığı protez şeklidir. Halk arasında vidalı diş olarak da bilinmektedir.

Simante yani direkt olarak ağıza yapıştırılan klasik protezlerde, protez yerinden sökülemediği için, yapıştırma sırasında ne kadar dikkatli davranılmış olsa bile siman (yapışkan) artıkları diş eti içine kaçarak implant yüzeyine doğru  gidebilir. Siman artığı oradaki diş eti, kemik ve dolayısıyla implanta zarar verecektir. İmplant tedavilerinde uzun dönem başarısızlık sebeplerinin en önemlisi siman artığı olarak bilinmektedir. Vidalı protezlerde, yapıştırma işlemi ya hiç yapılmamakta ya da ağız dışında yapılmaktadır. Ağızda yapılsa bile protez sökülebildiği için rahatça temizlenebilmektedir.

Vidalı Diş alternatifi hakkında daha fazla bilgiye aşağıdaki "İmplant Üstü Vidalı Protez" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

İki aşamalı implant yönteminde implantlar yerleştirildikten sonra 3 ila 5 ay hastaya sabit kalıcı protez yapılamamaktadır. Bunun temel nedeni implantın henüz çene kemiği ile kaynaşmamış olmasıdır. Bu dönemde hasta talebiyle özelikle estetik nedenlerle geçici hareketli protez (damak) yapılmaktadır. Ancak gelişen teknoloji ve yöntemlerle bu bekleme dönemi için geçici sabit protez yapımı da bazı klinikler tarafından uygulanmaya başlanmıştır.

 

Avantajları

  • Hasta iyileşme sürecini dişlere sahip olarak geçirir.

  • Hareketli proteze göre çok daha konforludur.

  • Hareketli proteze göre daha estetik bir görünüme sahiptir.

  • Hareketli protezin implantın boyun bölgesine yapabileceği dengesiz baskı sonucu implantın etrafında oluşabilecek kemik erime riski sabit geçici protezde çok daha azdır.

  • Sabit geçici protez sayesinde bekleme döneminde implant üzerindeki diş etleri kapanmamakta ve hasta sabit kalıcı protezler için geldiğinde ikinci bir cerrahi operasyon gerekmemektedir.

  • İkinci aşamada yapılacak sabit kalıcı protez için hem estetik hem de fonksiyonalite açısından hasta ve hekim açısından önemli bir rehber oluşturmaktadır.

  • Geçici sabit protez sayesinde diş eti bütünüyle iyileşmiş ve protez için gerekli formda geldiği için, ikinci aşamada diş eti şekillendirmesine gerek kalmamakta ve hasta için protez aşaması daha konforlu geçmekte, protez diş eti uyumu ve estetiği daha iyi olmaktadır.

  • İkinci aşamadaki yapılacak sabit kalıcı protez süresi minimum iki seans kısalmaktatır.

Sabit geçiciler hakkında daha fazla bilgiye aşağıdaki "Sabit Geçici Diş' sayfası kısa yolundan ulaşabilirsiniz. 

Yeterli miktarda kemik kalınlığı ve uzunluğu olan tüm ağız içi diş boşluklarında implant uygulanabilir. Fakat her dişsiz bölge implant yerleştirilmesi açısından yeterli  ve uygun olmayabilir. Vidalı dişlerin sağlıklı bir şekilde yerleştirilebilmeleri için, implantın kapladığı hacmi içine alacak ve vidalı dişin çepeçevre saracak kalınlıkta ve uzunlukta kemik alanının olması şarttır.

Özellikle tek diş eksikliklerinde yıllar içinde komşu dişler boş alana doğru hareket edebilmekte ve bu alanda implant yapılmasını sağlayacak düzeyde bir boşluk kalmayabilmektedir. Bu tür durumlarda ortodontik tedavi ile dişler eski yerlerine getirilmediği taktirde implant yapımı mümkün olmamakta komşu dişlerin aşındırılarak protez yapımı tek alternatif olmaktadır. Tek diş boşluğu olan alanda implant tedavisi yaptrımak isteyen hastaların uzun bir müddet beklemeden implant tedavisine başlamaları bu riski ortadan kaldıracaktır.

Yan yana iki / üç diş eksikliğinin olduğu fakat komşu dişlerin bu diş boşluğunun bir bölümünü kapattığı durumlarda söz konusu bölgeye bir ya da iki implant yapılarak üzerine diğer bölümleri de kapsayacak şekilde bir protez yapılabilir. Ancak bu durumda estetik açıdan hem implannt planlaması hem de protez planlaması son derece önemlidir. Aksi durumda estetik beklentileri karşılayabilmek son derece güç olacaktır.

Kemik erimesinin çok ileri olduğu ve kemik güçlendirmesi ve diğer cerrahi işlemlerle kemik kalitesinin ve yeterliliğinin arttırılamayacağı durumlarda ilgili bölgeye implant yapılmaz. Bu durumda çoklu dişsizlik vakalarında kemik kalitesinin ve yeterliliğinin daha uygun olduğu bölgeler üzerinden bir planlama yapılarak implant tedavisi mümkün olabilir.

İmplant her bir eksik diş için gerekli değildir, birden fazla diş kaybı yaşanmış çene bölgelerinde vidalı diş arası köprü yapmak mümkündür. Örneğin alt çenesinde tüm dişlerini kaybetmiş bir kişinin alt çene kemiği durumu, istediğimiz uzunluk ve çaptaki vidalı diş yerleştirmek için  uygunsa şayet 5  ya da 6 adet implant uygulamasıyla dahi, 14 üyeli sabit köprü protez yapılabilir hale gelinmiştir. Yani biyomekanik açıdan 5  implant 14 dişi taşıyabilir demektir bu.

 

• Tek diş eksikliği, birden fazla diş eksikliği ve tam dişsizlik durumlarının tümünde vidalı diş uygulanabilir.

• Tek diş eksikliğinde komşu dişlere dokunulmadan implant üstü sabit kaplama yapılabilir.

• Birden fazla diş kaybı olan kişilerde yine komşu doğal dişlere dokunulmadan vidalı diş üstü sabit kaplama veya köprü yapılabilir.

• Bölgesel dişsizlik durumlarında veya tümden dişsizlik durumlarında birden fazla implant yardımıyla sabit köprü kaplamalar yapılabilir.

• Tamamen dişsiz olunan durumlarda total protez/damak kullanan kişilerde protezin/damağın tutuculuğu implantlar sayesinde 20 kat artırılarak çiğneme ve konuşma rahatsızlıkları tümden giderilebilir.

Sigara içiliyor olması implant tedavisini/implant uygulamasını doğrudan engellemez. Fakat ne kadar sigara içildiği ve o kişinin ağız diş bakımının nasıl olduğu önemlidir.

 

İmplant tedavisinde sigara içilmesi

Kişi günde 1 paketi aşkın sigara içiyorsa ve de ağız diş sağlığına önem vermiyorsa, bu tür kişilerde vidalı dişin tedavisinin başarısı çok azdır.

Bizler sigara içen kişileri vidalı diş uygulaması açısından risk gurubunda değerlendiriyoruz, var olan riskleri de vidalı diş tedavisinden önce sigara içen hastalarımıza anlatıp çeşitli tavsiye ve uyarılarda bulunuyoruz, hastalarımızın bu konuda bilinçli olarak karar vermelerini sağladıktan sonra vidalı diş uygulamasına geçiyoruz.

İmplantın yerleştirildiği cerrahi işlemlerden sonra uygulması gereken hususlardan biri de sigare içilmemesidir. Sigara dumanında yer alan  binlerce zehirli madde cerrahi işlem yapılan,  sinir ve damar  zedelenmelerinin yüksek olduğu implant bölgesine  nüfuz ederer ve  implantın kemikle kaynaşmasını olumsuz etkileyebilir ve bu bölgede enfeksiyon riskini arttırır. Cerrahi tedavi sonrası cerrahi işleme konu olan bölgeler dikişle kapatılmış olsa bile yara uçları arasından söz konusu zehirli maddeler ilgili bölgelere nüfuz edebilir, implant bölgesine ve  implanta doğrudan temas edebilir. Çok sigara tüketen ve aşırı düzeyde sigara bağımlısı olan hastalarda  en azından bir kaç  hafta sigaraya ara vermeleri ve ilgili bölgenin iyileşmesi tavsiye edilir. En ideal ise hiçbir zaman sigara içilmemesidir.

Az sayıda sigara tüketen hastaların bile ağız ve diş sağlığı bakımını diğer hastalara göre çok daha düzenli, dikkatli ve detaylı yapması gerekir. Düzenli bir şekilde diş fırçalama, ağız duşu ve diş ipi kullanmanın yanısıra hastaların ağızlarını sık sık suyla çalkalamalarında fayda vardır.

Bizim önerimiz implant tedavisi sayesinde sigarayı bırakmanız ve bir taşla iki kuş vurmanızdır. Bunu başaran bir çok hastamız var. Eğer bırakamıyorsanız ya da bırakmak istemiyorsanız geçici bir süre için bırakmakta implant başarı oranınızı arttıracaktır.

İmplant tedavisi sonrası sigara kullanan hastaların düzenli bir şekilde hekim kontrolüne gelmeleri diğer hastalara göre çok daha önemlidir. Erken teşhis edilebilecek bir olumsuzluk tedavinizin başarısız olmasına yol açabilecek sorunları ortadan kaldırma şansını arttıracaktır.

Sigara ağız kuruluğu yaparak tükrüğümüzün ağız içindeki genel koruyucu özelliğini bozar ve diş eti hastalıklarının artmasına, papil kayıplarına, lekelenmelere en önemlisi de ağız içindeki bakteri sayısında artışa sebep olur. Ağzımızda implant taşıyorsak bu materyal artık ağzımızın doğal diş gibi fonksiyon gören bir komponenti gibidir. Doğal diş ve diş etlerimize zararı olan sigara, aynı şekilde implantımızın çevresindeki sert ve yumuşak dokulara zarar vererek implantın –  vidalı diş in uzun yıllar ağzımızda sağlıklı bir şekilde durmasını kötü yönde etkiler.

Şeker Hastaları:

İmplant tedavisi şeker hastası olan kişilerde hastalık hekim kontrolü altındaysa, hasta ilaçlarını düzenli kullanıyorsa, kısacası kan şeker düzeyi belirli sınırlarda tutularak kontrol altına alınmışsa implant uygulanmasında hiçbir sakınca yoktur.

Yine de şeker hastalarını vidalı diş uygulanması riskli olan hasta gurupları içinde değerlendirmekteyiz. Bu yüzden implant uygulanması öncesi ve sonrasıyla her bakımdan bazı kriterlere dikkat etmek gerekiyor ki çok uzun yıllar boyunca sağlıklı vidalı dişlerden söz edebilelim. Kontrol altında olmayan şeker (diyabet) hastalarında implant tedavisi riskli grup içerisindedir.  Diyabet hastalarında doku iyileşmesi yavaş ve enfeksyion riski daha yüksek olmaktadır.

Kandaki şeker düzeyi kontrol altında olan hastalara implant yapılabilmektedir. Şeker hastalarında cerrahi operasyon alanı mümkün olduğunca küçük tutulur. İmplant tedavisi tamamlandıktan sonra şeker hastaları için ağız hijyenini sağlamak çok önemlidir. Diyabet hastaları periyodik diş hekimi kontrollerini aksatmamalıdır

Bu kriterin en önemlisini yani kan şeker düzeyinin kontrol altında tutulması gerektiğini söylemiştik, bunun haricinde şeker hastası olan bireyler ağız hijyenlerini de çok üst düzeyde tutmalı ve periyodik diş hekimi kontrollerini hiç aksatmamalıdırlar.

Özet olarak size tavsiyemiz tedavi öncesinde mutlaka diyabet konusunda uzman doktorunuza muayene olmanız, gerekli testleri yaptırmanız ve onayı doğrultusunda sonuçlarınızla birlikte diş hekimine gitmenizdir. Bir çok klinikte başarıyla diyabet hastalarına tedavi uygulanmaktadır. Önemli olan hekimlerinizin direktifleri doğrultusunda hareket etmeniz ve tedavi olduğunuz taktirde ağız ve diş bakımınıza özen göstermenizdir.

 

Diş sıkması olanlarda implant:

İmplant tedavisini buruksizm dediğimiz gece diş sıkması yada halk arasındaki adı diş gıcırdatması olan kişilere önlemi alınmak koşuluyla rahatlıkla yaptırılabilir.

Gece diş sıkması ,gıcırdatması sırasında dişlere ve vidalı dişe yatay kuvvetler gelir (dişi veya vidalı dişi devirmeye yönelik kuvvetler) bu yatay kuvvetler implant için çok zararlıdır ve implantın ömrünü çok kısaltır.

İmplant tedavisi öncesi hastanın diş sıkma sorununu hekimle paylaşması önemlidir. Ayrıca hekimin kontrol aşamasında bu konuyu atlamaması gerekmektedir. Diş gıcırdatması olan hastalarda planlama bu durum göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Vidalı diş uygulaması yapılacak bir kişide diş gıcırdatma alışkanlığı var ise mutlaka bu gıcırdatmayı engelleyecek bir aparey yapılmalı, ayrıca inplant üstü proteze(kaplamaya) yatay kuvvetler gelmeyecek şekilde çiğneme hattı dizayn edilmelidir. İmplant tedavisi sonrasında gece plağının hekimin önerdiği şekilde ve düzenli olarak kullanımı son derecek önemlidir. 

Diş sıkma sorunu implantların yanısıra bunların üzerine yapılacak protezi de etkilemektedir. Protez planlamasında ve protez alt yapısı seçiminde bu durum göz önünde bulundurulmalıdır.

Kemoterapi görenler:

implant kemoterapi veya radyoterapi gören hastalarda uygulanması çok sakıncalıdır ve önerilmez. kemoterapi veya radyoterapi gören hastalarda vücut direnci çok düşer. Hastanın bu dönemde enfeksiyon kapma riski çok artar. Bu yüzden kemoterapi veya radyoterapi gören kişilere vidalı diş uygulaması çok sakıncalıdır ve önerilmez.

Bu hastaların kemoterapi veya radyoterapi tedavi süreçleri bittikten sonra dahi implant uygulaması yapılabilmesi sakıncalıdır. Çünkü kemoterpi veya radyoterapi sonrasında hastanın genel sağlık durumunun normalleşmesi, iyileşmesi için de uzunca bir sürenin (3ay ile 6ay arası) gerekir. Hastanın genel sağlık durumu iyi konuma geldiyse , hastanın genel tıp doktoru da vidalı diş cerrahisi için bir sakınca görmüyorsa ancak o zaman implant uygulamasına başlanabilir.

Düzenli kan sullandırıcı ilaç kullanan hastalar:

Bu ilaçları kullanan ilaçlarda tedavi yapılabilir. Ancak implant uygulaması nihayetinde cerrahi bir işlemdir ve operasyon sırıasında ve sonrasında yoğun kanama olmaması için bu ilaçların kesilmiş olması kandaki pıhtılaşma faktörünün istenilen değerlere ulaşmış olması şarttır. Diş hekimi düzenli kan sulandırıcı ilaç kullanan bir hastaya implant planlıyorsa, hastanın genel tıp doktoru ile konsültasyon yapması, hasta hakkında gerekli bilgileri alması gerekir. İmplant kalp pili kullanan hastalara pekala yapılabilir.

Kalp pili kullanan hastalar: 

Bu tür hastalara vidalı diş cerrahisi öncesinde enfeksiyon riskini minimuma indirmek için mutlaka uygun antibiyotik başlanması gerekir. Ayrıca hastanın kalp doktoruna diş hekiminin danışması, cerrahi işlem için hastanın özel bir durumunun olup olmadığı sorulması gerekir.

Gerçek dişten daha iyi bir işleve sahip olan implant Dişleri olmayan bir çok insan tarafından tercih edilen uygulama olmaktadır.

implant Diş ; çürümüş veya çıkmış dişlerin kayıp olması durumunda, kaybolan dişlerin yerine cerrahi müdehale ile yapay diş kökleri yerleştirilmesi ve hekimin uygun göreceği süre sonrasında tamamlanarak tam bir diş haline getirilmesi işlemine verilen terimdir. Çene kemiğine, hastanın anatomisine uygun şekilde yerleştirilen doğru boyuttaki implant doğal diş kökü işlemini başarıyla yerine getirir. Tedavi, çene gelişimi tamamlanmış her yaştan hastaya uygulanabilir. Çiğneme fonksiyonunun diğer protez çeşitlerine göre daha güçlü olması, doktorlar tarafından tavsiye edilmesine sebebiyet vermiştir. Günlük hayatta sağladığı konuşma ve çiğneme rahatlığı sebebiyle birçok hasta tarafından tercih edilmektedir.

Doğru hekim tarafında doğru şekilde gerçekleştirilen implant tedavisi sayesinde birçok kişi estetik görünüme ulaşmakta ve aynı zamanda dişleri fonksiyonel biçimde kullanabilmektedir.

 

 İmplant Kullanmanın Avantajları

Bazı protezlerin birkaç yıldan sonra işlevselliğini kaybetmesi söz konusu olabilmektedir. Başarılı bir implantoperasyonunda ise yeni dişin işlevselliğini hiçbir şekilde kaybetmemesi beklenir. Vida görünümlü diş kökünün çene kemiğine yerleştirilmesi, estetik açıdan herhangi bir problem oluşturmamaktadır. Tedavi sırasında herhangi bir acı veya rahatsızlık hissedilmez. Tedavi acısız bir şekilde bitmekte ve tedavi olan kişiler aynı gün içerisinde sosyal hayatına dönüş yapabilmektedir. Aynı gün içerisinde sosyal hayata dönüş yapılabilmesi hastalar açısından başka bir büyük avantajdır.

İmplant Güvenli Mi?

Çene kemiğine doğru şekilde yerleştirilen doğru ebattaki titanyum diş kökü herhangi bir şekilde güven problemi oluşturmamaktadır. İmplnat, çene kemiğine yerleştirildiğinden dolayı günlük yaşantıda herhangi bir rahatsızlık vermez. İmplant tedavisi rahat ve güvenlidir ve herhangi bir sorun oluşturmadan tedaviyi tamamlayabilen bir yöntem olarak bilinmektedir. Eksik dişlerin implnat tedavisi ile tamamlanması kalıcı bir çözüm olarak görülür. Dişrenginin seçilebilir, ayarlanabilir olması ve rengin ve şeklin diğer dişlerle uyumlu hale getirebilmesi, ağız içerisindeki estetik yapıyı bozmaması da önemli özellikleri arasında yer almaktadır.

İmplant Fiyatları 2021

İmplant tedavisi birçok proteze göre daha güvenli bir işlem olanağı sunduğundan dolayı insanların aklında yüksek miktarda ücret ödemesi gerektiği gibi düşünceler yer almaktadır. Bu düşüncelerin önüne geçmek amacıyla Citydent olarak, cerrahlarımızın yıllar içerisnde tecrübe ile belirlediği markalarla kalite-fiyat dengesini korumayı ilk amaç edindik. Bu sayede hastalarımıza kalıcı, güvenilir ve optimum fayda sağlayacak tedavileri gereksiz maddi yük oluşturmadan sunabilmeyi hedefledik. Kliniğimizde implant fiyatları 2021 yılı için de işte bu anlayışla düzenlendi. Sunduğumuz kaliteli hizmetten, uygun fiyatlarla faydalanılması 15 yıldır tercih edilmemizedki en önemli etkenlerden.

Diş kayıplarında implant, hemen hemen her hekimin  ilk tercihidir. Çiğneme esnasında çenede ağrı oluşturması, diğer dişlere baskı uygulaması ve rahatsız etmesi mümkün değildir. Titizlikle alınan ölçüler ve her aşamada anatomiyi dikkate alan hassas uygulamalar sayesinde ağızdaki diş yapısı herhangi bir şekilde olumsuz etkilenmemektedir.

İmplant Fiyatları 2021 Yılında Ne Durumda?

İmplanlant tedavi maliyeti döviz kurunda artışlardan önemli ölçüde etkilenmektedir. Dolayısıyla son bir kaç yılda maliyetler önemli ölçüde artmıştır. Bununla beraber Citydent en güvenilir markalarla uyguladığı tedavilerde ulaşılabilir ve makul bir fiyat politikası izlemek konusunda elinden geleni yapmaktadır. İmplant, birçok protez çeşidine göre daha iyi sonuç veren bir tedavidir. Çene kemiğine yerleştirilen titanyum diş kökü, rahatsızlık hissiyatı vermemektedir. İnsanların tedaviden sonra hayatına dönüş yapabilmesi ve aynı gün içerisinde normal bir şekilde hayatına devam edebilmesi mümkün hale getirilmiştir.

İmplant Kullanmanın Avantajları

İmplant kullanmak, başka bir protez çeşidinden daha güvenli ve daha işlevsel bir sonuç vermektedir. Çene yapısına zarar vermeyen, diğer dişlerin yapısını bozmayan bir özelliğe sahip olması tercih edilmesine sebebiyet veren faktörler arasında yer almaktadır. Tüm bunların yanı sıra kliniğimizde implant fiyatları 2021 yılında da makul tutulmaya devam edilecek. Citydent olarak hastaların rahatsızlıklarına göre çözüm odaklı bir şekilde hizmet vermemiz, uygun fiyat sunmamız tercih edilmemizi sağlamıştır. Hastalar estetik bir görünüme sahip olurken aynı zamanda dişlerini rahat bir şekilde kullanabilmektedir.

İmplant Tedavisi

Ağız bakımının ihmail edilmesi, yapısal bozukluklar, kronik diş eti rahatsızlıkları, kazalar, ... gibi birçok sebepten sağlıklı dişler kaybedilebilir. Dişlerin kaybedilmesi çiğneme, konuşma, ... gibi bir çok günlük aktivitede hastaya rahatsızlık vermektedir. Bu gibi durumlarda birçok hekim hastanın özel şatlarını da değerlendirerek implant tedavisi önerir. İmplant, çene kemiğine yerleştirilen titanyum bir yapay diş köküdür. İşlevselliği üst düzeye çıkarması, ağız içerisindeki diş yapısını bozmaması, doktorlar tarafından ilk seçenek olarak düşünülmesine sebebiyet vermiştir. İnsanlar implant kullanarak, sosyal hayatına daha rahat bir şekilde devam edebilmektedir. Dişin sahip olduğu görüntü, diğer dişlerden farksızdır. Sağlam

İmplant Tedavisinin  Avantajları

Doğal dişlerini kaybeden kişilerin implant sayesinde daha fonksiyonel bir diş yapısına sahip olması mümkündür. Titanyum diş kökü çeneye doğru şekilde yerleştirildiğinde çene yapısında bir problem oluşmamaktadır. Renk olarak diğer dişlerden farksız olması, ve sunduğu estetik alternatifler tedavinin tercih edilmesinde başka bir sebep oluşturmaktadır. Tüm bu avantajlar ve olanaklar durmaksızın geliştirilen yöntemler ve tekniklerle birlikte implant tedavisi önerilen vaka sayısını gün geçtikçe arttırmaktadır. Citydent olarak her tedavide olduğu gibi implnat çözümlerinde de önceliğimiz fiyat-performans optimizasyonudur. Makul ve adil ücretle bu tedaviyi gerçekleştirmek ve insanların yaşantısının olumlu etkilenmesi mümkün hale gelecektir. Tüm bu özellikler sorunsuz bir şekilde hastalarımıza sunulacak ve insanların sosyal hayatına aynı gün içerisinde dönmesi mümkün hale getirilecektir.

İmplant Tedavisi Güvenli Mi?

Ehil hekimler tarafından röntgen ve tomografi ile titiz bir muayene sonrası, hastaların özel şartları da değerlendirilerek önerilen implnat tedavisi  tamamen güvenlidir. Bu tip bir tedavinin güven problemi oluşturmaması, birçok kişinin bu tedavi yöntemini tercih etmesine sebebiyet vermiştir. İmplant tedavisi sayesinde hastalar tüm dişlerini kullanılabilmekte ve ömür boyu aynı dişi kullanabilmektedir. Dişin lekelere karşı dayanıklı olması, estetik görünümün bozulmasını engellemektedir. Normal diş rengiyle aynı olması ve estetik  açıdan sunduğu seçenekler, rahatça kullanılmasına sebebiyet vermektedir. İnsanlar implant ile sosyal yaşantılarına özgüvenle ve sağlıklaı şekilde aynı gün içerisinde dönebilmektedir.

Diğer İmplant

İmplant Üstü Vidalı Protez
İmplant Üstü Vidalı Protez

implant, En ileri tekniklerden vidalı protezin (vidalı diş)…

Dikişsiz İmplant
Dikişsiz İmplant

3 boyutlu bilgisayar planlamaları sonrası kapalı cerrahi alt…

İmplant Tedavisi Süreci
İmplant Tedavisi Süreci

Cerrahi ve protez aşamalarında neler yapıldığı ve başarı fak…

İmplant Yaptırırken Nelere Dikkat Edlmeli
İmplant Yaptırırken Nelere Dik…

İmplant Yaptırırken Nelere Dikkat Edlmeli

Uyguladığımız  İmplant Markaları
Uyguladığımız İmplant Markalar…

Türkiyede İmplant Fiyatları Klininiğimizde Uygulamasını Yapt…

Hangi İmplant Markası
Hangi İmplant Markası

Türkiyede Diş Yaptırmak Fiyatı Hangi implant markası, İmplan…

Tek Aşamalı İmplant
Tek Aşamalı İmplant

İmplant yapıldıktan bir kaç gün içeresinde nihai sabit prote…

Sabit Geçici Diş
Sabit Geçici Diş

İmplanttan hemen sonra estetik sabit geçici diş alternatifi…

İmplant Kimlere Uygulanabilir
İmplant Kimlere Uygulanabilir

Dişsizlik sayısı, kemik durumu, yaş, sigara, önemli hastalık…

Kişiye Özel Abutmentlı İmplant
Kişiye Özel Abutmentlı İmplant…

Kişiye özel abutmentlı implant, kimlere uygulanır, kişiye öz…

İmplant Fiyat ve Bilgi Danışma
İmplant Fiyat ve Bilgi Danışma…

İmplant Fiyat ve Bilgi Danışma

İmplant Diş Fiyatları
İmplant Diş Fiyatları

İmplant Diş Fiyatları, Türkiyede Diş İmplant Fiyatları, İmpl…

İmplant Tedavisi Hasta Onam Formu
İmplant Tedavisi Hasta Onam Fo…

implant, İmplant Tedavisi Hasta Onam Formu

Ortodontik İmplant
Ortodontik İmplant

Ortodontik tedavi sürecinde kullanılabilen implantlar ve ava…

Lazer ve Fibrin Destekli Tedavi
Lazer ve Fibrin Destekli Tedav…

Lazer ve fibrin destekli tedavi, lazer destekli implant teda…

İmplant fiyatları 2020
İmplant fiyatları 2020

İmplant fiyatları 2020

Dişçi / İmplant Korkusu?
Dişçi / İmplant Korkusu?

Diş tedavisi ya da implant korkusu yaşıyorsanız veya endişel…