Cerrahi Diş Tedavisi Sonrası

Birinci sınıf, Almanya üretimi, biomedikal sertifikalı zirkonyum kullanıyoruz

Ölçüleriniz gelişmiş üç boyutlu tarayıcılar ile alınıyor

Diş tasarımınız 3d program ile uzman teknisyenlerce tasarlanıyor

Zirkonyum altyapınız gelişmiş CadCam sistemlerinde hazırlanıyor

Diş renk ölçümleriniz özel elektronik cihazlarda alınıyor

Zirkonyum diş fiyatları hakkında araştırma yaparken, diş hekiminin yanısıra, kullanılan zirkonyum ve seramik tozlarının markası, yapılan laboratuvar, vb. konularında da bilgi almayı ihmal etmeyin.

FIYAT VE BILGI DANIŞMA: FORM, EPOSTA, TELEFON

Fiyat ve Bilgi Danışma

Kanamanın durması ve yara iyileşmesinin sağlıklı olabilmesi için yara bölgesinde kan pıhtısı oluşması gereklidir. İlk 2 saat ağzınızı çalkalamayın ve tükürmeyin. Cerrahi diş tedavisi işlemi sonrasında bölgeye yerleştirilen tamponu 30-45 dakika süre ile ısırınız. Kanınızı yutmanızın hiçbir sakıncası yoktur, eğer çok fazla yutmuşsanız büyük tuvaletinizi normalden koyu renkte görürsünüz, endişe etmeyin. PRF yapılarak kapatma olduysa, tampon ısırmayacaksınız ve kanama probleminiz olmayacak.

Bilinen diğer zararlarının yanında sigara içmek yara iyileşmesini olumsuz yönde etkileyip ciddi sorunlara yol açmaktadır. En azından ilk 2 gün sigara içmeyin. Önermediğimiz halde cerrahi diş tedavisi sonrası sigara içerseniz sigara sonrası mutlaka ağzınızı çalkalayıp dişlerinizi fırçalayın.

İlk 2 gün püre, yoğurt, muz, dondurma, tanesiz çorba, vb. gibi  sulu, yumuşak ve ılık yiyecekler ile beslenin. Özellikle ilk iki gün sıcak şeyler yemeyin. Sıcak banyo yapmayın, hamam ve saunaya girmeyin. Ameliyat bölgesine yakın olan dişlerinizi çiğnemek amacıyla kullanmayın. Bol su için. Özellikle bir şeyler yedikten sonra ağzınızı temizleyecek şekilde çalkalayarak bir bardak su için.  Alkollü ve kola gibi gazlı, asitli içecekleri içmekten kaçının. Çok sıcak içeceklerden 4-5 gün uzak durun, bu içecekler yara bölgenizi yakabilir ve iyileşme süresini uzatabilir. İyi beslenmeye dikkat edin.

Yaranın daha hızlı iyileşmesi için ameliyat bölgesi dışındaki dişlerinizi her zaman olduğu gibi fırçalayın ve diş ipi kullanın. Cerahi diş tedavisi sonrası ameliyatlı bölgedeki dişlerinizi 1 gün sonra fırçalamaya başlayın. Ameliyattan sonraki günden itibaren yemek sonraları size verilmiş olan gargara reçetesini uygulayın.

Ameliyatınız sırasında dikişler yerleştirilmiş olabilir. Dikişleriniz 1 hafta sonra alınacaktır. Bu yüzeylerde bakteri birikmemesi için söz konusu bölgeleri dilinizle yumuşak bir şekilde temizlemeniz iyileşme sürecini olumlu etkileyecek ve enfeksiyon riskini azaltacaktır.

Tedavi sonrası kanama:    

İlk 48 saat boyunca kan sulandıran ilaçlar kullanmayın. Ameliyattan sonra ilk 48 saat boyunca az bir kanama (sızıntı) olabilir ve bu durum normaldir. Yüksek yastık kullanmak kanama riskini azaltacaktır. Özellikle ilk günler başınızı öne aşağıya doğru fazla eğmeyin (örneğin ayakkabı bağlarken). Sıcak banyo yapmak ve aşırı efor sarf etmek kanamayı artırabilir. Kanama fazla olursa ikinci kez steril gaz tampon ile bölgeye 30 dakika baskı uygulayın. Kanama devam ederse kliniğimize başvurunuz. Kliniğimize PRF uygulamalarında kanama sorunu görülmemektedir.


Cerrahi diş tedavisi sonrası ağrı:  

İlk 2 gün ağrınız olabilir. Bu amaçla verilmiş ilaçlarınızı hekiminizin önerileri doğrultusunda kullanın. İlaçları kullandığınız halde ağrılarınız 3. günden sonra artarsa telefonla bizi arayınız.


Tedavi sonrası şişkinlik:    

Ameliyat bölgesinde, yanak, dudak ve boyun bölgesinde ameliyattan sonraki 3 gün içerisinde şişkinlik (ödem) görülebilir. Bu süreden sonra şişlik giderek azalmalı ve kaybolmalıdır. Ameliyattan sonraki 6 saat boyunca yüzünüze buz torbası uygulamak şişkinliği bir ölçüde önleyebilir. Bunun için su geçirmeyen bir torba içerisine buz yerleştirip havluya sararak 15 dakika uyguladıktan sonra 5 dakika ara verin. Operasyon sonrası ikinci gün hiçbir uygulama yapmayınız. Üçüncü günden itibaren sıcak tampon uygulaması yapabilirsiniz.


Cerrahi diş tedavisi sonrası morluk:    

Ameliyat bölgesine komşu cilt altı dokulara kanın birikmesi sonucu cildinizde morluk görülebilir. Bu durum tehlikeli değildir. Ağrıyı arttırmaz ve bir enfeksiyon belirtisi değildir. 7-10 gün içinde hafifleyerek kaybolacaktır. Aksi durumda bizimle temasa geçin.


Ağız açıklığında kısıtlanma:    

Ameliyat sonrası 2.ve 3.günlerde ağzınızı açmakta oldukça güçlük çekeceksiniz. Bu durum oluşan ödemin büyüklüğüyle doğrudan ilişkilidir. Ağız açılmasındaki kısıtlanma 7-10 gün içinde ortadan kalkacaktır. İkinci günden sonra yüzünüze sıcak su torbası koymak ve açma-kapama egzersizleri uygulamak ödemin azaltılmasında etkili olacaktır.

Dental estetikte sadece lamine, zirkonyum kaplama, e-max, onlay ve beyazlatma gibi seçenekler arasından tercih yapmak yeterli değildir. Dişlerinizin morfolojik yapı, diş rengi ve formlarının uyumları, şeffaflığı, doğallık efektleri gibi morfolojik, teknik ve estetik detaylarının değerlendirilip uygulanması dişlerin doğal ve estetik görünümünü direkt olarak etkiler.

Estetik tedavilerde başarıyı arttıran faktörlerden biri hasta ve hekim arasındaki iletişimin ileri düzeyde olması, hastanın beklentilerini somut ve net bir şekilde ifade edebilmesidir. Hekime taleplerinizi somut olarak anlatın, mümkünse fotoğraflardan yararlanın. Estetik tedavilerde en büyük sorun hekim ve hasta iletşimindeki yetersizlikten kaynaklanmaktadır. Estetik tedaviler hakkında alanında yetişmiş, bilgili personellerimizle iletişime geçebilir, süreçler hakkında detaylı ve gerçekçi bilgiler alabilirsiniz