Uyguladığımız İmplant Markaları

Klininiğimizde Uygulamasını Yaptığımız İmplant Markaları ve Fiyatları

 

 Straumann (ITI): Dünyanın en eski ve en köklü implant firmasıdır. Aynı zamanda dünya çapında marka bilinirliği en yüksek ve en prestijli implant markasıdır. Straumann implantın merkezi İsviçre Basel'dir. Başta Avrupa ve Kuzey Amerika olmak üzere dünyanın bir çok bölgesinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Straumman kendisi tarafından geliştirilen ve patentlenen en gelişmiş implant yüzeylerinden biri olan SLA ve onun daha geliştirilmiş hali SLActive yüzeyli implantlara sahiptir. 70 yıllık geçmişe sahip olan bu firma, asla fason üretim gibi üretim maliyetlerini düşürecek kaliteden ödün verecek bir yöntemi benimsememiştir. Ar-Ge alanında da en yüksek bütçeye sahip olan Straumann, her yıl ürün çeşitliliğini artırmakta spesifik ve yetersiz kemik yapıları için çözüm sunacak alternatif implant dizaynı ve alternatif üst yapı seçenekleri sunmaktadır. Ürün gamına Standart, Standartplus implantlarının yanına Bone Level, Widenec, Bone Level Tapered ve son olarak da ön bölge estetik amaçlı Pureseramic modellerini eklemiştir. Oldukça yüksek teknolojiyle, çok sıkı denetim ve kontrolden geçirilerek üretilen bu implantlar hekimlere sunduğu güven sayesinde dünya çapında diş hekimlerinin ilk sırada tercih ettiği marka durumundadır. Ayrıca Tissue Level implant modeli, (standartplus, standartpluswidenec) özellikle büyük azı bölgelerinde çok hijyenik protez yapmaya olanak tanıdığı için yıllarca ve çoğu kere bir ömür boyu sorunsuz bir şekilde ağızda kaldığı için diş hekimlerinin genelde ilk tercihi konumundadır ve oldukça başarılıdır. Son yıllarda çıkardığı Roxolid implantları, titanyuma %12 zirkonyum eklenerek oluşturulmuştur. Bu titanyumdan daha güçlü bir alaşım olduğu için özellikle ince implantlara da boyun bölgesinde meydana gelebilen kırılmalar minumuma indirmiştir. Straumann artık neredeyse tüm implantlarını roxolid olarak üretmektedir. Türkiyede İmplant FiyatlarıAyrıca daha kısa implant gerekliliklerinde (özellikle alt arka bölgelerde kemik yüksekliğinin yeterli olmadığı vakalarda) özel olarak geliştirilmiş 4 ve 6 mm yüksekliğinde implantları bir çok dişsiz hasta için artık ileri bir cerrahi teknik gerektirmeden çözüm olanağı sunmaktadır. Bu marka, klasik simante implant üstü kuron ve protezlere göre hijyen, estetik ve bir çok farklı nedenle daha üstün implant üstü hibrit protezler (vidalarla sabitlenen protez) için de fazlasıyla çeşide ve kaliteli üst yapı parçalarına sahiptir. Tüm bu nedenlerden ötürü günümüzde Straumann implant markası hem diş hekimleri için hem de implanta ihtiyaç duyan kişiler için dünyanın en güvenilir implant markası konumundadır. Bu yılların getirdiği güven ve istikrar, kaliteden ödün vermemenin sonucudur. Belki de tek dezavantajı, Iti Straumann implant fiyatının diğer implant markaları fiyatlarına göre daha pahalı olmasıdır.

 HIOSSEN: ABD’de üretilen Hiossen kuzey amerika pazarında söz sahibi markalardan biridir. Dijital altyapısı olan Hiossen vidalı üstyapılar için geniş yelpazede çözümler sunmakta. Hem implantları, hem de üstyapı parçalarını kendi kliniğimizde uzun yıllardır kullanmaktayız. Uzun dönem başarısını kliniğimizde kendi vakalarımızla da gözlemledik. Hiossen güvenilir, sorunsuz ve uygulama kolaylığı sayesinde kliniğimizde yoğun olarak uygulanmakta.

 Osstem: Osstem asya kıtasının en önde gelen implant firmasıdır. Dünya çapında en çok uygulanan implant markalarından biridir. Dental pazarda implant abutment bağlantı yapısı en çok kopyalanan marka olması ürün araştırma ve geliştirme başarısının kanıtıdır. Dental sektördeki ürünleri sadece implant ile de sınırlı değildir. Bu nedenle diş hekimliği alanında kültürü olan köklü bir firmadır. Nadir üreticinin yapabildiği gama sterilizasyonunu kendi bünyesinde yapıyor oluşu uzun dönem başarısına kanıt sayılabilir. Dijital diş hekimliğine uygun oluşu uzun dönem kendi uyguladığımız vakalarla başarısını kanıtlamış oluşuyla kliniğimizde en sık uygulanan implant markalarındandır. Türkiye'de kendi distributor ağını kurmasıyla fiyat kalite oranı daha da iyi noktaya gelmiştir

Nobel Biocare (branemark): İsveç merkezli olan Nobel Biocare, 1965 yılından itibaren oldukça köklü ve tanımış implant markalarından biridir. Başta Avrupa ve Amerika olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde Straumann implanttan sonra hekimler tarafından en fazla tercih edilen implant konumundadır ve aynen Straumann gibi büyük Ar-Ge yatırımları yapmaktadır. Dünyada ilk olarak Nobel Biocare tarafından yetersiz kemik yapısına sahip dişsiz alt çeneler için geliştirilen All on four sistemi (dişsiz çeneye kemik içindeki bölgesel sinir kanalından kaçarak yerleştirilen 4 implant üzerine hibrit protez uygulaması) implant diş yapımının mümkün olmadığı birçok vakada implant uygulamasını mümkün hale getirmiştir. Nobel Active modelinde agresiv yiv yapısı ve özel tasarlanmış yüzeyi ile immediate yüklemede (diş çekiminden hemen sonra yükleme) başarılı sonuçlar vermektedir. Maksiller sinüsün aşırı sarkık olduğu ve kemiğin aşırı eridiği dişsiz üst çeneler için yine ilk olarak  Brenamark tarafından geliştirilen zigoma implantları, aşırı erimiş üst çene kemiği olan hastalar için aşamalı ve ileri cerrahi yöntemlere gerek duymadan protez rehabilitasyonu imkanı sunmakta ve oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Straumann'ın geliştirdiği SLA yüzeyine karşılık Nobel Biocare implantının 2001 yılında geliştirdiği yüksek fosfor içerikli titanyum oksitten oluşan TiUnite yüzey yapısı, özellikle erken yerleştirme ve yüklemelerde, bu implantın osteointegrasyon (implantın başarılı bir şekilde kemik yüzeyine tutunması) başarısını artırmıştır.

 

 

Whatsapp hızlı iletişim: Sağ üst yeşil Whatsapp ikonu 

 

Bego: Almanya kökenli firmanın üretimleri yine Almanya’dadır. Özellikle protez alanındaki uygulamalarda güçlü olan firma, bu alandaki avantajlarını implant alanına da taşımıştır. Digital diş hekimliğinde önemli olanaklar sağlamaktadır.

 

 

ASTRA TECH: İsveç üretimli bu marka switch platformlu implantlar içinde en fazla tercih edilen implant markalarından biridir. Dental sektörün devi konumundaki Dentsply tarafından satın alınan bu implant markası, yıllardır başta Avrupa olmak üzere ülkemizde de hekimler tarafından güvenle kullanılmaktadır. Astra implant Nobel ve Straumman gibi premium implant sınıfında olup Astra implant fiyatları, Nobel ve ITI Straumman fiyatlarına yakın düzeydedir.                

 

CSM: Güney Kore'de üretilen bu implant markası, switch platfomlu olup kemiğin 0,5 mm daha içine gömülerek yerleştirilen sub merged implantları kemikle mükemmel ilişki kurmaktadır. Milling abutment alternatifiyle kişiye özel diş eti basamaklı implant diş yapımına olanak tanıyan bu implant markası uygun fiyatı ve çoklu implant yerleştirmesindeki başarısı yüzünden kliniğimizde yaygın olarak kullanılmaktadır.Türkiyede İmplant Fiyatları,

 

IBS: Güney Kore'de üretilen bu implant markası, kendi çapında çok özgün bir sistem geliştirmiştir. Tasarımında implant boyun bölgesinin hemen altında çok geniş platformlu ters açılı bir yiv bulunmaktadır. Bu yiv sayesinde implant iyileşmesi sırasında ölü kemik hücreleri organizma tarafından boyun bölgesine taşınamamaktadır. Bu yüzden implant ile ilgili erken enfeksiyon riski, boyun bölgesi kemik kayıpları ve yumuşak doku göçü gibi istenmeyen durumlar neredeyse hiç yaşanmamaktadır. Frez sisteminde tek bir frezle implant yuvasının hazırlanabilmesi, içi boş trafen şeklindeki frezi ile de yuva hazırlanırken o bölgedeki kemiği haznesinde tutarak yeniden kullanılmasına olanak tanıması özgün yapısının sadece bir parçasıdır. Üst çenede yumuşak ve sinüs sarkması yaşanan bölgelere özel geliştirdiği yıldız şeklindeki osteotoma benzer sistemi sayesinde sinüs lifting yapmaya gerek duymadan, sinüse zarar vermeden kısa sürede implant yerleştirmeye olanak tanıdığı gibi var olan kemiği kalitelileştimesi ekstra artısı ve özgünlüğünün göstergesidir. Fiyatının kısmen uygun olması performansının ve artılarının oldukça fazla  olması sebebiyle bir çok vakada kliniğimizde yaygın olarak kullılmaktadır.

 

SKY (bredent): Protez, üst yapı ve protez ataşmanları konusunda dünyanın en önde gelen dental firmalarından biri olan Bredent tarafından Almanya’da geliştirilen ve üretilen bu implant markası, dişsiz ağızlarda sunduğu hemen yükleme olanağı, 35 dereceye kadar açılandırılabilmesi ve bu sayede sinüs boşluğu, sinir kanalı gibi istenmeyen bölgelerden uzağa yerleştirilebilmesi, aşırı rezorbe (erimiş) alt çenelere sabit protez yapma olanağı sunması ve de oldukça fazla üst yapı alternafini bünyesinde barındırması bakımından spesifik birçok ağıza ve hastaya yaygın bir şekilde uygulanır olmuştur. Bu implant markası sunduğu tüm olanaklar sayesinde hekimlerin giderek daha fazla tercih ettiği bir markaya dönüşmüştür.

Dişsiz ağızlar için geliştirdiği fast and fix sisteminde kullanılan açılı abutmentler, protez analogları gibi ayrıntılar maliyeti ve dolayısıyla fiyatı oldukça artırmaktadır. Bu yüzden fast and fix sisteminde biz ve hastalarımız bazen çok istememize rağmen maliyetinin yüksek olması sebebiyle maliyeti daha düşük başka bir implant markasına yönelmek durumunda kalabiliyoruz.

 

Biomet3i: Biometri 3i Amerika Birleşik Devletleri'nde ürtetilmektedir. Özellikle Amerika kıtasının en tanınmış ve yaygın implant markası konumundadır. Dolayısıyla Amerika kıtasındaki bilim insanlarının araştırmalarına ve tezlerine en fazla konu olmuş ve üzerinde araştırma yapılmış implant markasıdır. Başarısını birçok vakada yeterince ispatlamış bir implant markasıdır. Biometri tarafından piyasaya sürülen siwitch platformlu implantlar üzerine yapılan araştırmalara, ön çalışmalara ve sonuçlara bakıldığında oldukça iddialı bir implant markası konumundadır.

 

WIS (World Implant System): İtalya merkezli ve İtalya üretimli olan bu implant markası tamamen SLA yüzeylidir. İnce kemik alanları için 3 mm çaplı implant markası alternatifi de mevcuttur, aynı zamanda çok köklü büyük azı diş çekimleri sonrası geniş kemik alanlarına yerleştirilebilecek 6,5 mm'lik geniş çaplı implant alternatifini de bünyesinde taşımaktadır. Yeterince kalın ve açılandırmaya müsait abutmentleri aynı zamanda ölçü parçası olarak kullanılabilmektedir. Switch platfomlu bu implantın daha sert veya daha yumuşak kemikler için iki ayrı implant formu bulunmaktadır. Tüm bu sebeplerle osseointegrasyon başarısı çok yüksek olduğu için bu implantı güvenerek kullanmakta ve hastalarımıza önermekteyiz.

 

Tekka: Tekka Fransa’da üretilen yine dünya çapında tanınmış bir markadır. Distribütörü tarafından henüz 2010 yılında Türkiye’ye getirildiği için bu konuda lokal gözlem ve deneyimlerimiz sınırlıdır. Agresif yapısı ve aktif tutunumu sayesinde erken yüklemeye (immediate yükleme) olanak tanıması, 6 mm'lik kısa alternatifinin olması, oldukça geniş platform yapısıyla önemli özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Kısa süreli tedavi tercihleri nedeniyle anında yükleme yapılması planlanan hastalarda ve 6 mm'lik kısa implant yerleştirilmesine olanak sağlayan alt çene tedavilerinde tarafımızca tercih edilebilmektedir.

 

Xıve- Ankylos (Friadent-Dentsply): Dünya çapında dental sektörün liderlerinden olan ve medikal alanda birçok ürüne sahip Dentsply’in markalarıdır. Başta Almanya ve İngiltere olmak üzere dünyanın birçok ülkesinden merkezleri ve yerleşkeleri bulunmaktadır. Dentsply firmasına ait Xive ve Ankylos markaları, hem kaliteleri hem de arkasında bulunan Dentsply markası nedeniyle dünyanın en prestijli implant markaları arasında yer almaktadır. Özellikle Xıve implantları için geliştirilmiş 3 mm çaplı implantlar uzun yıllar boyunca yeterli kemik kalınlığı olmayan dişsiz bölgelerde önemli bir alternatif olarak kullanılmıştır. Ankylos marka implant, dünyada ilk switch platformlu üretilen implant markalarından biridir. Switch platformlu implantların başarısı, özellikle arka çene dişsiz bölgeler için yüksek düzeyde olmuş ve birçok hekim tarafından tercih edilmiştir. Dentsply’in Türkiye içerisindeki yaygın ağı bu implantın farklı şehirlerdeki birçok hekim tarafından tercih edilmesi nedenlerinden biridir.Türkiyede İmplant Fiyatları,

Diğer İmplant

Citydent'de İmplant Tedavisi
Citydent'de İmplant Tedavisi

Tedavi alternatifleri, implant markaları, teşhis ve planlama…

İmplant Üstü Vidalı Protez
İmplant Üstü Vidalı Protez

implant, En ileri tekniklerden vidalı protezin (vidalı diş)…

Dikişsiz İmplant
Dikişsiz İmplant

3 boyutlu bilgisayar planlamaları sonrası kapalı cerrahi alt…

İmplant Tedavisi Süreci
İmplant Tedavisi Süreci

Cerrahi ve protez aşamalarında neler yapıldığı ve başarı fak…

İmplant Yaptırırken Nelere Dikkat Edlmeli
İmplant Yaptırırken Nelere Dik…

İmplant Yaptırırken Nelere Dikkat Edlmeli

Hangi İmplant Markası
Hangi İmplant Markası

Türkiyede Diş Yaptırmak Fiyatı Hangi implant markası, İmplan…

Tek Aşamalı İmplant
Tek Aşamalı İmplant

İmplant yapıldıktan bir kaç gün içeresinde nihai sabit prote…

Sabit Geçici Diş
Sabit Geçici Diş

İmplanttan hemen sonra estetik sabit geçici diş alternatifi…

İmplant Kimlere Uygulanabilir
İmplant Kimlere Uygulanabilir

Dişsizlik sayısı, kemik durumu, yaş, sigara, önemli hastalık…

Kişiye Özel Abutmentlı İmplant
Kişiye Özel Abutmentlı İmplant…

Kişiye özel abutmentlı implant, kimlere uygulanır, kişiye öz…

İmplant Fiyat ve Bilgi Danışma
İmplant Fiyat ve Bilgi Danışma…

İmplant Fiyat ve Bilgi Danışma

İmplant Diş Fiyatları
İmplant Diş Fiyatları

İmplant Diş Fiyatları, Türkiyede Diş İmplant Fiyatları, İmpl…

İmplant Tedavisi Hasta Onam Formu
İmplant Tedavisi Hasta Onam Fo…

implant, İmplant Tedavisi Hasta Onam Formu

Ortodontik İmplant
Ortodontik İmplant

Ortodontik tedavi sürecinde kullanılabilen implantlar ve ava…

Lazer ve Fibrin Destekli Tedavi
Lazer ve Fibrin Destekli Tedav…

Lazer ve fibrin destekli tedavi, lazer destekli implant teda…

İmplant fiyatları 2020
İmplant fiyatları 2020

İmplant fiyatları 2020

Dişçi / İmplant Korkusu?
Dişçi / İmplant Korkusu?

Diş tedavisi ya da implant korkusu yaşıyorsanız veya endişel…