İmplant

  • 1
  • 2

dental implant, hangi nedenle olurla olsun kaybedilmiş olan diş veya dişlerin estetiğini ve özelliklerini yapısını tekrar hastaya kazandırmak amacı ile hastanın çene kemiğine yerleştirilen suni diş kökleridir. İstanbul implant fiyatları , Son yıllarda mekanik özelliklerini arttırmak amacı ile zirkonuyum titanyum alaşımlı maddeler kullanılmaya başlanmış olsa da günümüzde daha sağlam yapısı olması gereği titanyum alaşımlı dis implant istanbul fiyatlari tercih edilmektedir.

Titanyum kemiğe tamamen bağlanabilen doku dostu olarak tabir edebileceğimiz özel bir maddedir. Titanyum un kemiğe daha sağlam bağlanması ve protez aşamasına daha rahat ve daha hızlı geçilmesi amacı ile implant yüzeyi çeşitli tekniklerle pütürleştirilmelidir. İstanbul implant fiyatları, Bu yöntemler geçtiğimiz her gün deneyim kazandırmakta ve daha önce 6 ay beklenen protez aşaması yeterli şartların sağlanması durumunda cerrahi müdahalenin hemen ardından yapılabilmesi mümkün hale gelmiştir.

İmplant günümüzde en çok tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri %95 başarı oranına sahip olmasından kaynaklanmaktadır.

 

İmplant Bakım Gerektirirmi

İmplant  uygulaması yapılmış olan dişler, kendi dişlerimiz gibi kahve, sigara, çay ve benzeri tüm maddelerden dolayı deforme olacak ve çürüme riski taşıyacaktır.

Düzenli bir fırçalama ile implant yapılmış olan dişlerimizin ömrünü daha uzun tutmak çeşitli diş eti hastalıklarınındı önüne geçmiş olacaktır.  dis implant istanbul fiyatlari